Etsy’de Nasıl Para Kazanılır? Etsy’de Satış Yapmak. Etsy Dropshipping Eğitimi

Etsy’de Nasıl Para Kazanılır? Etsy’de Satış Yapmak. Etsy Dropshipping Eğitimi

Ürün tabanlı bir işletmede iseniz, Etsy başlamak veya ekstra para kazanmak için harika bir yoldur. Öyleyse, Etsy’de nasıl para kazanacağımız hakkında konuşalım.

Benzersiz, el yapımı hediyelerden hoşlanıyorsanız, muhtemelen Etsy’yi zaten biliyorsunuzdur. Etsy bir çok insanın kişisel hediyeler, ev eşyaları, kırtasiye, Noel kartları için sıklıkla başvurduğu yerdir. Etsy satıcılarının% 86’sının kadın olduğunu biliyor muydunuz? (1) Etsy’yi el yapımı ürünlerle birlikte vintage ve dijital ürünler satmak için kullanıyorlar!

Etsy de Satışa Başlamak Ne Kadar Maliyetli?

Giriş engeli oldukça düşüktür – listeleme başına sadece 20 sent. Ve bu liste dört aya kadar daha fazlası için yeterlidir.

Diğer bazı masraflar:

Bir ürünü sattığınızda, Etsy listelenen fiyatın% 3,5’unu alır.
Nakliye ve taşıma işleminin üstesinden gelinmesi gerekir, ancak ürün listelemesinde müşterinin ödeme yapması gerektiğini ayarlayabilirsiniz.
Ödemeyi kabul etme yönteminizin de bir ücreti olacaktır. Örneğin, Etsy’nin Doğrudan Ödeme sistemi, işlem başına 25 sent, toplam miktarın % 3’ünü oluşturur.

Bunu dikkate alarak, Etsy’de iş yapmak için gelirinizin yaklaşık% 7 veya daha fazlasına mal oluyor. Ama işte bu yüzden buna değer: El yapımı ürünler satan bir numaralı çevrimiçi platform. Etsy 1,9 milyon aktif satıcıya ve 31.7 milyon aktif alıcıya sahiptir. (2) Etsy ciddi bir para üreticisi olabilir!

(Etsy’den Para Kazanmak ister misin? – Evet mi? o zaman HEMEN KURSA KAYDOL!!!)

Etsy’de Başlarken

Bir Etsy mağazası açıyorsanız, mağazanızın dışında bir çok eğlence yapabilirsiniz. Öyleyse, ürününüzün ayrıntılarını incelemek ve hissetmek istediğiniz şeyleri hayal etmek için biraz zaman ayırın. Ürün gösterme ve markalama konusunda ne kadar istekli olursanız, o kadar çok satış yapabilirsiniz.

Etsy’de Para Kazanmak için Bu Adımları izleyin:

1.Ürününüzün yüksek kaliteli fotoğraflarını çekin.

Başlamak için en iyi yer, ürün listelemenize fotoğraf eklemektir. Fotoğraflar, Etsy’de her şeydir, çünkü bu, karar vermek için kullanıcıların göz önünde bulundurduğu en ince noktadır. Ayrıca marka adınızı da incelerler.

Ürün başına 10 fotoğraf karesi alırsınız ve Etsy, alışveriş yapanların ilgisini çekmek ve ürününüze iyi bir fikir vermek için en az beş fotoğraf göndermenizi önerir.

Etsy’den hangi fotoğraf türlerinin yayınlanacağı konusunda bazı kurallar ve öneriler:

Temiz, beyaz bir arka plana karşı doğal ışıkta yakalanması
Detayı yakalayan yakın çekim
Ürününüzün kullanımda bir fotoğrafı
Öğenizin ölçeğini gösteren bir atış
Ürününüzün tatil ortamında veya sunduğunuz tatil hediyesi paketlerini içeren bir görüntüsünü
Ayrıca, müşterilerinizin neleri sattığınızı tam olarak anlaması en iyi yoldur. Ürününüz, flip telefondaki bir mesafeden çekilen karanlık, grenli resimlerde iyi temsil edilmeyecektir. Bununla birlikte, en son kameralı telefonlardan bazıları, doğru ışıklandırmada yüksek kaliteli fotoğraflar çekme konusunda inanılmaz bir iş çıkarmaktadır.

Fotoğraflarınızı şekillendirmenin yolu da önemli. Çizme çorapları veya vintage mücevherler satıyorsanız, sattığınız ürünü tamamlayacak şekilde modelinizin geri kalanını şekillendirin.

Fotoğraflarınız yüklendikten sonra, ürününüzün tüm ayrıntılarını girmenin zamanı geldi.

2.Ürününüz için güzel açıklama oluşturun

Açıklama bölümü ürününüzü tanımlamak için kullandığınız kelimelerdir ve ürününüz ile ilgili tüm ayrıntıları doldurduğunuz yerdir. Bu, alışveriş yapan kişiyle doğrudan iletişim kurma ve onları içeri alma fırsatınızdır.

Marka kimliğinizin tonuyla uyumlu kelimeleri kullanın. Diğer Etsy kullanıcılarının yazdıklarını kopyalayıp yapıştırmayın. Kendi kişiliğinizi listeye koymak sizi başkalarından ayıracaktır.

Ürününüz hakkında açık ve büyüleyici bir yazı oluşturduğunuzda, Etsy listeniz sizin için para kazanmaya başlayacaktır! İşte nasıl yapılacağını görün:

ETSY SATIŞ KURSUMUZA KATILMAK İÇİN HEMEN TIKLAYINIZ!!!

Panelde farklı kurslarımız var. İstediğiniz kursumuzu seçerek ETSY eğitimimize erişebilirsiniz.

Herşeyi Okumaya Zaman Ayıran Alıcılar İçin Yazmaya Çalışın

Birçok alıcı araştırmasını yapmak ve ürününüzle ilgili her bir ayrıntıyı okumak ister. Yani, onlara ürününüzü satmak istiyorsanız, tüm ayrıntıları yazmanız gerekir.

Sözlerinizle net bir resim çizmeye çalışın.Bu bilgileri eklerseniz, yalnızca alıcınız bilinçli bir karar veremez, aynı zamanda bireysel soruları yanıtlamak için kendinize çok zaman kazandıracaksınız.

Bazı kişiler, tüm detayları okumayabilir  çünkü hızlı bir karar verici olabilirler. Ama yapacak çok kişi var, bu yüzden açıklamanızı son derece analitik alışveriş yapan kişilere göre ayarlayın bu önemli bir konu ve mutlaka aklınızda bulundurun, böylece ihtiyaç duydukları şeyi elde edebilirler. Kararlarını fotoğrafa ve metnin ilk satırına göre verebilen insanlar da vardır.

Kısa Paragraflar,Muhtasar Cümleler ve Listeler Kullanın

Etsy uzmanı Melissa Kaiserman şöyle diyor: “Ürün listelemelerinizde açıklayıcı olmanız gerekse de, hem de alışveriş yapanların okuması için sıkıcı olmamalı, bu yüzden düşüncelerinizi özlü bir şekilde saklayın. Açıklamanızdaki kısa cümleler kullanmak, daha kolay okunmasını sağlayacaktır. ”

Etsy Ürününüzü Aydınlatıcı Şekilde İsimlendirin

Alışveriş yapan kişinin arama çubuğuna ne yazacağını düşünerek arama sonuçlarınızı geliştirin. Etsy mağazası Three Bird Nest’i başlatan Alicia Shaffer, Fast Company ile yaptığı röportajda şunları söyledi: “Gördüğüm büyük bir hata, dükkan sahiplerinin ,“ Juicy Frutti Tutti Garland ”gibi çok uzun bir ürün ismi vermeleridir. Kimse bunu araştırmayacak. ”Bunun yerine, Shaffer genellikle“ floral garland ”veya“ püskül doğum günü partisi dekorasyonu ”gibi daha genel şeyler seçilip arama motorlarında aranıyor.

Bu arada, Alicia kendi web sitesini kurmadan önce Etsy mağazasıyla ayda 80.000 $ ‘a kadar çıkıyordu.

Sonuç olarak, ürün hakkında açıklamalarını güzel ve anlaşılır tuttuğunuzda, daha iyi sonuçlara sahip olacaksınız.

3.Hangi ürünlerin gerçekte satıldığını izleyin.

Ürününüz listelendikten sonra,hiçbir şey yapmadan oturarak listenize toz biriktirmeyin. Etsy, arama sonuçlarında daha yeni ve güncellenmiş ürünlere öncelik verir. Ürününüz, ilk kez Etsy’ye eklendiğinde, satıldığında veya manuel olarak yeniden elden geçirdiğinizde, sonuçların ilk birkaç sayfasında görünme şansına sahiptir.

“Arama sonuçlarında daha yüksek sıralarda görünüyorsanız, daha fazla görüntüleme elde edersiniz. Buda, daha fazla satışa yol açar!”

Şimdi, ürününüzü yalnızca rastgele yenilemek istemezsiniz. Etsy hangi ürünlerin gerçekten satıldığını hesaba katar, bu yüzden daha iyi yapmak istediğiniz ürünlerin ardına bir strateji koyun. Fotoğraflarınızı güncelleyerek veya ürün açıklamasını değiştirmeden önce eski yazılarınıza biraz sevgi verin.

Yine, popüler ürünlerinizi manuel olarak yenilemek için endişelenmenize gerek yok. Çünkü satıyorlarsa, Etsy otomatik olarak sizin için ücretsiz olarak yeniliyor. Dolayısıyla, mağazanızdaki her bir öğeye odaklanmak ve satmayan öğeleri yenilemek için para harcamak yerine, ürünlere dikkat edin. Benzer ürünler veya bunun gibi daha fazla ürün oluşturmayı düşünün.

Mağazanızda tutarlı ürünlere sahip olmak,  Etsy’de daha fazla para kazanmanıza yardımcı olacaktır. Angela Wator şöyle yazıyor: “Etsy mağazanız için yapabileceğiniz en değerli şey, güçlü, tutarlı bir marka ve stil boyunca devam ettirmek.”

Popüler ürünlerinize odaklanmak ve benzer şeyler satmak, bu fikirle mükemmel bir şekilde gider. Örneğin, Etsy mağazanızda yılbaşı süsleri, yorganlar vb satıyorsanız, müşterilerinizin kafasını karıştırıyor olabilirsiniz.

O yüzden sadece bir kategori ile gitmek en iyisidir.

Çabalarınızı güzel fotoğraflar ve muhteşem ürün açıklamaları ile kaliteli listelemeler oluşturmaya harcayabilir, Etsy’de mükemmel paralar kazanabilirsiniz.

ETSY SATIŞ KURSUMUZA KATILMAK İÇİN HEMEN TIKLAYINIZ!!!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

28 − = 23

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat