Amazon’da Ürün Listeleme Sırasında Sık Karşılaşılan Sorunlar/Hatalar ve Çözümleri

Amazon’da Ürün Listeleme Sırasında Sık Karşılaşılan Sorunlar/Hatalar ve Çözümleri

Amazon’da ürün listelerini oluşturan veya yöneten satıcıların karşılaşabileceği yaygın sorunlar ve hatalar bulunmaktadır. İşte bazıları: (Farklı hatalar görebilirsiniz)

Bu hata özellikle Amazon’da bir Marka ekliyorsanız oluşan hataların başında gelir ve bu Marka zaten UPC veya EAN kodlar eklemeyi kısıtlar. (yinelenen listelemeleri önlemek için). Sorun genellikle barkodlar ile ilgili değil, Marka üzerine konulan kısıtlamalarla ilgilidir. Eğer bu bir Marka kısıtlaması ise, “Marka” (Brand name)  alanını farklı ve benzersiz bir şeyle değiştirerek sorunu çözebilirsiniz. (“n/a” gibi)

Örnek olarak, Nike ayakkabıları listelek istiyor, ancak kendi barkodunuzu kullanmaya çalışıyorsanız, bu olmayacaktır çünkü kendi barkodunuz Nike’ın kendi Amazon marka kayıtlı barkod numaralarından farklıdır.

Bu sorunun çözümü veya “çözüm yolu”, Marka adını (örneğin Nike) Marka alanına girmemek, bunun yerine Marka alanına işletme adınızı veya Amazon şirket veya mağaza adınızı girmek (en etkili yöntem n/a girmektir) ve ardından Marka adını (örneğin Nike) ürün açıklamasına girmektir. “Nike” yazdığınızda, Amazon’ın otomatik sistemleri Nike’ın kendi barkod numaralarını sizin girmeye çalıştıklarınızla karşılaştırır.

Amazon 8572 Hata Kodu

Lütfen, Amazon’daki yeni değişikliklerden sonra ürünlerinizi listelemenize yardımcı olmak için bunu OKUYUN.

Son zamanlarda Amazon’da listeyle ilgili teknik sorunlar veya hatalar yaşandı. Özellikle 8572 hatası – satıcıların Amazon’da karşılaştığı birçok sorundan sadece biri, ve teknik bir sorun olduğu için Amazon’un bunu yakın gelecekte düzeltemeyebilir. Kullandığınız kodlar muhtemelen çalışıyordur, bu yüzden lütfen endişelenmeyin. Bu tür hatalar, daha önce belirttiğimiz gibi, Amazon tarafından meydana gelir. Yani, tek sorunlar olabilir.

Çözümler aşağıdaki gibidir:

Ürün listenizin bilgilerini girdiğinizde “Amazon 8572 hata kodu” ile karşılaşırsanız, aşağıdaki adımları takip edin. (“8572 Amazon hatasını düzeltmek için aşağıdaki ipucunu kullanın:”)

Marka Adı Alanı (Brand name): “Marka” bölümünde, marka belirlemesi olarak ‘n/a,’ veya ‘N/A’ kullanmayı deneyin. Bu yerine geçen değerler, 8572 hatasını sıklıkla atlayabilir.

Üretici Alanı (Manufacturer Field: ): Üretici adı için ‘My Brand25,’ ‘My Brand1,veya benzer şeyler kullanabilirsiniz. Üretici adının sonuna herhangi bir numara ekleyebilirsiniz (örneğin, ‘my brand1,’ ‘my brand25,’ ‘my brand35,’ vb.). Bu numaralar sadece örneklerdir.

 

Not: Hata muhtemelen bu iki alana girilen bilgilerden kaynaklanır. Bu nedenle, lütfen bu konuya dikkat edin ve yukarıda belirtilen taktiği uygulayın. Bu taktiği hata mesajı kaybolana kadar tekrarlayın.

Gerekirse ek hatalar veya sorunlar için aşağıdaki stratejileri deneyin:

  • Ürününüz için çeşitli kategoriler ve alt kategoriler kullanın.
  • Başlıkta marka isimleri kullanmamaya dikkat edin. Bunun yerine takma adınız veya işletmenizin veya mağazanızın adı gibi örnek adlar kullanın.
  • Sayfanın dilini İngilizce tutun; onu başka bir dile çevirmeyin.
  • Başlamak için herhangi bir değişiklik yapmadan yalnızca bir öğeyi (varyasyonsuz) listeleyin.

AMAZON HATALARI İLE İLGİLİ

Amazon’u aradığınızda veya e-posta gönderdiğinizde karşılaştığınız temsilciye bağlı olarak, sorununuzu hızlı bir şekilde çözebilir ve sizi memnun edebilirler veya sorunun ne olduğunu bilmediklerinde size telefonla görüşmekten kurtulmak için herhangi bir şey söyleyebilirler (bu genellikle %99 olur ve oldukça sinir bozucu olabilir).

Ayrıca, barkodlarınızın kendi sistemleriyle ÇALIŞMADIĞINI söyleyebilirler, bu da yanlış bir bilgidir. Ardından, neden böyle olduğunu düşündüklerini açıklayan bir e-posta gönderebilirler, ancak daha yakından incelediğinizde, sahip olduğunuz barkodların iddia edilen kategorilerden hiçbirine uymadığını göreceksiniz.

Amazon temsilcileri, durumunuzun ayrıntılarına girmeden standart bir e-posta gönderebilirler. 

Bu arada, UPC/EAN barkodları satın almak için bir web sitesi arıyorsanız size Buybarcodescheap sitesini önerebiliriz.

Umarız makalemizin faydası olmuştur. Okuduğunuz için teşekkürler!

 

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

59 − = 53

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat