Amazon Avrupa’da Satış Yapmak. Amazon Avrupa’da Ürünlerinizi Nasıl Piyasaya Sunabilir ve Listenizi En Üst Düzeye Çıkarabilirsiniz?

Amazon Avrupa’da Satış Yapmak. Amazon Avrupa’da Ürünlerinizi Nasıl Piyasaya Sunabilir ve Listenizi En Üst Düzeye Çıkarabilirsiniz?

Amazon Avrupa için girişlerinizi optimize ettikten sonra, ürünleri başarılı bir şekilde başlatmak ve ürün listelemelerinizin performansını en üst düzeye çıkarmak için bazı önemli ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Amazon PPC / Reklamcılık

Manuel Kampanya

Yeni bir ürün listelerken PPC’ye hemen başlamanızı öneririz. Eğer Eğitimimizi aldınızsa, her bir listelemeyle birlikte sunduğumuz önerilen PPC terimlerini kullanabilirsiniz. (Amazon Eğitimi HEMEN İNCELE!)

Bu trafik sağlayacak ve ilk satışların yapılmasına yardımcı olacaktır. Her zaman olduğu gibi, zaman içinde performansı izleyin ve kampanyalarınızı daha kârlı hale getirmek için TBM harcamanızı güçlü performans gösteren anahtar kelimelere odaklayın. Kayıp anahtar kelimeler için teklifinizi kaldırın veya azaltın.

Otomatik Kampanya

En azından bir süredir yeni bir ürün başlatırken otomatik bir TBM kampanyası yürütmek de önerilir.

Karlı bir satış oluşturmanıza yardımcı olan düşük ACOS’lu bir kampanyadır, bu da aktif olarak bırakabilirsiniz.

Kârlı bir kampanya olmasa bile, arama terimleri raporunu Satıcı Merkezi’nden indirebilir ve sizin için iyi dönüşen anahtar kelimeleri belirleyebilirsiniz. Bunlar, manuel kampanyanıza eklenebilir.

PPC’nizi Otomatikleştirmek ve Optimize Etmek için Yardıma mı ihtiyacınız var?

Amazon’un ABD ve Avrupa pazarları için çalışan PPC kampanyalarını otomatikleştirmek için güçlü bir araç olan Prestozon’a göz atın. Net analitik, yararlı teklif önerileri ve hatta teklif otomasyonu sunar. PPC’nizi iyileştirmek ve optimize etmek için mükemmel bir araçtır – özellikle İngilizce konuşulan pazarlarda satış yaparken.

E-posta Dizileri

Ürünlerinizde daha fazla yorum almak için iyi bir satın alma sonrası e-posta dizisi önemlidir. Ayrıca, müşterilerle etkileşim kurmak ve markanızı oluşturmak için de iyi bir yoldur – takip eden bir e-posta dizisi, müşterilerinizin profesyonel olduğunuzu ve memnuniyetini onlara değer verdiğinizi gösterir. Bu da gelecekte sizden başka ürünleri satın almaya teşvik edebilir.

Bu iş sürecini otomatikleştirmek için Amazon.com ve Amazon Europe ile birlikte çalışan FeedbackZ gibi bir araç kullanabilirsiniz.

Ürün resimleri

Yazım zamanı itibariyle, Amazon Avrupa şu anda Satıcıların her pazar için farklı resimlere sahip olmasına izin vermiyor – ve aynı fotoğraflar Amazon İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya’da gösterilecektir.

Aşağıdaki anahtar kelimelerle fotoğraflarınız varsa:

müşterilerin satın alma kararı vermesi için önemlidir; ve / veya

satış yapma şansınızı arttırır;

Bu metnin çevirilerini resimlerinize eklemenizi kesinlikle öneririz. Amazon Avrupa için listeleme hizmetimiz, fotoğraflarınızdaki tüm metinlerin çevirisini içerir (içerik listeleri ve yasal sorumluluk reddi hariç).

Bunu yapmazsanız, Avrupa’da İngilizce öğrenemeyen ve dönüşümünüzü düşüren potansiyel müşterileri hayal kırıklığına uğratabilir.

Çok dilli fotoğraflara sahip olarak, her pazardaki müşterilerin gerekli metninizi okuyabilmesini sağlarsınız.

Metnin açıkça göründüğünden emin olmak için, 5 dilde (İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca) görüntülenebilmesi için daha kısa mesajlar kullanın.

Bunu uygulamak için yardıma ihtiyacınız varsa veya Amazon ürünleriniz için başka fotoğraf / görüntü gereksinimlerine sahipseniz, Erdemli Grafikleri öneririz. Ayrıca, listelemenizin öne çıkmasına yardımcı olabilecek bazı güzel Infographics’ler de yaparlar.

FBA Export – Daha Fazla Müşteriye Nasıl Ulaşılır

Birçok Amazon Avrupa Satıcıları’nın Avrupa’daki potansiyel müşteri tabanlarını bilmeden sınırladıklarını biliyor muydunuz?

FBA Export seçeneğini aktif ederek daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz!

Ürün Promosyonları

Amazon’da promosyonların çalıştırılması aşağıdakiler için yararlı bir araçtır:

Ürün lansmanı sırasında ilk satışları bir pazarda alın;

Düşük performans / düşüş dönemlerinde satış hacimlerini artırın; ve

Ürünlerinizin görünürlüğünü artırın.

Satıcı Merkez’de promosyonlar nasıl belirlenir. Ve unutmayın ki, Amazon artık Satıcıların bir inceleme karşılığında indirimli veya ücretsiz ürünler sunmasına izin vermemektedir. Bunu yapmak hesabınızın askıya alınmasına neden olabilir.

Üstteki Noktaların Tümünü Not Ettiniz mi?

Listelerinizi ince ayar yapmak ve Amazon Avrupa’daki karınızı en üst düzeye çıkarmak için ayrık testlerin yapılmasının zamanı geldi.

Eğer Amazonda satış konusunda geniş bir eğitim almak isterseniz sizlere sıfırdan zirveye doğru hazırlanmış Eğitim Paketlerimizi sunuyoruz. DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

    Bir cevap yazın

    4 + 4 =

    E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
    WhatsApp chat