ABD’de Turist Olarak Banka Hesabı Nasıl Açılır?

ABD’de Turist Olarak Banka Hesabı Nasıl Açılır?

ABD’de çalışmak için bir sürü işler vardır. Dünyanın en büyük ekonomisi olarak, bu hiç sürpriz değil. ABD’li işletmelerle çalışıyorsanız,size yerel yöntemlerle ödeme yapmak isterler. Bazı işletmeler Paypal veya Uluslararası Transferler kullansada yinede transfer ücretleri fazla olabilir.

Çekler veya ACH transferleri (örn. Amazon Associates) aracılığıyla ödeme yapan bazı ABD şirketleriyle çalışırsanız. ACH, yanlızca ABD’deki bankalar için çalışır. Çekler bankanız aracılığıyla uluslararası olarak nakde çevrilebilir, Ancak en önemlisi hız ve güvenilirliktir. Çeklerin elinize ulaşması bazen 60 günden fazla sürebilir. O zaman çekinizin postada kaybolması riski de vardır.

Bu tür durumlarda, ödemeleri almak için bir ABD banka hesabına sahip olmak çok mantıklıdır. Ne yazık ki, 11 Eylül sonrası, terörle mücadele finansmanı ve kara para aklama karşıtı yasalardaki büyük artış nedeniyle, yerleşik olmayan ülkelerde banka hesaplarını açmak çok zor oldu. 

(Amazon’dan Para Kazanmak ister misin? – Evet mi? o zaman HEMEN KURSA KAYDOL!!!)

Uzaktan ABD bireysel banka hesabı açmak artık neredeyse mümkün değil. Şu an için yeni açılmış bir digital bankadan online olarak banka hesabı açabilirsiniz! ABD Banka Hesabı Açmak İçin Hemen Tıklayınız

ABD banka hesabı açmanın tek yolu, ABD’yi ziyaret ederken bunu şahsen yapmaktır. Ve o zaman bile, bazı bankalar reddedecektir tabii sorunsuz açanlar da olacaktır. Yani bu işlemler banka’dan banka’ya değişiyor.

ABD’de bir şirket adına  banka hesabını uzaktan açabilirsiniz ancak bu vergi dosyalama gereksinimleri, yasal ücretler, yenilemeler vb. Açısından çok karmaşık olacaktır.

Tüm bu kısıtlamalar çoğunlukla yasal nedenlerden dolayıdır, ancak yüz yüze bir kişiyi doğrulayabilmek banka hesabını açmayı daha da kolaylaştırır. Yine de geçerli bir Sosyal Güvenlik Numarası (SSN) olmayan birisinin banka hesabı açması oldukça zor olabilir.

Ancak turist olarak bir kaç bankadan bireysel banka hesabı açabilirsiniz.

Turist Olarak en kolay şekilde Bank of America’dan hesap açtırabilirsiniz. Tabii bunun için ABD’e gitmeniz gerekecektir. ABD’de banka hesabı açmanız için bankalar, banka hesabı açacak olan kişinin fiziksel olarak bankada bulunmasını istiyorlar.

Ve ABD’ye seyahet etdiğinizde mutlaka ama mutlaka bir banka hesabı açtırın. Çünkü sonralar ihtiyacınız olacaktır.

İşte E-ticaret yaparken veya Online herhangi bir ABD şirketlerinden  kazandığınız paraları ABD banka hesabınıza çekmek çok kolay olacaktır.

ABD bireysel banka hesabımı nerede kullanabilirim?

 1. Ödeme sistemlerine kayıt olurken (Paypal, Stripe v.s)
 2. ABD’de Para göndermek istediğiniz birine para gönderirken
 3. E-ticaret yaparken (Dropshipping veya Amazon’da satış yaparken)
 4. Alışveriş sitelerinden harcama yaparken
 5. Paranızı biriktirirken
 6.  VE daha çok ihtiyacınız olacak durumlar olacaktır.

Amerikada turist olarak bireysel banka hesabı açmanız için pasaportunuz yeter. Yani bahsetdiğimiz bankaya pasaportunuz ile giderek kolaylıkla hesap açtırabilirsiniz.  Veya daha öncede bahsettiğimiz  gibi ABD’de yeni açılmış bir digital bankadan online olarak bankaya gitmeden uzaktan banka hesabı açabilirsiniz!

Online Olarak ABD Banka Hesabı Açmak İçin Hemen Tıklayınız

 

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

  Bir cevap yazın

  7 + 3 =

  E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
  WhatsApp chat