ABD’ye Gitmeden ABD’deki Şirketiniz için Banka Hesabı Açmak

ABD’ye Gitmeden ABD’deki Şirketiniz için Banka Hesabı Açmak

ABD’deki LLC şirket sahiplerinin çevrimiçi olarak uzaktan banka hesabı açma süreci artık çok basit. Genel olarak, uluslararası e-ticaret işletmelerinin karşılaştığı en büyük sorunlar şunlardır:

 • ABD’de işletme hesabı açamama
 • Alışveriş yapmak için banka kartı bulamama
 • Uygun fiyatlı uluslararası para transferlerine erişememe
 • Ve daha fazlası

Bu sorunlara hızlı çözüm bulmanıza yardımcı olmak için bir rehber oluşturduk. Eğer ABD’de bir işletmeniz var ve bir banka hesabına ihtiyacınız varsa, uçağa binmeden bir tane açabilirsiniz.

Peki, nasıl?

Hemen başlayalım.

ABD’de Banka Hesabı Açmak Önemli mi?

Evet, önemlidir. Eğer bir işletmeniz (online yada fiziksel – fark etmez) ABD’de bulunuyor ve bu işletme aracılığıyla iş yapılıyorsa, ödeme alıp gönderebileceğiniz bir banka hesabınız olmalıdır.

Kazancınızı bir yerde biriktirebilmeli, bunları sermaye olarak yeniden kullanabilmeli ve en önemlisi bu kazancı bulunduğunuz ülkeye düşük maliyetlerle transfer edebilmelisiniz.

Ancak birçok platform veya pazar yerinden bir ABD banka hesabı istenecektir. En dikkate değer örnekler şunlardır:

 • PayPal
 • Stripe
 • Etsy
 • Ebay
 • Amazon
 • Shopify
 • Ve başkaları

Bu platformlarda hesap açıp iş yapmaya başlamadan önce öncelikle bir şirket kurmalı ve bir EIN almalısınız. Daha sonra bu platformlar sizden ödeme alabilmeleri için size bir ABD banka hesap numarası girmenizi isteyeceklerdir.

Sonuç olarak, hoşlanıp hoşlanmamanıza bakılmaksızın işletmeniz ABD’de e-ticaret yapıyorsa bir banka hesabı açmanız gerekecektir.

ABD’de Banka Hesabı Nasıl Açılır?

ABD’deki fiziksel bankalardan birinde bir şirket hesabı açmak için ulusa seyahat etmeniz gerekmektedir.

Geçmişte bu iş daha basitti, ancak işler değişti.

Bu durumda birçok iş sahibi hayal kırıklığına uğradı ve işletmelerini kapatmaya karar verdi.

Ancak dijital bankalar, Amerikan olmayan girişimcilere yeni fırsatlar sunmuş durumda. Geçmişte ABD’de fiziksel bir banka hesabı açmak oldukça basit olabilirdi, ancak ülkenin güvenlik yasaları güncellendikten sonra bu durum ciddi şekilde değişti.

ABD’de geleneksel bir banka hesabı açmak neden bu kadar zor?

Birçok geleneksel ABD bankası, LLC sahibinin bankayı şahsen ziyaret etmesini gerektirir. EIN mektubunuzla bir bankada şahsen hesap açabilirsiniz.

Büyük bir bankada hesap açarken, bireylerin bir Bireysel Vergi Mükellefi Tanımlama Numarası (ITIN) ve ABD adresini kanıtlamaları gerekmektedir (banka detayları bankadan bankaya değişebilir). Eğer bir ITIN numarasına ihtiyacınız varsa, bu linke tıklayarak gönül rahatlığıyla ITIN numaranızı elde edebilirsiniz.

Bu gereksinimleri karşılayamayanlara dijital bankalar yardımcı oldu. Wise ve Mercury gibi dijital bankacılık sistemleri ile çevrimiçi hesap açmak mümkündür.

Bunlar fiziksel bankalar olmasa da sigortalı finansal kuruluşlardır ve işinizi veya ticaretinizi desteklemek için yeterli olabilirler.

Aslında Amerika’da uzaktan hesap açmanıza yardımcı olabilecek birçok dijital banka alternatifi bulunmaktadır.

Ancak bu makalede en popüler olanlarından biri olan Mercury Bank’a odaklanacağız.

Mercury Bank Nedir? Ne Sunar?

Girişimci olarak tanımlanan kurucularının Mercury Bank’ı, iş sahiplerinin uzaktan bir banka hesabı açmalarını kolaylaştırmak için 2019 yılında kuruldu.

Immad Akhund, Max Tagher ve Jason Zhang, Mercury Bank’ı Nisan 2019’da Amerika’da kurdu.

Girişimci Immad Akhund, bu organizasyonun, girişimcilere bankalarla karşılaştıkları aynı sorunları yaşamamaları ve bu boşluğu kapatmaları için kurulduğunu iddia ediyor.

Mercury Bank, yeni bir işe başlayan insanlar için büyük bir kolaylık sağlar. Bu kartlar, çevrimiçi alışverişler yapmak ve hizmetler satın almak için kullanılabilir. Üzerinde adınız ve şirketinizin adının bulunduğu hoş bir kart. Mercury ayrıca size bazı avantajlar sunar.

Mercury Bank Avantajları

 • Vadeli ve vadesiz hesaplar (Checking/Savings)
 • Yüzde 1-2 faiz getiren bir tasarruf hesabı
 • Banka kartı (ATM/Kredi kartı)
 • İnternet bankacılığı
 • ACH ödemeleri
 • Çek ödemeleri
 • Ücretsiz ulusal ve uluslararası para transferleri
 • Paranızı izlemek için kullanışlı araçlar
 • FDIC sigortalı mevduatlar
 • Her kullanıcıya ücretsiz bir banka kartı
 • Çevrimiçi hesap açma
 • Sanal kart
 • Takım Çalışması
 • Minimum bakiye yok
 • Aylık ücret yok
 • Ve çok daha fazlası.

Mercury Bank Maliyetleri ve Fiyatı

Mercury Bank ile hesap açmak tamamen ücretsizdir. Ek ücret talep etmezler; bir hesap açmak için yapmanız gereken, bir LLC şirketine sahip olmak, tüm müşterilerinizin ABD merkezli olduğunu iddia etmek ve işiniz için bir EIN sağlamaktır.

Müşterileriniz ABD dışında olsa bile, ödeme işlemcileri gibi Stripe gibi platformlardan Mercury Bank’a para gönderebilirsiniz.

Ancak hesap açarken müşterilerinizin ABD dışında olduğunu belirtmeyin; aksi takdirde başvurunuz reddedilebilir.

Mercury Bank hangi işletmeleri kabul etmez?

 • Mali hizmetler sunan veya yetişkin eğlencesi sağlayan işletmeler
 • Marihuana veya online kumar
 • Ayrıca, bazı kategorilerin uygun olmadığını düşünebilirler.

Sonuç olarak, Mercury Bank yasalara uyan geniş bir işletme yelpazesini memnuniyetle kabul eder.

Mercury Bank online bir hesap açmadan önce bir LLC oluşturmalı ve IRS’dan bir EIN almalısınız. Bunu her fırsatta vurguluyoruz çünkü kişisel hesap açma talepleriyle sık sık karşılaşıyoruz.

Mercury Bank bireysel başvuruları kabul etmez. Girişimci dostu Mercury Bank, bazı işletmeler tarafından karşıtlıkla karşılanır. İş kategorilerini sınırlamak için aşağıdaki liste eksiktir:

Mercury Bank için bir web sitesi gerekli midir?

Mercury banka hesabı açmak için bir web sitesi veya bir pazar yeri bağlantısı sağlamanız gerekmektedir.. Projeleriniz yoksa, Mercury banka hesabı açamazsınız.

Kurallara uygun ve tamamlanmış İngilizce bir web sitesini kabul edeceklerdir. Bir web siteniz yoksa eBay, Amazon veya Etsy gibi yerlere bağlantı sağlayabilirsiniz. Mağazalar size ait olmalı ve ürünlerle doldurulmalıdır.

Web sitesi üzerinden başvuru yaparken, mümkünse, etki alanınıza özgü bir e-posta adresi ile bir hesap oluşturun.

Özetlemek gerekirse, bir hesap açmak için bir e-ticaret web sitenizin veya en azından uluslararası markaların ürünlerini pazar yerlerinde satmanız gerekmektedir.

Mercury banka hesabı açarken akılda tutmanız gereken en önemli şey, ana gelir kaynağınızın ABD’den geldiğini belirtmektir. Hesap onayı sorunları yaşamamak için başvuru sırasında bunu vurgulayın.

Mercury Bank Hesabı Açmak İçin Hangi Belgeler Gerekir?

Mercury Bank ile hesap açabilmek için EIN’ye sahip ABD merkezli bir işletme olmalısınız. Bununla birlikte, pasaportunuzu, şirketinizin kuruluşunu kanıtlayan belgeleri ve EIN onay mektubunu da sunmanız gerekmektedir.

Ayrıca, kendi ülkenizde hesap açarken iş adresiniz yerine kendi adresinizi girmeli ve bir fatura veya banka dökümü gibi oturduğunuzu kanıtlayan belgeler sunmalısınız. Artık LLC şirket sahibinin kayıtlı temsilci adresi yerine kendi ev adresinizi istemektedirler.

Hesap açarken, pasaportunuzu çevrimiçi veya mobil bir uygulama aracılığıyla doğrulamanıza olanak tanıyan sistemler mevcuttur.

Kendi şirketinizi kurmaktan çekinmenize gerek yok. Kısa bir sürede ve uygun bir fiyata bir şirket ABD’de kurulabilir. Web sitemizde ABD’de şirket kurma ile ilgili bilgi bulabilirsiniz.

Mercury Bank banka kartı programı var mıdır?

Evet, her Mercury üyesine ücretsiz bir banka kartı verilir. Sanal kartlar da desteklenir ve anında oluşturulabilir. Hesabınız kurulduktan sonra Mercury, ücretsiz bir banka kartını ikamet ettiğiniz ülkeye gönderecektir.

Online Mercury Bank Hesabı Nasıl Açılır?

LLC şirketiniz kurulduktan sonra, bu oldukça basittir. (Eğer henüz bir şirketiniz yoksa, bizimle iletişime geçin ve size adımları ve ne yapmanız gerektiğini anlatacağız.)

Eğer her şey tamamsa, mercury.com adresine gidin ve “Open Account”  düğmesine tıklayarak kaydolun.

Not: E-ticaret Eğitim Kursu bağlantısı üzerinden katılırsanız, belirli bir miktar para yatırdıktan sonra hesabınıza 250 $ hediye bakiye eklenir.

Sonuç

Yeni bir girişim başlatan ve Amerika Birleşik Devletleri dışında yaşayan iş sahipleri için Mercury Bank mükemmel bir seçenektir.

Uzaktan hesap açma yeteneği, ücretsiz işletme, ücretsiz transferlerin bulunabilirliği, banka kartı ve karmaşık prosedürlerden kaçınma avantajlarıyla bu sektörde eşsizdir.

Eğer zaten herhangi bir ülkede e-ticaret veya online ticaret yapıyorsanız veya uluslararası pazarda genişlemeyi ve online bir iş kurmayı planlıyorsanız, hemen bir LLC şirketi kurabilir ve Mercury Bank’ın hizmetlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

+ 47 = 48

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat