Test Blog Page

Etsy Hesabım Askıya Alındı. Etsy Hesabım Neden Askıya Alındı? Etsy Hesabını Yeniden Aktif Etme

Arkadaşlar bildiğiniz üzere son zamanlarda Etsy sebepsiz yere yeni açılan hesapları askıya alıyor. Bu durumla karşılaşan çoğu arkadaşımız ne yapacağını, askıdan nasıl kurtulacağını, Etsy ile ne tür iletişime geçeceğini bilmiyorlar.

Bu durumlarla karşılaştığımızda aklımıza yüzlerce sorular geliyor. Peki hesabımız suspended (askıya alındıktan) sonra ne yapmamız gerekir? Bu sorunları profesyonel şekilde nasıl aşabiliriz? Kendi başımıza yapabilir miyiz? gibi kafanızda birçok soru işaretleri var.

Öncelikle kendi başınıza yapmanız için İngilizce bilmeniz veya İngilizce bilen tanıdığınızın olması gerekir. Ayrıca İngilizce bilseniz bile Etsy’e güzel ve çözüme odaklı bir appeal hazırlayıp sunmanız gerekiyor. Eğer yeterli bilginiz yoksa mutlaka aracı bir kurum veya suspended konularında deneyimli kişiler veya firmalarla çalışmanızı öneririz.

Size Etsy Suspended Çözümü hizmeti sunan bir web sitesi paylaşıyoruz.

Suspend Hizmeti Neleri Kapsıyor?

Öncelikle suspend durumunuz için size özel appeal mektubu hazırlanıyor. Appeal’da suspend çözümü için tüm bilgiler ve detaylı açıklamalar yer alıyor. Appeal metniniz hazır olduktan sonra size gönderiliyor. Ne yapmanız gerektiğini ve hangi taktikleri uygulamanız söyeleniliyor.

Suspended Konusunda Deneyimli Bir Site mi ve Başarı Oranı Nedir?

Evet. Daha detaylı buradan iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. 

Hesabımızın Yeniden Aktif Olmasına Garanti Veriliyor Mu?

Hayır

Hizmet Ücreti Ne Kadar?

Sadece tek seferlik 2575 dolar ödeyerek suspended çözümü hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ödemenizi gerçekleştirdikten sonra işlemlere başlanılıyor. Verilen fiyat askıya alınma nedenine göre değişiyor.

DİKKAT : Kayıt olmadan önce lütfen şartları dikkatlice okuyunuz!

Bahsettiğiniz Web Sitesi ile Nasıl İletişime Geçebiliriz?

NM Digital Team sitesine giderek İletişim sayfasından veya WhatsApp ile iletişime geçebilirsiniz!

Arkadaşlar umarız bu yazımız sizler için faydalı olmuştur. En kısa zamanda hesabınızı suspended durumundan kurtarıp satışlara başlamanız dileğiyle…

Etsy Hesabım Askıya Alındı Ne Yapmalıyım? Etsy Kapanan Hesabı Açma. Etsy Suspend Açma Hizmeti

E-ticaret yaparken satış yaptığınız pazar yerlerinde hesabınızın askıya alınması gerçekten sinir bozucu bir durum. Bunlardan biri de Etsy hesabınızın askıya alınmasıdır. Ödenmemiş faturalarınız, çözülmemiş alıcı sorunlarınız ve Etsy’nin hizmet şartlarını ihlalleriniz varsa, bunlar Etsy hesaplarınızı askıya alır. Her durumda, Etsy’nin sizden istediklerini yapmaya hazır olduğunuz için hesabınızı kurtarmak nispeten kolay olmalıdır. Bununla birlikte birde sebepsiz yere askıya alınma durumları da oluyor. 

Etsy hesabım neden askıya alındı?

Bir Etsy hesabı, hesaptaki müşteri veya satıcı politikası ihlalleri nedeniyle askıya alınabilir. Bu askıya alma, Etsy’de satış yapmaya veya performans sergilemeye devam etmenizi engelleyecek şekilde geçici veya kalıcı olabilir. Hesabınızı tekrar çalıştırmayı denemek için inceleme talebinde bulunabilirsiniz, ancak Etsy bu istekleri reddedebilir.

Etsy askıya alınmış hesaplara yanıt vermesi için ne kadar süre verir?

Etsy, isteklerine yanıt vermeniz ve olası bir askıya alma işlemine hazırlanmanız için size beş gün verir.

Etsy aniden askıya alındığında ne yapmanız gerekiyor?

Yanlış bir şey yapmasanız bile hesabınız askıya alınabilir. Bu, olası güvenlik sorunlarını tespit etmeyi amaçlayan sadece Etsy’nin özelliğidir. Ve size umut vermek için, Etsy’nin müşteri desteği, aslında mağazaları kapatmadıklarını veya hesapları kalıcı olarak kaldırmadıklarını doğruladı. Herhangi bir güvenlik sorunu olduğundan şüphelenilirse hesapları devre dışı bırakan bir güvenlik sistemlerine sahipler ve onlarla iletişim kurarsanız, araştırıp yeniden açacaklardır.

Etsy hesabınızı askıya alırsa e-posta adresinize gidin. Bu, askıya alınmanızın ve bunun nedeninin bir bildirimi olacaktır. Bulamazsanız, spam klasörünüze bakın. Bulduktan sonra, sorunun endişelerini giderin. 

Bir cevabınız olduğuna göre, e-postayı mümkün olan en kısa sürede yanıtlayın. Ne yaptığınızı açıklayın ve hesabınızın askıya alınmasını kaldırmalarına itiraz edin. E-postayı hiçbir yerde bulamazsanız veya “yanıt verilmeyen” adresten geldiyse, Etsy’nin müşteri desteğiyle iletişime geçin. Bazen sebepsiz yere askıya alınma durumları da oluyor maalesef.

Devre dışı bırakıldınız veya askıya alındınız:

Hesap devre dışı bırakma: Etsy hesabınıza giriş yapamazsınız. Ayrıca, oturum açmanızı gerektirdiğinden çoğu Etsy iletişim formuna ve destek sohbetine erişemezsiniz.

Hesabın askıya alınması: Yine de giriş yapabilirsiniz, ancak “Hesabınız askıya alındı” yazdığı için mağaza panonuza gidemezsiniz.

Hesabınızın Vadesi Geçtiğinde Askıya Alma İşlemlerini Kaldırma Adımları

 • Etsy’nin ana sayfasına gidin.
 • Hesabınıza giriş yapın.
 • Hesap genel bakışınıza gidin.
 • Ödenmesi gereken tutar başlığının altındaki Şimdi Öde’ye tıklayın.
 • Ödemek istediğiniz tutarı girin.
 • Bir ödeme yöntemi seçin.
 • Ödemeyi Gönder’e tıklayın.

Bundan sonra, sorgunuzu yanıtlamak için Etsy’ye 7 iş günü vermeniz gerekir. Sorununuzu çözmedilerse, yeni bir dava açmanız gerekir. Etsy itirazınızı reddederse; dünyanın sonu değil. Hala daha fazla seçeneğiniz var. Örneğin, yine de ikinci bir Etsy mağazası açabilirsiniz.

Ancak farklı bir cihaza, diğer adlara ve e-posta adresine ihtiyacınız olacak. İkincisini arkadaşlarınızın veya aile adınızın altında açabilirsiniz. Ancak biz sorununuzu çözmenizden yanayız. Önemli olan sorunu çözmek. Başka bir hesap açtığınızda o da aynı şekilde askıya alınabilir.

Eğer halihazırdaki hesabınızın askıya alınmasını kaldırmak istiyorsanız,  NM Digital Team ile iletişime geçebilirsiniz. NM Digital Team’in web sitesine gitmek için buraya tıklayınız. Bu web sitesi, Etsy Suspend Açma hizmeti sağlıyor. 

Gelecekteki Askıya Almalardan Kaçınmak İçin Ne Yapmalı?

Etsy platformunda izin verilmeyen bazı ürün ve hizmetler bulunmaktadır. Bu politikalara uymak sizi askıya almaktan uzak tutacaktır. Etsy’de dikkat edilmesi gereken birkaç şeye bakalım.

 • Yasadışı Hizmetler
 • Yasadışı Ürünler
 • Müşteri şikayetleri

Umarız bu makalemiz sizin için faydalı olmuştur. Hesabınızın yeniden açılması dileğiyle hoşçakalın.

İnternetten Para Kazanma Yöntemi. YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Her gün dünya çapında bir milyardan fazla YouTube videosu izleniyor. İnsanların bu kadar çok vakit geçirdiği bu siteden para kazanmanın bir yolu olsaydı keşke… Aslına bakarsanız var! Bu makalemizde Youtube’dan para kazanmanın yollarını adım-adım anlatacağız. 

 1. Bir AdSense hesabı oluşturun.

YouTube’da para kazanmaya bir AdSense hesabı açmakla başlamanız gerekir. AdSense hesabı, YouTube’dan ödeme alacağınız platformdur ve bu nedenle kritik bir adımdır.

Aynı AdSense hesabıyla birden fazla YouTube kanalından para kazanabileceğinizi belirtmek önemlidir. Yani, markanızın birden fazla YouTube hesabı varsa ve her birinde para kazanma özellikleri kurmayı umuyorsanız, yalnızca bir AdSense hesabına sahip olmanız yeterlidir.

 1. YouTube partneri olun.

Artık bir Adsense hesabıyla birlikte YouTube Partner Programı’na (YPP) kabul edilmeniz gerekiyor. YPP’ye katılmak için aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç talepler vardır:

 • YouTube Partner Programı’nın kullanılabildiği bir ülke veya bölgede yaşıyor olmalısınız.
 • Geçen her senede 4.000’den fazla geçerli genel izlenme saatine sahip olmalısınız.
 • 1.000’den fazla aboneniz olmalıdır.
 • Tüm YouTube para kazanma politikalarına uymalısınız.
 • Bağlı bir AdSense hesabınız olmalıdır.

Tüm bu talepleri karşılıyorsanız YouTube İş Ortağı Programı’na kaydolmaya uygun olursunuz.

 1. İzleyici Profilini (Buyer Persona) belirleyin.

YouTube’da güçlü ve etkili bir para kazanma stratejisi oluşturmak için hedef kitlenizin kim olduğunu ve aynı derecede önemli olarak izleyici profilinizin kim olduğunu bilmeniz gerekir.

Hedef kitleniz şüphesiz diğer pazarlama materyalleri için kullandığınız aynı hedef kitlenize benzeyecek olsa da, izleyici profilinizin YouTube versiyonu için yapmanız gerekebilecek küçük değişiklikler olabilir.

 1. Ürün dönüşüm yolu oluşturun.

YouTube’da para kazanmak istiyorsanız, güçlü bir dönüşüm yolu oluşturmak isteyeceksiniz – yani hangi YouTube içeriği en çok izleyiciyi çekecek ve bu içeriklerden olası satışları müşterilere dönüştürmek için dönüşüm fırsatlarından nasıl yararlanabilirsiniz?

YouTube videolarınızda kullanmayı düşünebileceğiniz 8 tür CTA belirledik. Bunlar arasında videonun başındaki CTA, açıklama CTA’sı ve web sitesine yönlendirme CTA’sı bulunur. Sonuç olarak, YouTube ziyaretçilerinizi nasıl potansiyel müşteriye dönüştüreceğinizi anlamak için net bir dönüşüm yolunun ana hatlarını çizmek isteyeceksiniz.

 1. Sayfanızı dönüşümler için optimize edin.

YouTube hesabınızı SEO için optimize etmeye özgü tonlarca strateji vardır – bu da sonuçta daha fazla ziyaretçiye ve gelir artışına yol açabilir. (YouTube SEO hizmeti için NM Digital Team’den yardım alabilirsiniz).

Birkaç kısa ipucu: İstediğiniz anahtar kelimeyi video başlığınıza eklemeyi düşünün; video açıklamanızı optimize edin; videonuzu konunuzla ilgili popüler anahtar kelimelerle etiketleyin.

 1. Monetizasyon tercihlerinizi seçin.

YouTube’da keşfedebileceğiniz çeşitli para kazanma özellikleri vardır. Sonuç olarak, işletmenizin hedeflerine en uygun yolu seçmek isteyeceksiniz.

Özellikle para kazanabileceğiniz bu 5 YouTube özelliğine bir göz atın:

 • Reklam Geliri: Görüntülü veya video reklamlardan elde edilen reklam geliri.
 • Kanal Üyelikleri: Üyeleriniz, özel ayrıcalıklar veya özel içerik için aylık ödemeler yapacaktır.
 • Ürün Rafı: Takipçileriniz, izleme sayfalarınızda görüntülediğiniz resmi markalı ürünleri satın alabilir.
 • Super Chat ve Super Stickers: Hayranlarınız, mesajlarını sohbet akışlarında öne çıkarmanız için size ödeme yapabilir.
 • YouTube Premium Geliri: Aboneler, premium içeriğe erişmek için bir ücret ödeyebilir ve bu programa kaydolursanız, bu abonelik ücretinin bir kısmını alırsınız.
 1. Sponsorlu içerik oluşturun.

YouTube’da para kazanmak için başka bir fırsat, sponsorlu içerikdir. 

Bir YouTube influenseriyseniz, doğal olarak içeriğinize bir marka veya üründen bahsedebilir, bir markanın ürün veya hizmetini içeren bir videonun tamamını oluşturabilir, hatta iş ortaklığı yaptığınız bir markaya kısa bir not bile ekleyebilirsiniz. 

Bu yazımızda internetten para kazanma yöntemlerinden biri olan YouTube’dan para kazanma yöntemini öğrendiniz. Umarız faydası olmuştur. Hoşçakalın.

Sosyal Medya Pazarlaması Nedir? Sosyal Medya Metrikleri Nelerdir? Sosyal Medya Pazarlama Hizmeti

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya pazarlaması, işletmenizi ve ürünlerinizi Facebook, Instagram ve Twitter gibi çeşitli sosyal medya platformlarında tanıtmak için içerik oluşturma eylemidir. Benzersiz içeriğiniz, dönüşümleri çoğaltmanıza ve marka bilinirliğini artırmanıza yardımcı olmak için paylaşıldığı belirli platforma göre uyarlanmalıdır.

Sosyal medya pazarlaması, hedef kitlenizi ve müşterilerinizi bulundukları yerde ve birbirleriyle ve markanızla sosyal olarak etkileşime girerken karşılamakla ilgilidir.

Sosyal medya pazarlaması bir bütün olarak inanılmaz derecede değerli ve işinizin büyümesi için faydalı olsa da (bir sonraki bölümde göreceğiniz gibi), stratejiniz kitlenizin zamanını hangi sosyal ağlarda geçirdiğine bağlı olarak değişecektir.

Sosyal medya pazarlamasını derinlemesine incelemeden önce, sosyal medya stratejisini platforma göre bölümlere ayıralım. (Sosyal Medya Pazarlama Hizmeti Almak İçin Buraya Tıklayın)

Facebook

 • Kullanıcılar: Dünya çapında yaklaşık olarak 1,79 milyar günlük aktif kullanıcı
 • Kitle: X ve Y kuşağı
 • Sektör etkisi: B2C
 • Şunlar için idealdir: Marka bilinirliği; reklam

Twitter

 • Kullanıcılar: Dünya çapında yaklaşık olarak  186 milyon günlük aktif kullanıcı
 • Kitle: Öncelikle Y kuşağı
 • Sektör etkisi: B2B ve B2C
 • Şunun için idealdir: Halkla ilişkiler; müşteri hizmeti

Instagram

 • Kullanıcılar: yaklaşık olarak 1 milyar aylık aktif kullanıcı
 • Kitle: Öncelikle Y kuşağı
 • Sektör etkisi: B2C
 • Şunlar için idealdir: Doğal görünümlü medya ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerik; reklam

LinkedIn

 • Kullanıcılar: Dünya çapında yaklaşık olarak 675 milyon aylık aktif kullanıcı
 • Kitle: Bebek patlamaları, X Kuşağı ve Y kuşağı
 • Sektör etkisi: B2B
 • Şunlar için idealdir: B2B ilişkileri, iş geliştirme ve istihdam pazarlaması

Artık her bir sosyal medya ağının temellerini detaylandırdığımıza göre (diğer makalelerimizde daha fazla sosyal medya kanallarıyla ilgili bilgiler alabilirsiniz), sosyal medya pazarlamasının işletmeniz için neden faydalı olduğunu tartışa biliriz.

Sosyal Medya Pazarlamasının Faydaları

Şirketinizin sosyal medya pazarlamasını kullanmasının çeşitli nedenleri vardır. Göz önünde bulundurulması gereken en faydalı dört neden bunlardır.

Marka Bilinirliğini Artırır

Sosyal medyadaki çok sayıda insan nedeniyle, işletmenizin ürünlerinizle ilgili içeriğin yanı sıra şirketinizle ilgili ayrıntıları bir veya iki platform aracılığıyla paylaştığından emin olmanın neden marka bilinirliğini artırmanıza yardımcı olma potansiyeline sahip olduğunu görebilirsiniz.

Potansiyel Müşteriler Oluşturur ve Dönüşümleri Artırır

Ürünlerinizi sosyal medyada tanıtmak ve paylaşmak, hesabınızı takip ederek sizinle etkileşime geçmeyi seçen kişilere reklam verdiğiniz için olası satışlar yaratmanın, dönüşümleri artırmanın ve satışları artırmanın basit bir yoludur.

Müşterilerle İlişkileri Güçlendirir

Sosyal medya takipçilerinizle bağlantı kurarak ve onlarla etkileşimde olarak, onlar ve işletmeniz arasında kalıcı ilişkiler kurabileceksiniz. Bunu, gönderilerinizde onlarla etkileşim kurarak, sorularına ve yorumlarına yanıt vererek ve ihtiyaç duyabilecekleri her türlü yardımı sağlayarak yapabilirsiniz.

Rakiplerinizden Öğrenebilirsiniz

Sosyal medya, sosyal medya taktikleri, tanıttıkları ürünler, uyguladıkları kampanyalar veya takipçilerle etkileşim düzeyleri açısından rakiplerinizi takip etmenin harika bir yoludur.

Sosyal Medya Metrikleri Nelerdir?

Sosyal medya metrikleri, gönderilerinizin başarısı ve çeşitli platformlarda hedef kitleniz ve müşterileriniz üzerindeki etkinizle ilgili verilerdir. Bu metrikler, her bir platformdaki etkileşim, beğeni, takip, paylaşım ve diğer tüm etkileşim seviyenizle ilgili verileri içerebilir. İşte izlemeniz için en önemli 10 metrik:

 • Etkileşim: Bu, sosyal medya gönderilerinize yapılan tıklamaları, yorumları, beğenileri ve yanıtları içerir.
 • Erişim: Sayfanızla veya profilinizle ilişkili herhangi bir içeriği gören kişilerin sayısıdır.
 • Takipçiler: Bu, profilinizde “Takip Et” düğmesine tıklayan ve içeriğinizi düzenli olarak akışlarında gören kişi sayısıdır.
 • Görüntülenme: Bu, hedef kitle üyeleriniz tıklasın veya tıklamasın, profilinizden veya sayfanızdan bir gönderinin görülme sayısıdır. Genellikle birisi haber akışlarında gezinirken, ancak hiçbir şeye tıklamadığında olan şeydir.
 • Video görüntülemeleri: Facebook, Snapchat, Instagram veya video özelliklerine sahip herhangi bir sosyal kanalda her bir videonun aldığı görüntüleme sayısıdır.
 • Profil ziyaretleri: Sosyal medya sayfanızı açan kişi sayısı, profil ziyareti sayınızdır.
 • Bahsedilenler: Bu, profilinizden hedef kitle üyeleri tarafından gönderilerinde bahsedilme sayısıdır.
 • Etiketler: Bu, hedef kitlenizin şirketinizin profilinin adını veya hashtag’inizi başka bir gönderiye eklemesidir.
 • Yeniden Gönderiler: Bu, kitlenizin bir üyesinin içeriğinizin bir parçasını profilinde yayınlamasıdır.
 • Paylaşımlar: Takipçilerinizin ve hedef kitlenizin profilinizden aldığı ve ağlarıyla paylaştığı gönderilerdir.

(Sosyal Medya Pazarlama Hizmeti Almak İçin Buraya Tıklayın)

Inbound Pazarlama (Inbound Marketing) Nedir? Inbound Pazarlama Stratejileri

Inbound Pazarlama Nedir?

Gelen pazarlama (Inbound Marketing), değerli içerik ve müşterilere özel deneyimler yaratarak onları çeken bir iş metodolojisidir. Giden pazarlama (Outbound Marketing), hedef kitlenizi her zaman istemedikleri içerikle meşgul ederken, inbound pazarlama, onların aradıkları bağlantıları oluşturur ve sahip oldukları sorunları çözer.

Inbound Metodoloji Nedir?

Inbound metodoloji tüketiciler, potansiyel müşteriler ve müşterilerle anlamlı, kalıcı ilişkiler kurarak şirketinizi büyütme yöntemidir. Yani, bu insanlara sizinle olan yolculuklarının herhangi bir aşamasında hedeflerine ulaşmaları için değer sunmak ve onları güçlendirmekle ilgilidir.

Peki niye? Çünkü müşterileriniz başarılı olduğunda siz de başarılı olursunuz. Inbound metodoloji üç şekilde uygulanabilir:

 • Cezbetme: sizi bireylerin etkileşimde bulunmak istedikleri güvenilir bir danışman olarak belirleyen değerli içerik ve konuşmalarla doğru kişileri kendinize çekme.
 • Etkileşim: Sizden satın alma olasılıklarını artırmak için onların zayıf noktaları ve hedefleri ile uyumlu içgörüler ve çözümler sunmak.
 • Memnunluk: Müşterilerinizin başarılı satın almalarıyla onları güçlendirmek için yardım ve destek sağlamak.

Müşteriler ürün ve hizmetlerinizi başarılı bulduğunda ve bu başarıyı başkalarıyla paylaştığında, kendi kendini devam ettiren bir döngü oluşturarak şirketinize yeni potansiyel müşteriler çeker. Şirketiniz bu şekilde hız kazanır ve bu nedenle gelen metodoloji, bahsettiğimiz bu çark için güçlü bir temel görevi görür.

Inbound Pazarlama Stratejileri

Bu stratejiler, hedef kitlenize gelen yoldan etkili bir şekilde pazarlama yapmanıza yardımcı olacaktır. Aşağıda, çarkınızın dönmesini sağlamak ve işinizin daha iyi büyümesine yardımcı olmaktan ötrü tüketicileri çekmek, etkileşimde tutmak ve memnun etmek olarak bilinen her bir inbound yöntem için özel stratejiler olduğunu göreceksiniz.

Cezbetme Stratejileri

Hedef kitlenizi ve müşteri karakterinizi çeken inbound pazarlama stratejileri, içerik oluşturma ve geliştirmeye bağlıdır.

Hedef kitlenize ulaşmak için değer sunan blog makaleleri, içerik teklifleri ve sosyal medya içerikleri gibi içerikler oluşturup yayınlayarak başlayın. Örnekler, ürünlerinizi müşterilerinizin nasıl kullanacağınıza ilişkin kılavuzları, karşılaştıkları zorlukları nasıl çözebileceğine ilişkin bilgileri, müşteri referanslarını veya indirimlerle ilgili ayrıntıları içerir.

Inbound pazarlama yoluyla kitlenizin üyelerini daha derinden çekmek için, tüm bu içeriği bir SEO stratejisiyle optimize edin. Bir SEO stratejisi, ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgili belirli anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini, müşteriler için çözdüğünüz zorlukları ve hedef kitle üyelerine yardımcı olma yöntemlerinizi hedeflemenizi gerektirir.

Bu, içeriğinizin ve bilgilerinizin, hedef kitleniz veya işletmeniz için doğru müşteriler olarak da bilinen bu bilgileri arayan kişiler için arama motoru sonuç sayfasında (SERP) organik olarak görünmesini sağlar.

Etkileşim Stratejileri

Hedef kitlenizin ilgisini çekmek için inbound stratejileri kullanırken, potansiyel müşteriler ve müşterilerle, sizinle uzun vadeli ilişkiler kurmak isteyecek şekilde iletişim kurduğunuzdan ve ilgilendiğinizden emin olun. Bu etkileşim stratejilerini kullanırken, işletmenizin onlara sağlayacağı değer hakkında bilgi verin.

Özel etkileşim stratejileri, gelen satış çağrılarınızı nasıl ele aldığınızı ve yönettiğinizi içerebilir. Müşteri hizmetleri temsilcilerinin ilgili kişilerden ve potansiyel müşterilerden gelen aramaları nasıl ele aldığına odaklanın. Ek olarak, ürün satışından ziyade her zaman çözüm satışı yaptığınızdan emin olun. Bu, tüm anlaşmaların müşteriler ve işletmeniz için karşılıklı yarar sağlayan anlaşmalarla sonuçlanmasını sağlar – yani, doğru müşterileriniz için değer sağlarsınız.

Memnunluk stratejileri

Memnunluk veren inboun stratejiler, müşterilerin bir satın alma işlemi gerçekleştirdikten çok sonra mutlu, memnun olmalarını ve sizi desteklenmelerini sağlar. Bu stratejiler, ekip üyelerinizin herhangi bir dönemde müşterilerinize yardımcı olan danışmanlar ve uzmanlar olmasını da içerir.

Müşterilere yardımcı olmak, desteklemek ve onlardan geri bildirim istemek için iyi düşünülmüş, iyi zamanlanmış sohbet robotlarını ve anketleri birleştirmek, bu insanları memnun etmenin harika bir yoludur. Botlar ve anketler, mantıklı ve değerli olduklarından emin olmak için müşterinin yolculuğu boyunca belirli noktalarda paylaşılmalıdır.

Müşterileri memnun etmek söz konusu olduğunda, sosyal medyayı dinlemek bir başka önemli stratejidir. Sosyal medya takipçileri, geri bildirim sağlamak, soru sormak veya ürün veya hizmetlerinizle ilgili deneyimlerini paylaşmak için profillerinizden birini kullanabilir. Takipçilere yardımcı olan, onları destekleyen ve teşvik eden bilgilerle bu etkileşimlere yanıt verin – bu, onları duyduğunuzu ve önemsediğinizi gösterir.

Son olarak, müşterileri memnun etmeye odaklanan bir inbound stratejisinin işareti, işletmenizin bundan herhangi bir değer elde edip etmemesine bakılmaksızın her durumda müşterilere yardımcı olan ve destekleyen stratejidir. Unutmayın, memnun bir müşteri bir marka savunucusu ve destekçisi olur, bu nedenle hem büyük hem de küçük tüm etkileşimleri dikkatli bir şekilde ele alın.

 

WhatsApp chat