E-Kitap Yazmak İstiyorum. E-Kitap Yazarak Para Kazanmak. E-Kitap Nerede Satılır?

E-Kitap Yazmak İstiyorum. E-Kitap Yazarak Para Kazanmak. E-Kitap Nerede Satılır?

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak İsteyenlere Öneriler

İnternetten para kazanmanın en iyi yollarından biri de E-kitap yazmaktır. Her şeyden önce, e-kitap yazmanın biraz zor olduğunu bilmelisiniz. Çoğu insan “Ne yazacağım” diye düşünebilir. Öncelikle zihninizdeki bu algıyı ortadan kaldırmalısınız. Yaşıyorsanız, bir konuda deneyime sahip olmalısınız. Cevabınız  hayır ise, en azından bir şeye ilgi duyuyorsunuzdur. Bu konuda araştırma yaparak bile muhteşem bir çalışma yaratabilirsiniz. Örneğin bir kişi kökenini merak etti ve araştırmaya başladı.

Bu arada araştırmasından ilham alarak güzel bir roman üretti ve çoğu platformda satışa sunuldu. Bu basit bir örnekti. Bu yazıda e-kitap yazmak isteyenlere özel iki önemli unsur hakkında tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Başlıklar altında önemli maddeleri inceleyelim.

Neden bir e-kitap yazmak istiyorum?

Öncelikle bu sorunun cevabı sadece para kazanmak olamaz. Bu olursa, kalitesiz bir ürün ortaya çıkacaktır. Üstelik harcadığınız zaman boşa gidecektir. E-kitap yazmak, kitap yazmaktan farklı değildir. Fark yok dediğimizde, yazıda fark olmadığını kastediyoruz. Öte yandan baskı, editör, dağıtım gibi giderler e-kitapta yer almıyor.

Öncelikle kitabınızın sizi tatmin eden ve izleyicileriniz için faydalı olan konusunu belirlemelisiniz. Bu e-kitaptan para kazanmak istiyorsanız, insanların sorunlarını çözecek bir e-kitap üretmelisiniz. Elbette problemleri bulmak ve uygun çözümlerle e-kitap üretmek için iyi bir analiz yapmalısınız.

En basit analiz, e-kitabınızı ürettiğiniz e-kitabın yazarı olarak değil, bir yabancı olarak yorumlamaktır. Yaratacağınız ürünü kısaca düşünün ve kendinize şu soruyu sorun: “Siz o e-kitabı satın alır mıydınız?” Ürününüz için soruya göre işlem yapınız. Emin olun, bu bakış açısıyla hazırlanmış bir e-kitap hem size hem de alıcılarınıza iyi kazançlar sağlayacaktır.

E-Kitap Satmak İstiyorum. Ama e-Kitapları Nerede Satabilirim?

Şimdi  “Neden bir e-kitap yazmak istiyorum?” dan sonraki soru. “E-kitap satmak istiyorum ama nasıl? Bu aşamada yazarlar sıkışabilir. Akla gelen ilk şey bir web sitesi kurmak ve satmaktır. Elbette bu satış kanallarından biri olmalı  sadece site ile değil. Çeşitli platformlar kullanılabilir. Play store, Amazon, Apple store ve Publitory gibi platformlar önce gelir. E-kitabınızı tüm bu platformlarda aynı anda satabilirsiniz.

Ama hepsi bu kadar mı? Tabii ki değil. Yabancı diliniz varsa veya e-kitabınızı yabancı dile tercüme ettirebiliyorsanız, yüksek fiyatlarla yurt dışına satabilirsiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu, bağlı kuruluş pazarlama sistemini (Affiliate Marketing) kullanmaktır. Özellikle yabancı sistemlerde e-kitap satmak, dolar bazında olduğu için genellikle çok para kazandırır.

Bu arada, sizin için iyi bir web site önerimiz var. Bu web sitesini e-Kitaplarınızı tasarlamak ve satmak için şiddetle tavsiye ediyoruz. Ayrıca E-kitap kapak tasarımı yapabilir, kitaplarınızı yazdırabilir, yayınlayabilir ve satabilirsiniz. Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayınız!

E-Kitap Satarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

E-kitap satarak para kazanmak pasif gelir modellerinden biridir. Başka bir deyişle, size ne kadar kazandıracağına dair kesin rakamlar yok. Yurt dışında milyonlarca gelir sahibi olduğu biliniyor. Başkalarından bir örnek vermek gerekirse, Bazı insanlar tek bir satıştan 30 $ kazanıyor. Yani diğer platformlarda aynı şekilde kazanmak hiç de zor değil. Bu nedenle yüksek kalitede birden fazla e-kitap yazmak kazancınızı artıracaktır. Hesabınızı kontrol etmek ve paranızı almak size kalmıştır ..

KENDİ E-KİTAPLARINIZI TASARLAMAK VE SATMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

− 1 = 7

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat