Google Adsense Nedir? Google Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?

Google Adsense Nedir? Google Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?

Web sitenizin trafiğinden para kazanmanın birçok yolu vardır ve bunların çoğu web sitenizin ziyaretçilerine üçüncü taraf ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmakla ilgilidir. Bugünlerde para kazanmanıza yardımcı olabilecek birçok reklam programı var, ancak en popüler olanı Google Adsense.

Bu reklam programı 2003 yılının ortalarında Google tarafından başlatıldı ve şu anda internetteki en popüler reklamcılık programlarından biri. Web yöneticileri ve site sahipleri için trafiğinden para kazanmaları için iyi bir fırsat sağlar. Adsense’in ne olduğunu ve AdSense ile nasıl para kazanacağınızı sorduysanız, aşağıdaki makale size bazı ipuçları verecektir.

Adsense’nin avantajlarından biri, çok sayıda yayıncı ve reklamverendir. Google, aralarında bir aracı olarak hareket eder. Bu nedenle, Adsense’in diğer bir özelliği, hem reklamverenler hem de yayıncılar için yüksek güvenlik seviyesidir.  (İsterseniz Buradan YouTube kanalımıza abone olarak internetten para kazanma ile ilgili olan videolarımızı izlemeye başlayabilirsiniz.)

Adsense nasıl çalışır? Tüm süreç çok basit ve sezgisel. Bir Adsense hesabı oluşturuyorsunuz web sitenizi Adsense hesabınıza bağlıyorsunuz eğer siteniz veya blogunuz Google tarafından onaylanırsa, web sitenizin sayfalarına küçük bir miktar kod ekliyorsunuz –ve hepsi bu. Google, sayfanızda web sitenizin içeriği ile alakalı hedeflenmiş reklamlar gösterecek, web sitenizin ziyaretçileri bu reklamları tıklamaya başlayacak ve bunun için ödeme alacaksınız.

Google Adsense, tıklama başına maliyet ve gelir paylaşımı esasına göre çalışır. Reklam tıklama başına reklamverenleri ücretlendirir ve yayıncılar tıklama tutarının yaklaşık% 68’ini alır. Yayıncıların komisyonu büyük ölçüde niştaki rekabete bağlıdır. Pratikte, tıklama başına komisyon 0,20 ila 15 TL arasında değişebilir. Nişlerin çoğunluğu, yayıncılara tıklama başına 1 dolardan daha az para getirir.

Yani ana göreviniz, bu reklamlara mümkün olduğunca çok tıklama sağlamak olacaktır. Ancak, Google’ı aldatmaya ve tıklama sayısını yapay olarak artırmaya çalışmayın. Web sitenizi ziyaretçilere reklamları tıklamaya teşvik etmeyin ve tabii ki hiçbir koşulda kendi reklamlarınızı kendiniz tıklamayın! Google, tıklama sahtekârlığını önlemek için çok doğru ve karmaşık bir sisteme sahiptir. Web sitenizdeki bazı şüpheli etkinlikleri fark ettikten veya trafiğinizin ve tıklamalarınızın kalitesiyle ilgili şüpheleri varsa, hesabınızı askıya alır.

Kazandığınız tutar, yalnızca reklamlardaki tıklama başına maliyet değerine bağlı değildir. Ayrıca, reklamların kitlenizin ilgi alanıyla nasıl eşleştiğine, reklamların sayfada nerede yer aldığına, vb. Bağlı olarak değişir. Bu nedenle, web sitenizin içeriğine, görünümüne ve ilgisine dikkat edin ve bir sayfadaki farklı yerleşimleri en verimli bulmak için test edin.

Kazançlarınız, web sitenize hedeflenen trafiğin miktarına da bağlıdır. Ziyaretçilerinizin sadece çok azı bu reklamları tıklar (ortalama% 1-2). Ve tıklamaların çoğu, tıklama başına 1 TL’den daha az getirecektir. Şimdi, istediğiniz miktarı kazanmak için ne kadar trafik ihtiyacınız olduğunu kendiniz hesaplayabilirsiniz. Bu nedenle, Adsense ile para kazanmak istiyorsanız büyük trafik hacmine sahip olmalısınız. Bu, çok fazla iş ve çok sayıda benzersiz ve kaliteli içerik gerektirecektir.

Bir projeye başlamadan önce, trafik hacmi, rekabet ve tıklama başına maliyet açısından en umut verici nişler için Google AdWords Anahtar Kelime Aracı ile kontrol edebilirsiniz. Ancak, bildiğiniz bir konu hakkında bir web sitesi hazırlamak her zaman mantıklıdır. Bu durumda çok kaliteli içerik üretmeniz çok daha kolay olacak ve bu çalışma zevkli olabilir. 10 sayfalık bir web sitesi ile ayda 1000 dolar kazanmayı beklemeyin. Adsense uygulamasında kullanmadan önce en az 20-30 sayfa içerik oluşturmanız önerilir.

Kısaca özetlemek gerekirse, Google Adsense ile oldukça iyi para kazanabilirsiniz, ancak hızlı bir şekilde zengin olabileceğiniz bir program değildir. Hakkında yazdığınız konuyu çok sevmeli ve bunun hakkında çok şey bilmelisiniz. Bu, çok fazla trafik almanıza ve Adsense ile para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Eğer internetten para kazanma yolları arıyorsanız YouTube kanalımızı öneriyoruz. Buradan kanalımıza abone olarak videolarımızı izlemeye başlayabilirsiniz. İyi seyirler!

 

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

60 − = 53

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat