Drop Shipping’in 5 Dezavantajı. Peki Bu Sorunları Nasıl Aşarız?

Drop Shipping’in 5 Dezavantajı. Peki Bu Sorunları Nasıl Aşarız?

Konumdan bağımsız olmak, envanteri yönetme zahmetinden kurtulmak  ve tüm işletmenizin iPad,telefonuz veya dizüstü bilgisayardan çalıştırılmasını istiyorsanız, Drop shipping harika bir iş modelidir. Kafanızda Dropshipping nedir sorusu varsa ve detaylıca bilmek istiyorsanız o zaman, “Dropshipping nedir ve nasıl yapılır” yazımızı  okuyabilirsiniz. Dropshipping zorlukları nasıl aşılır öğrenmek istiyorsanız ,bu makalemizi okumanızı öneriyoruz.

1. Zorluk: Düşük Kar Marjı

Ürünlerini toplu olarak satacak düzenli bir toptancıdan farklı olarak, nakliye şirketleri size sipariş verdiğiniz her seferde yüksek paralar alabiliyorlar. Bazen bir tane ürün sipariş verdiğinizi göz önünde bulundurursak,haklı olduklarını görebiliriz.

Ayrıca,paketleme ve lojistik için “gemi ücreti” olarak adlandırılan ayrı bir ücret talep edebilirler.

Bizim gibi çevrimiçi mağaza sahipleri, bu bizim için maddiyat anlamında zorluk yaşatır – bizim kaldığımız ortalama marj genellikle% 15-20 arasındadır. Nakliye ve ücretler gibi tüm masrafları çıkardıktan sonra işler gerçekten kasvetli görünmeye başlar.

Şans eseri, bu problemi aşmanın birkaç yolu ve her birinin kendi avantajları vardır.

(Sıfırdan Dropshipping eğitimi almak ister misin? – Evet mi? o zaman HEMEN KURSUMUZU INCELE VE KAYDOL!!!)

Çözüm: Daha Yüksek Fiyatlar

En belirgin çözüm, fiyatlarınızı-kar marjınızı artırmaktır! Belirli bir ürün için sipariş başına 20 $ kazanmış olsaydınız, biraz daha iyi hissederdiniz, fiyatınızı 10 $ artırabilir ve sipariş başına 27 $ (ücretlerden sonra) yapmaya başlayabilirsiniz. Bu tavsiye, sezgisel görünebilir, çünkü en düşük fiyattan yüklerseniz daha çok satacağını  düşünebilirsiniz, fakat durum böyle değil.

Korkunç marjları olan mağazalarda bile, en çok satan ürünlerden bazıları rakiplerin herhangi birinden 15-20 dolar daha fazla paraya mal olsa da yine de ürünleri satmayı başarabiliyorlar.

Aslında müşterinin gözünde ürünün algılanan değerini artırabilir. En düşük fiyatlar her zaman en iyi bir yol değildir.

eBay’deki bir adam 500 $’a yeni bir Macbook Pro satıyor olsaydı – satın alır mıydınız? Ya da böyle düşük bir fiyat bir uyarı tetikler.

Çözüm: Hacim ile Telafi

Düşük marj sorununa iki numaralı çözüm, daha yüksek hacimli mal satarak düşük marjları telafi etmektir. 100 $ ‘lık bir ürün üzerinde% 15’lik bir marjınız varsa, yani satış başına 15 $ kazanırsınız, bir mağazayı işletmek ve ayda sadece 30-40 sipariş almak sizin için yeterli olmayabilir. Ancak, ayda 30-40 adet siparişi 300-400 adet siparişe dönüştürebiliyorsanız, o zaman doğru yoldasınız demektir  ve düşük marjlar daha yüksek bir hacimle kendilerini dengeliyorlar.

Çok fazla matematik  yapıyoruz, ama bugünlerde öğrendiğim gibi, iş matematikten başka bir şey değil!

Çözüm: Tedarikçinizle konuşun

Son olarak, ürünlerinizde daha derin bir indirim elde etmek için tedarikçinizle daha iyi bir fiyat anlaşması yapabilirsiniz. Genellikle% 5-10 daha fazla kar marjıyla herhangi bir yere varabilirsiniz – bu, özellikle pahalı ürünler satıyorsanız, alt çizginizde bir fark yaratır.

Tek sorun, bir tedarikçinin isteğinizi ciddiye alması için, onlarla zaten iyi bir pazarlama veya iş teklifi ile anlaşabilirsiniz !

2.Zorluk: PPC 

TBM (tıklama başına ödeme reklamları, Google Adwords, Bing Ads) tam anlamıyla bir köpek maması dünyasıdır. Anahtar kelimeler, bulundukları zamankinden daha pahalıdır ve bunun üstesinden gelmek zordur.  PPC uzmanlarının, PPC’nin her zaman geçerli bir strateji olduğunu tekrar tekrar söylediklerini duydum, ancak şu andaki bazı niş ürünlerde hiç şans yok gibi .

Bazı mağazalarda, PPC bir kaç satışlar getiriyor, ancak satışları gerçekten arttırmak için hala yeterli değil.

PPC’nin sizin için işe yarayıp yaramayacağını öğrenmek için tekrardan matematiğe dönüyoruz. (ÜCRETSİZ internetten para kazanma eğitim serimizi izlemek için Hemen Tıklayınız)

% 15 net kar marjıyla 100 dolarlık bir ürün satıyorsanız, bu, her satışta yapacağınız en fazla 15 ABD Doları anlamına gelir. Reklamları yayınlamak için, o satışa ulaşmak için ne kadar ödemek istediğinize karar vermelisiniz! Eğer marjınızın yarısını feda etmeye istekli iseniz, o zaman bir satış gerçekleştirmek için 7,50 $ gözden çıkarmanız gerekectir – aksi takdirde yapacağınız reklamlar cebinizde para koymayacaklar.

Anahtar kelimeler hariç her şey çok güzel gidiyor – 0,40 – 1,50 dolar arasında – hatta 4 dolar veya tıklama başına 5 TL – dönüşüm elde etmek için her üç veya dört tıklamadan bir tanesini elde edemezseniz para kaybedersiniz.

Çözüm: Hyper Reklamları Optimize Edin

Yine de, PPC’nin işe yaramadığını söylemeyeceğim. Bu, karlı bir reklam kampanyası görmeden önce optimize etmenizi, test etmenizi, optimize etmenizi, test etmenizi, optimize etmenizi, test etmenizi  defalarca tekrarladıktan ve daha sonra bazılarını hazırlamanızı sağlayabilir. Tüm bu optimizasyon ve testler cüzdanınızda bir delik açacak olsa da, işinize başlamak için nakit paraya ihtiyacınız var.

Reklamlarınızı optimize etmenin ardındaki fikir, yalnızca bu anahtar kelimelere ve bu reklamlara bırakılana kadar, anahtar kelimeleriniz ve çalışmayan reklamları ayıklamaya devam etmenizdir. Bu nedenle, süper spesifik reklamlara sahip süper spesifik anahtar kelimelere sahip olursunuz. Sadece birkaç ürünü hedeflemeye çalışın.

Mağazanızın reklam ürünlerinden her birini satabileceğinizi beklemek mantıklı değildir. Bir kaç reklamın en iyi performans gösterenleri olacağını ve bunların hangileri olduğunu bildiğinizde, artık doğru reklamları anahtar kelimeleri bulmuş olacaksınız.

Çözüm: Diğer Trafik Kaynaklarına odaklanın

Google Adwords dünyadaki tek trafik kaynağı değil; diğer daha ucuz ücretli reklamlar, organik, sosyal, yönlendirme, e-posta ve ağız kelimesi gibi başkaları da var. AdWords’ü karşılayamıyorsanız, e-posta listenizi oluşturmak, konuk postanızı oluşturmak ve SEO’nuzu artırmak, trafik çekmek için bir çok içerik stratejisi var ve blog geliştirmek, e-posta pazarlamacılığınızı yükseltmek ve en önemlisi bağlantı kurmak için Facebook reklamlarını kullanın. Sizi arkadaşlarına ve ailelerine yönlendiren mutlu müşteriler yaratın!

3.Zorluk : Çok Fazla Rekabet

Nakliye,ürünleri kargolamak veya göndermek kolaydır – o kadar kolay ki, siz ve ben de dahil olmak üzere bir mağaza kurabilir ve ürünleri hemen göndermeye başlayabiliriz. Bu, aynı zamanda bir sorun da yaratır.

Siz ve ben de dahil herkes, aynı ürünü satmak için uğraşıyor. Şimdi 1000’lerce insan var, müşterilerin dikkatini çekmek için yarışıyor ve piyasa gerçekten çok kalabalık. Amazon ve Walmart’ın da aynı şeyleri (veya benzer şeyleri) sattığını söylememeye gerek yok.

Şimdi ne olacak?

Çözüm: En İyinin En İyisi Olun

Ancak tüm mağazalar aynı değildir. Herhangi bir mağaza, 2000 yılının başlarından kalma ve karmaşaya benzeyen bir  mağaza olabilir.

Diğer bir mağaza biraz daha iyi olabilir, ancak yine de iyileştirme için bir şeyler yapmaya çalışır .

Başka bir mağaza yalnızca ürününüze odaklanmayabilir.

Mağazaların çoğu, ürün açıklamalarına çok fazla çaba göstermiyorlar.

Mağazanızda, rakiplerinizin bıraktığı tüm boşlukları doldurabilir misiniz? Eğer yapabiliyorsanız, mağazanız en iyi dönüş  olacaktır. Eğer bunu başarabilirseniz, çaba gösterebilir ve mağazanızla başa çıkacak bir güç oluşturabilirseniz, o zaman herkesi yenme gücünüz olacaktır.

Çözüm: Hiç Kimsenin Olmadığı Yerlere Gidin

Bir e-ticaret mağazasının% 90’ı ürünlerini veya hizmetlerini pazarlama çabasındadır.Burada bir fırsat var aslında. Çoğu kişi, Google Reklamları, organik arama veya karşılaştırma alışveriş siteleri gibi, kendilerini aynı yerde pazarlamaya çalışıyor.

Potansiyel müşterileriniz olan başka bir yer bulabilseydiniz ve ürünlerinizi veya hizmetlerinizi orada pazarlayabilirseniz ne olurdu? Tüm müşteri tabanını etkili bir şekilde etkilerdinizı. Aslında, rakipleriniz varlığınızı bile bilmiyor olabilir, yine de kendinize özel niş ürününüzde hala çok iyisiniz.Bu da sizi ön plana çekiyor.

Ürünlerinizi pazarlamak için nadir yerlerden bazı örnekler Reddit ve forumlar – özellikle yerel forumlar veya son derece uzmanlaşmış forumlar.

NOT: Reddit ve forumlar spam göndericilere çok ağırdır, bu yüzden güven oluşturmak ve iletişim kurmak, mallarınızı zorla pazarlamamak üzerine odaklanın.

4.Zorluk: Çok Az Markalaşma Fırsatı

Dropshippng yaparken ürünler üzerinde nasıl bir kontrole sahip olursanız olun, nasıl paketlendiğini, nasıl etiketlendiğini  öğrenin. Bu, kişiselleştirilmiş markalaşma yapmak için oldukça zor.

Müşteriniz üzerinde gerçekten bir izlenim bırakmak için güçlü bir yol, el yazısıyla yazılmış bir teşekkür notu ekleyerek veya ürünü unutulmaz bir şeye ambalajlamaktır. Tedarikçinin için tek satıcı olmadıkça, parselleriniz çirkin ve jenerik olacak. Peki kendinizi nasıl unutulmaz kılıyorsunuz ve nasıl bir marka yaratıyorsunuz?

Çözüm: mükemmel müşteri hizmetleri

Ürünle ilgili olarak neler olup bittiğini kontrol etmemiş olsanız bile, müşterinizin sitenizi bulma, gezinme, satın alma yapma ve gerekli tüm takip işlemlerinden kaynaklanan tüm deneyimleri üzerinde kontrol sahibi olursunuz.

Müşterilerinizi ile harika ilişki kurmanın bazı yolları:

  • Harika ürün sayfalarınız var. Harika görüntüler, güçlü açıklamalar, videolar, eserler vb. Sayfalarınızı, müşterilerin araştırma için başka bir yere gitmeye ihtiyaç duymayacak kadar iyi hale getirin.
  • Gerçekten kolay bir ödeme yöntemi yapın ve sizinle iletişim kurmanızı kolaylaştırın.
  • Onay e-postalarını kişiselleştirin – bunları sitenizin kişiliği ile eşleştirin.
  • Büyük harcamalar için, işlerine teşekkür ederek, hizmetinizi sunarken ve “Kendi isminiz – Kurucu” olarak imza attığınız için kişisel bir e-posta gönderin.
  • Ayrıca sipariş için onlara teşekkür etmek için de arayabilirsiniz
  • İletişim kurmak!  Mükemmel bir şekilde iletişim kurmağa odaklanın.

Çözüm: Sosyal Medyada Aktif Olmak

Marka oluşturmanın başka bir yolu da güçlü ve aktif bir sosyal medya varlığına sahip olmaktır. Sosyal medya, ürünlerinizi müşterileriyle etkileşimde bulunmak  pazarlamaktan ibaret değildir. Konuş, sohbet et, alakalı içerik yayınla,video paylaş – temelde yeni arkadaşlar edin!

5.Zorluk: Fulfillment  (Stok sorunu)

Her şey bir yana, belki de damgasını taşıyan herhangi bir gemi tüccarının en büyük dikeni, tatmin edici meselelerdir. Mağazanız bir ürünün stokta olduğunu söyleyebilir, ancak bunu tedarikçinizin sayfasında kontrol etdiğinizde ürünün bitdiğini ve artık stokta kalmadığını görebilirsiniz, bu yüzden şimdi müşteriye tekrardan iade etmek zorunda kalırsınız.

Bu bir facia!

Ayrıca, bir şeyleri kolayca almayı, genellikle bir veya iki gün sonra gönderilmesini sağlayan bir tedarikçilerle çalışmak  daha mantıklıdır. Müşteri sabır olur ve neden henüz bir ürün için takip numarası olmadıklarını merak ediyor.

Bunların hepsi drop shipping’in gerçekleri ve  yaşamak zorunda kalıyorsunuz çünkü bunlar, eşyaları kendiniz stoklamadığınız sürece hiçbir kontrolü olmayan bir sistemdir.

Çözüm: Müşterilerin Kurşun Süresinin Biraz Daha Uzun Olduğunu Öğrenin

Buradaki en basit çözüm, müşteriye sadece bir veya iki gün gibi, satın alma işleminden teslimata kadar geçen sürenin biraz daha uzun olması. Amazon pazarındaki birçok satıcı bunu gösteriyor:

Bildiğim biri, çevrimiçi bir donanım deposu işletir ve tedarik süreleri satın alma işleminden teslimata kadar 7-14 gün sürer. Bu sadece onların işinin gerçekliği ve müşterileri ile ilgili net çözümleridir.

Ayrıca ücretsiz kargo teklifini sunarak yavaş kargo sürelerinin müşterilerinizdeki tepkisini yumuşatabilirsiniz – ÜCRETSİZ kısma odaklanın ve böylece insanlar daha bağışlayıcı olacaktır.

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

− 5 = 5

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat