Influencer Marketing (Pazarlama) ve Shoutouts Nedir? Influencer Nereden Bulunur? Instagram, TikTok ve YouTube Shoutouts ile Ürün Tanıtımı, Profil Büyütme

Influencer Marketing (Pazarlama) ve Shoutouts Nedir? Influencer Nereden Bulunur? Instagram, TikTok ve YouTube Shoutouts ile Ürün Tanıtımı, Profil Büyütme

Influencer Marketing (Pazarlama) Nedir?

Influencer pazarlama, kendi alanlarında uzman olduğu iddia edilen bilgi düzeyine veya sosyal etkiye sahip etkileyici kişilerden ve kuruluşlardan gelen onayları ve ürün yerleştirmeyi içeren bir sosyal medya pazarlama biçimidir.

Shoutouts Nedir? Instagram/TikTok/YouTube Shoutouts

Shoutouts bir kişinin Instagram’da veya diğer sosyal medya platformlarında sizden veya markanızdan bahsetmesi ve takipçilerinden sayfanıza göz atmalarını istemesi bir anonsudur. Örneğin, eğer Instagram üzerinden marka veya profil tanıtımı isterseniz bunu genellikle, Instagram profil sayfanızın bir resmini yayınlayarak ve markanızı etiketleyerek yaparlar. Ayrıca bazı ürünlerinizi veya Instagram resimlerinizden birini sergileyebilir ve markanızı etiketleyebilirler.

Temel olarak, başka bir kullanıcıdan alabileceğiniz profil yükseltme veya ürün tanıtımı için bir yardımdır. Shoutouts şu şekilde çalışır: Takipçilerini arttırmaya veya Ürünlerinin tanıtımını yapmaya  çalışan iki farklı Instagram/TikTok/YouTube vb. sosyal medya kullanıcısını düşünün. Shoutouts aynı zamanda Facebook ve diğer sosyal medya hesaplarında da yapılabilir. Ama genel olarak Instagram üzerinde daha çok kullanılır. 

Alakalı Shoutouts Sayfaları (Influencer) Nasıl ve Nereden Bulunur?

Sayfanıza Benzer İçerik Gönderen Instagram Sayfalarını Bulun

Bir not almak için ulaşabileceğiniz sayfaları ararken, her zaman nişinizden ilgili sayfaları kontrol edin. Bunun nedeni, sizinle alakalı ve kendi sayfanız için hedefleyebileceğiniz bir kitle tabanına sahip olmalarıdır.

Sektörünüzden bile olmayan rastgele sayfalardan bir not almak size hiçbir şey kazandırmaz. Örneğin, bir kozmetik şirketiniz varsa, güzellik blogcularından ve etkileyicilerinden övgüler almaktan faydalanırsınız. Popüler bir seyahat blog yazarından bir not alırsanız, geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olabilir, ancak bu insanlar markanızla o kadar ilgilenmeyebilir.

Öte yandan, güvenli profil bulmakta zor çünkü etrafta sahte profiller gerçekten çok. Sahte (Fake) profillerden de shoutouts almak size hiçbir şey kazandırmaz. Bu yüzden, bu yazımızda birçok platform için kolayca influencer bulabileceğiniz bir siteyi paylaştık. 

Shoutcart sitesiyle birçok platform için influencerler bulabilirsiniz.  Kolay bir şekilde sektörünüze uygun influencerlar bulamanız için filtreler var. Bu şekilde, ülke kategori platform vb. gibi özellikleri filtreleyerek arama yapabilir ve size uygun influencer bulabilirsiniz. Dahası, influencerların skorlarına ve onlar hakkında daha önce yazılan yorumlara da göz atabilirsiniz. Bu sitede Instagram, TikTok ve YouTube gibi platformlar için shoutoutslar satın alabilirsiniz.

Şimdi Shoutouts Satın Almak için Hemen Tıklayınız!

Umarız bu makalemiz sizin için faydalı olmuştur. Okuduğunuz için teşekkürler!

 

 

 

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

+ 66 = 74

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat