Amazon Prime Day Nedir: Ne Zaman Oluyor ve Bilmemiz Gereken Ne?

Amazon Prime Day Nedir: Ne Zaman Oluyor ve Bilmemiz Gereken Ne?

Online alışveriş söz konusu olduğunda, Black Friday ve Cyber Monday genellikle dikkati çekiyor. Ancak Temmuz ayında kısa bir süre için,  Amazon’un yılın en büyük satışı olan birinci gündür: Prime Day. Bu yıl bazı harika fırsatlarla karşılaşmak istiyorsanız veya sadece nasıl çalıştığına dair biraz bilgi istiyorsanız, Amazon Prime Day (mevcut yılı) yazarak aratabilirsiniz.

PRIME  DAY NEDİR?

2015 yılında, e-ticaret devi, Amerika’nın en büyük satın alma tatili olan Black Friday’i tutturmak için bir gün süren satışların başlamasıyla, 20 yıllık çevrimiçi ticareti domine ederek, Prime Day adında küçük bir şey yaptı. Amazon Prime Üyeliği’ne sahip olan herkes, elektronikler de dahil olmak üzere çeşitli ürünlerde harika fırsatlara erişebilir. Bazı anlaşmalar gerçek olmamasına rağmen, yeni darp edilen Amazon tatili hemen başarıya ulaştı ve Prime Day bugünkü yıllık satın alma sübvansiyonu olarak katılaştı.

En son teknoloji, ister TV veya ister yangın tabletleri olsun, şaşırtıcı derecede pahalı olabiliyor, bu yüzden Prime Day, ikinci bir ipotek almak zorunda kalmadan evinizi mükemmel aletlerle doldurmanız için harika bir fırsat olabilir. TV fırsatları da dahil olmak üzere, ne beklenmesi gerektiğine ilişkin bir fikir edinmek için 2017’den itibaren en iyi Prime Day fırsatlarından bazılarını inceleyebilirsiniz.

AMAZON PRIME GÜNÜ NEDİR?

Süper gizli kaynaklarımızdan kesin bir tarih almamıza rağmen, size eğitimli tahmimizi verebiliriz. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, Prime Day ortasında bir ara meydana geldi, bu yüzden bu sene de böyle bir durumun olmasını beklemek oldukça iyi. Ancak, bir hafta öncesinden başlayarak, Prime Day bazı tatlı birikimlerine erken erişim hakkı tanıyan promosyonlar  başladı.

Anlaşmaların devreye girmeye başlamasıyla ilgili tüm ayrıntılara sahip olmamakla birlikte, şirketin bu yıl içinde aynı modele sadık kalacağını düşünüyoruz. Ancak, indirimlerin gün öncesine ve potansiyel olarak daha da uzağına genişletilmesini bekleyebilirsiniz. Amazon Prime Day bir hafta boyunca yapılan anlaşmalarla şaşkına dönmeyiz. Deli gibi satışlar yapabilirsiniz.

PRIME DAY NASIL ÇALIŞIYOR?

Amazon Prime Day fırsatları sadece bir Amazon Prime hesabı olan kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Prime, Amazon tarafından sunulan, sitede satılan birçok ürün için iki günlük ücretsiz gönderim ve aynı zamanda TV şovları ve filmleri içeren büyük bir kütüphaneye ve Alexa adlı yararlı küçük bir asistana erişim sağlayan bir abonelik hizmetidir. Bir aboneliğiniz olduğunda, en sevdiğimiz akıllı hoparlörlerimizden biri olan Echo dahil olmak üzere internetin sunabileceği en iyi fırsatlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Tasarruflar birkaç farklı kategoride görünür – fiyat indirimleri, promosyonlar ve Lightning Deals. Fiyat indirimleri, sınırlı şartlarda tedarik edilen, daha kararlı indirimli teklifleriniz olacaktır. Geçen sene bunun iyi bir örneği, gün boyu derinden indirilen, ancak hızla tükenen, en çok satan 55 inçlik TCL 4K Smart TV. Promosyonlar, mallar ve hizmetler hakkında daha azdır, yani satış yapma olasılıklarının daha az olduğu anlamına gelir.

Amazon Video, Müzik ve Fire HD tabletler, Kindle Cihazları ve tüm Alexa özellikli teknolojiler gibi Amazon cihazlarındaki düşük fiyatlarda daha düşük fiyatlar görebilirsiniz. E-ticaretin bu kutlaması, Amazon Echo, Echo Dot, TP-Link cihazları ve Blu-Ray kutu setleri almak için harika bir zamandır.

Elektronikler, ev aletleri ve diğer birçok ürün üzerinde en fazla para biriktirmek istiyorsanız, zekanızı yanınızda bulundurmanız ve Şimşek Fiyatları’na dalmanız gerekecektir.

PRIME ÜYE OLMADIĞINIZDA PRIME GÜNÜNDE ALIŞVERİŞ YAPABİLİR MİSİNİZ?

Kısa cevap hayır, ama kesinlikle başka yolları var. Daha önce Amazon Prime’a kaydolmadıysanız, bir aylık ücretsiz bir Amazon Prime deneme sürümü alabilirsiniz. Bu 30 günlük ücretsiz deneme, abonelikten beklediğiniz her şeyin yanı sıra, sitenin akış seçeneklerinin büyük çoğunluğu ve Prime Day fırsatlarına erişim de dahil olmak üzere gelir. Yine de bir öğrenciyseniz ve aynı kriterleri karşılıyorsanız, başlamanız için altı aylık ücretsiz deneme alabilirsiniz. 

Ayrıca Amazon’un, Prime Day’a öncelikli olarak indirimli Prime abonelikleri sunacağı da not edilmelidir. Bu nedenle, ücretsiz denemenizi zaten kullandıysanız, yalnızca indirimi bekleyerek Prime’a çok daha az erişim sağlayabilmelisiniz.

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

− 1 = 3

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat