Günümüzde YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır

Günümüzde YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır

Birçok kişi, günlük işlerini nasıl bıraktıklarını ve tam zamanlı YouTuber olduklarını konuşuyorlar. Bu hikayeler çok zorlayıcı olabilir. Ne de olsa, tutkularını bir kargaşa kariyerine dönüştürmeyi kim istemez? Profesyonel bir YouTuber olmak en büyük hayali olmasına rağmen, bir miktar gerçeklik kontrolü gerektirir. Sadece referans için, YouTube’da bir milyon görüntüleme başına 1000 ABD doları kazanıyorsunuz. Dolayısıyla, videolarınız kısa bir süre içinde milyonlarca görüntüleme almıyorsa, her defasında, günlük işinizi sürdürmek ve aynı zamanda yalnızca görüntüleme sayısına bağlı olmayan YouTube para kazanma rotalarını keşfetmeyi isteyebilirsiniz.

Ancak, YouTube’da para kazanmaya başlamak istiyorsanız ya da YouTube’da paylaşımdan yüksek bir kar elde etmek istiyorsanız, bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Haftada 2-3 kez video yayınlamanız gerekecek

Tam zamanlı bir YouTuber olmak istiyorsanız, düzenli olarak olarak videolar yayınlamanız gerekecektir Bir düşünün, sadece ayda bir kez işe gitmeyin ve patronunuza ‘üzgünüm, meşguldüm, ama şimdi geri döndüm!’. Bunun yerine, her gün işe gidiyorsun, mazeret yok. YouTube’da da aynısını yapmalısınız. Kitlenizi oluşturmak ve sürekli bir görüntü akışı sağladığınızdan emin olmak için her zaman yeni ve güncel videolar yayınlamanız veya canlı yayımlar yapmanız gerekir.

Gelir akışlarınızı çeşitlendirin

Açılış paragrafında günlük işinizden ayrılmamayı nasıl söylediğimizi hatırlıyor musunuz? Bunu kaba olduğu için söylemedik -söyledik çünkü kazanç potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmanızı sağlamak istiyoruz. Bu gün içinde, gelir açısından hiçbir şeye söz verilemez. Örneğin, birçok YouTube kullanıcıları, içerik oluşturuculara reklamlardan daha az para kazandırmaya başladığında gelirlerindeki düşüşü gördüler. YouTube’da yaşamaya yetecek kadar para olsa da, hala ikinci veya üçüncü bir gelir akışı isteyebilirsiniz. 

Adsense
Bu en belirgin olanı. Görüntüleme başına ödeme alabilmeniz için Adsense hesabınızı YouTube kanalınıza bağlamanız gerekir. Bu, YouTube’da para kazanmanın en yaygın yoludur, ancak çok az kazanırsınız. İnsanlar Adsense’den bir ton para kazanmıyorlar. Yani bu yönteme tek başına güvenemezsiniz. Bu, özellikle yeni başladıysanız ve henüz kanalınızda milyonlarca görüntüleme bulunmuyorsa geçerlidir.

Affiliate linkleri

İster Amazon veya Ödül Stilini kullanın, affiliate bağlantıları kanalınızdan para kazanmanın harika bir yolu olabilir. Bir güzellik veya moda kanalını çalıştırıyorsanız ve sürekli o tarz olarak ürünleri tavsiye ediyorsanız, affiliate (yani satış ortaklığı)  bağlantılarının olması zorunludur. Affiliate linki kullandığınızda, para kazanmak çok kolaydır. Temel olarak, bir kullanıcı paylaştığınız bağlantıyı kullanarak bir şey satın alırsa, ürün satın alma işleminden elde edilen gelirin küçük bir kısmını elde edersiniz. Bu yıl bir ortaklık programına kaydolduğunuzdan ve açıklama kutunuzdaki bağlantıları kullandığınızdan emin olun.

Yalnızca dijital ürünler satmak

Birden fazla gelir akışına sahip olmanız gerektiğini söylediğimizi hatırlıyor musunuz? İyi bir dijital ürünler, gelirinizi çeşitlendirmek için harika bir yoldur. Dijital ürünler harikadır, çünkü sınırsız ürün satabilirsiniz ve envanter konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Dijital ürünlerin bazı örnekleri nelerdir? Sorduğunuza sevindik! İşte bazıları:

E-kitaplar
Kamera hazır ayarları
Online kurslar
Photoshop eylemleri
iPhone uygulamaları

Dijital ürünler söz konusu olduğunda, hayal gücünüzün size rehberlik etmesine izin verin. Sizin için neyin işe yaradığını keşfetmek için istediğiniz kadar ürün test edin.

Hazır fotoğraflar satmak

 Peki ya bu görüntüleri hisse senedi şirketlerine satabileceğinizi ve bundan biraz pasif para kazanabileceğinizi söyleseydik? Dreamstime ve Shutterstock gibi siteler ücretli hazır fotoğraflar için gönderileri kabul ediyorlar.

Bir kurs oluştur ve öğret

 Neden yeteneklerinizden bir online kurs hazırlamıyorsunuz? Bir makyaj ustası dersleri öğretebilir veya YouTube’un en iyi uygulamalarında bir kurs yapabilir veya çok iyi olduğunuz bir konuda bir kurs oluşturabilirsiniz, seçim sizin! Kurslar, günümüzde keşfetmeniz için gerçekten kazançlı bir başka gelir kaynağı olabilir!

Ayrıca, markalarla iş birliği yapmaya ve anlamlı markalaşmış ortaklıklar kurmaya devam etmenizi umuyoruz! 

Eğer alternatif yollarla internetten para kazanmak istiyorsanız size şu siteyi önerebiliriz: MILLIONAIRE SECRETS

Ayrıca internetten para kazanma videoları izlemek için YouTube kanalımıza da abone olabilirsiniz. 

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

    Bir cevap yazın

    + 59 = 67

    E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
    WhatsApp chat