UPC Kodu Nedir? Nereden Satın Alabiliriz?

UPC Kodu Nedir? Nereden Satın Alabiliriz?

UPC Kodlarını Anlama: UPC Numaraları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Yeni bir şirketin veya bireysel olarak Amazon, eBay gibi platformlarda satış yapan kişilerin yapabileceği en önemli hareketlerden biri, ürünlerinin UPC kod numaralarını güvence altına almaktır. UPC numaraları, şirketlerin çeşitli Satış Noktası (Point of Sale) senaryolarında veya çevrimiçi ürünlerini dağıtmalarına ve satmalarına izin verir, bu nedenle herhangi bir satış stratejisinde gerekli bir bileşen olmaları gerekir.

Bu makalede ziyaretçilerimize en düşük fiyatlara yüksek kaliteli barkodlar sağlama konusunda yardımcı olma hedefimizdir ve bu da UPC kod numarası işleme memnuniyetini garantiye alır.

Bilgilendirilmek, şirketinizin tam olarak ihtiyacınız olan ürün UPC kodlarını satın almasını sağlamanın en iyi yoludur, böylece ürünleriniz tüketiciler tarafından kolayca satın alınabilir. UPC sembolleri ile ilgili en temel sorulardan bazılarına göz atalım:

UPC Kodu nedir?

Birkaç farklı barkod türü olmasına rağmen, UPC sembolü, ABD’deki neredeyse her perakende ürün üzerinde görünür ve bu, dünyanın bu bölgesinde en çok yönlü ve kabul edilebilir ürün kodu türüdür. Altında GTIN-12 numarası bulunan bir barkoddan oluşur.

Aşağıdaki siteden 2 UPC alırsanız 1 tane UPC bedava elde edeceksiniz:

2 UPC ALANA 1 UPC BEDAVA”  elde etmek için HEMEN TIKLAYIN!!!

Barkod Nedir?

Barkod veya UPC sembolü, herhangi bir Satış Noktası (Point of Sale) ürününde görülen siyah dikey çizgiler serisidir. Bu sembol her ürüne özgüdür ve satış için tek bir ürünü tanımlayan on iki sayıyı temsil eder. Barkod, Satış Noktasında taranan UPC kodunun parçasıdır.

GTIN-12 nedir? Bir UPC Kodu’nda kaç sayı var?

GTIN, bir ürünü tanımlayan kodlama yapısı olan Global Ticari Kimlik Numarası anlamına gelir. Bir ürünün GTIN-12’si, barkodun altında gösterilen benzersiz 12 haneli koddur.

Ürünlerim için kaç adet UPC Koduna ihtiyacım var?

Satış yapmayı planladığınız her bir ürünün kendi benzersiz UPC Koduna ihtiyacı olacaktır. GS1 tarafından atanan Şirket Ön Eki aynı kalsa da, her bir ürüne benzersiz bir Ürün Numarası ve Kontrol Basamağı atamanız gerekecektir.

UPC ve EAN Arasındaki Fark Nedir?

UPC’ler, ABD’deki en yaygın kullanılan barkodlardır. EAN’lar (Avrupa Makale Numarası) uluslararası olarak kullanılmaktadır. Bugünlerde, ürünlerinizi Birleşik Devletler dışında satmayı planlıyor olsanız da, çoğu yerde ürün UPC kodları ve EAN kodları kabul edilecektir, ancak EAN kodu sizin için en iyi olabilir. EAN formatındaki barkodlar, standart GTIN-12 haneli UPC kodunun önünde “0” ile başlayan 13 rakam içerir. Bununla birlikte, her iki barkod aynıdır.

Bir UPC Kodu Nasıl Oluşturulur?

GS1’in sıkı standartları nedeniyle, bireysel şirketler kendi UPC kodlarını oluşturamazlar. Bir Satış Noktasında taranacak bir barkodun olması için, GS1 tarafından size atanan bir Şirket Önek numarası olmalıdır. UPC kodlarının nasıl oluşturulacağını merak eden şirketler için cevap, bunu kendi başınıza yapamayacağınızdır. (UPC kodunuzu buradan satın alabilirsiniz.)

Nereden UPC Kodları Almalıyım?

Tüm perakende UPC kodları, GS1’den kaynaklanmalıdır ve UPC kod numaralarınızı doğrudan onlardan satın almayı seçebilirsiniz. Fakat böyle olduğunda sizin için çok pahalı olur. Günümüzde barkod satan siteler çok fazla ama onlar arasında dürüst ve GS1 destekli barkodlar seçmek gerçekten zor. Merak etmeyin sizin için ucuza bulabileceğiniz bir barkod sitesini paylaşıyoruz:

BuyBarcodesCheap tanesi 2,50 dolara barkod satın alabilirsiniz. Ayrıca barkod sayısını yüksek tuttuğunuz sürece gerçekten iyi bir indirim alabiliyorsunuz ek olarak size hediye barkod bile sunuyorlar. Güvenilir bir site. Şiddetle tavsiye ettiğimiz bir site. Zaten kendiniz de göreceksiniz. Belirttiğimiz siteden gönül rahatlığıyla barkod satın alabilirsiniz. UPC kodunuzu buradan satın alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

3 + 4 =

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat