TaskRabbit Nedir ve Nasıl Çalışır? TaskRabbit Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

TaskRabbit Nedir ve Nasıl Çalışır? TaskRabbit Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

TaskRabbit Nedir?

TaskRabbit, görevleri yapmak isteyen insanlarla, bu görevleri yapmak için para ödemeye hazır olan insanları birbirine bağlayan bir platformdur.

Genellikle, bu görevler garip işler olarak ilan edilir, ancak bu işler çevre düzenlemesi gibi büyük projeler de olabilir ve ya resim asmak kadar küçük herhangi bir şey de olabilir. Sırada beklemen için sana para vermeye razı olan insanlar bile var.

Tasker Nasıl Olunur?

Tasker olmak için altı aşamadan geçmelisiniz:

 1. Kaydolun

TaskRabbit’e kaydolmak için çevrimiçi bir hesap oluşturmanız ve ardından Tasker uygulamasını indirmeniz gerekir. App Store ve Google Play’de mevcuttur.

 1. Bir Profil Oluşturun

Sunmak istediğiniz hizmetleri seçin ve bu alandaki deneyiminiz hakkında biraz bilgi ekleyin. Aynı zamanda bir fotoğraf eklediğinizden emin olun. TaskRabbit’e göre, iyi fotoğraflara sahip görevliler, fotoğrafı olmayanlara göre neredeyse iki kat daha fazla kazanıyor.

Profesyonel bir vesikalık olmak zorunda değil. Müşterilerinizin kimi bekleyeceklerini bilmeleri için düz bir arka plana karşı yüzünüzün net göründüğü bir fotoğrafa ihtiyacınız var.

 1. Uygunluğunuzu Doğrulayın

TaskRabbit, bir Tasker’ın uygunluğunu birkaç düzeyde doğrular. Bir Tasker, Sosyal Güvenlik numarasına sahip olmalı ve 18 yaşının üzerinde olmalıdır. Ayrıca bir geçmiş kontrolünden geçmeli ve bir elektrikçi veya tesisatçı gibi bunu gerektiren işler için lisans veya sertifika sağlayabilmelidir. Bazı eyaletlerde, Tasker’ların bir işletme lisansına sahip olması gerekebilir.

 1. Kayıt Ücretini Ödeyin

Kayıt ücreti bir kereye mahsus 25 ABD dolarıdır. Bu, sadece platforma göz atmak isteyen insanları dışarıda tutmaya katkıda bulunsa da, paranız yoksa bir engel teşkil eder. Paranızı geri alacağınızın garantisi yok.

 1. Çalışma Takviminizi ve Bölgenizi Belirleyin

İnsanlar profilinize uyan taskerleri aradıklarında bildirim alacaksınız. Bazı görevlerin o anda yapılması gerekebilir, bu nedenle az ya da çok çağrıdasınız. Programınız ve sürmeye hazır olduğunuz beceriler konusunda gerçekçi olun.

 1. Çalışmaya Başlayın

Telefonunuza gönderilen istekleri kabul edin ve ödeme alın.

Taskerler Ne Kadar Kazanır?

Taskerler kendi reytinglerini belirler, ancak herhangi bir görev almak istiyorsanız, o hizmetin gidiş hızına bakmanız gerekir. Mesela hizmet için saatte 200 TL alıyorsanız, ancak size yazılan bir yorum yoksa, herhangi bir alıcı elde etmeniz pek olası değildir.

Ortalama oranlar genellikle hizmete ve konuma bağlıdır. Örneğin, İzmir yakınlarında, mobilya montajı için ortalama saatlik ücret 250 TL ve insanların taşınmasına yardımcı olmak için ortalama 100 TL-dir. Sırada durmak için ortalama saatlik ücret 20 TL, İstanbulda kuyrukta beklemenin ortalama ücreti 30 TL-dir.

Kısacası, taskerlerin ne kadar kazandığı çılgınca değişebilir, ancak TaskRabbit diğer platformlar gibi dibe doğru bir yarış değildir. Yalnızca saatlik ücretlendirme seçeneğine sahip olmak potansiyel limiti düşürürken, TaskRabbit oranları hala bir pizza dağıtım sürücüsünün başlangıç saatlik ücretinden daha yüksektir.

TaskRabbit’te Para Kazanmanın Yolları

Aralarından seçim yapabileceğiniz 200’den fazla farklı görev var. Görevlerin çoğu kişiseldir, bu nedenle konum önemlidir, ancak bazıları sanaldır. Yüz yüze görevler, aklınıza gelebilecek hemen hemen her hizmet olabilir. İnsanlar mobilya monte edecek, tamirci işlerini yapacak, eşyaları teslim edecek veya alacak ve temizleyecek birine ihtiyaç duyar.

Sanal görevlerin en popüleri sanal asistanlık görevleriyle ilgili şeylerdir ancak araştırma, yazma ve ofis yönetimi işleri de vardır.

Kazancınızı En Üst Düzeye Çıkarmak İçin Profesyonel İpuçları

TaskRabbit’i kurduktan ve rahat ettikten sonra, onu bir sonraki seviyeye taşımak istediğiniz bir noktaya ulaşabilirsiniz. Beklemek yerine, kazancınızı en üst düzeye çıkarmak için bu ipuçlarını mümkün olan en kısa sürede uygulamayı düşünün.

 • Yapmakta rahat olduğunuz tüm hizmetleri ekleyin. Ne kadar çok hizmetiniz varsa, erişiminiz o kadar büyük olur.
 • Kendinizi aynı gün görevlere hazır hale getirin. O sırada müsait olan tek kişi sizseniz, daha yüksek oranlar bile alabilirsiniz.
 • Kullanılabilirliğinizi genişletin. Uygun olmadığınızı planladığınız zamanlarda müşteri aramalarında görünmezsiniz.
 • Ücretlerinizin hizmet için doğru olup olmadığını iki kez kontrol edin. Asla bir hizmet için en düşük ücrete sahip olmayın ve onu destekleyecek yorumlarınız olmadıkça en yüksek ücreti almayın.
 • Kısa açıklamalırınızın yerinde olduğundan emin olun. Deneyiminizin bu küçük açıklamalarının mükemmel hale gelmesi haftalar alabilir ve zaman içinde ince ayarlara ihtiyaç duyacaktır – onlar kur ve unut türünden değildirler.

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

93 − 87 =

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat