Amazon Avustralya’da Satmalı Mıyım? Amazon Avustralya Pazarı

Amazon Avustralya’da Satmalı Mıyım? Amazon Avustralya Pazarı

Amazon’un Avustralya’ya Gelişini Neden Kabul Etmelisiniz?

Ana akım medya kapsamına inanılacak olursak, Amazon’un Avustralya’daki tam pazar ürününü sunması, dünya çapında (perakende için) bildiklerimizdir. Para için bir şeyler satma işinde iseniz, gemiye atlamanın zamanı geldi, çünkü Amazon her şeyi satıyor ve bütün parayı alıyor olacak.

Ne de olsa, Avustralya perakende sektörünün – yüksek satış marjlarının benzersiz karışımı, giriş ve düşük rekabet seviyeleri önündeki inanılmaz yüksek engeller ile karakterize edilmesi – büyük sondaki perakendeciler için ütopya olmaya devam edeceği varsayımı altında tıkanıyorlar. Kasabanın ‘dünyanın geri kalanı bile satın aldığımız ve sattığımız yolu radikal olarak yeniden tanımlarken.

Yani evet, belki de birkaç tanesini seçerseniz, kapakların altından kalkma zamanı olabilir. İyi haber şu ki, siz muhtemelen Gerry Harvey değilsiniz, bu yüzden büyük listelenen perakendeciler hakkında çok fazla endişelenmenize gerek yok. Kar marjlarının önümüzdeki beş yıl içinde 200 baz puana kadar düşeceği tahmin ediliyor. şimdi ne var?).

Amazon Avustralya gerçekten sizin için ne anlama geliyor? Pekala, perakende gıda zincirinde nerede oturduğunuza bağlı olarak, çok farklı şeyler anlamına gelebilir. Her şeyden önce çirkin olmayan bu gerçek, satılacak bir şeyleri olan çoğu insan için Amazon’un Avustralya’ya gelmesi iyi bir şey. Çoğu Aussie markası ve perakendecisi için Amazon’un bir tehdit veya bir fırsat olarak rolü büyük ölçüde ne kadar istekli olmanıza bağlı olduğunuza göre değişir.

Amazon’da sadece Amazon’da para kazanmıyor

Son çeyrekte Amazon’daki tüm satışların% 51’i üçüncü taraf satıcılar aracılığıyla gerçekleştirildi.  Peki bu ne anlama geliyor? Öncelikle mevcut veya farklı satış modellerini (yazılırken fba, fbm, vb. ile ilgili başka bir makaleyi linkleyecektir) temel bir anlayışa ihtiyacınız var. Kısa sürüm, eBay gibi, herkes Amazon’da satmak için kayıt olabilir. Satılan tüm ürünlerin yarısından fazlası, markalar, perakendeciler veya bireysel satıcılar tarafından satılmaktadır. Geçen yıl 100 milyar doların üzerinde satışla, etrafta dolaşmak için bolca başarı olmuştur.

Hala ikna olmadınız mı? İşte Amazon’un Avustralya’ya gelmesi için niçin neşelenmelisiniz? Amazon Dropshipping Eğitimi almak istiyorsanız HEMEN TIKLAYIN!

İzleyici kitlesi oluşturuldu

Kendi online mağazanızı çalıştırdıysanız, bunun  hayal gibi bir şey olmadığını biliyorsunuz.  Sitenizi pazarlamaya çok fazla zaman ve para yatırmıyorsanız, müşteri kitleniz çok az olacaktır. Amazon gibi pazar yerleri, kendi yerleşik kitleleriyle birlikte gelir ve bu kitleyi diğer satıcılarla paylaştığınız doğruysa da, kendi web mağazanızda kriketlerini duymaktan daha iyidir.

Geçtiğimiz yıl ABD’de, çevrimiçi satışların% 40’ından fazlası Amazon’da gerçekleşti. Bu da gerçekten çok fazla satışdır. Ayrıca, çevrimiçi satışların yalnızca Avustralya’daki satışların yaklaşık% 2’sini oluşturduğunu duymuş olabilirsiniz. Yüzdelikde ise, en iyi durum senaryosu Amazon% 1’den biraz daha az alması, değil mi? Bütün hikaye bu değil.

ABD veya İngiltere’de çevrimiçi alışveriş deneyimi yaşayan herkes, Avustralya’da işlerin ne kadar gerisinde olduğunu bilir. Nakliye, uzun süreli teslimat seçenekleri, büyük nakliye ücretleri ve kötü iade politikaları için uzun bekleme süreleri, çevrimiçi alışveriş sepetlerimizi çok sert bir sepete sıkıca doldurmaya devam ediyor. Artık değil – Amazon sadece daha iyi fiyatlar getirmiyor, Avustralya’daki çevrimiçi alışveriş standartlarını artıracak ve bununla birlikte e-ticaret satışlarının pazar payını arttıracak daha iyi bir deneyim getiriyor.

Oldukça basit bir denklem. Müşterilerin bulunduğu yere gitmeniz ve müşterilerin Amazon’da olması gerekir. Kendi Magento, Shopify veya WooCommerce mağazanızdan satış yapıyorsanız Codisto LINQ gibi bir entegrasyon çözümü, tüm ürün kataloğunuzu Amazon’da birkaç saniye içinde listelemenize izin verecektir. Kendinize güvenin ve bugün Amazon ABD veya İngiltere’den satış yapmaya başlayın ve 300 milyonun üzerinde yeni müşteriye ulaşın!

Uygun şartlar

Avustralya’nın en büyük perakendecileri, 90 gün ödeme şartları, muğlak deneme süreleri veya kesinti ücretleri olsun, tedarikçilerinden olumsuz şartlar getirmek için kaslarını kullanmama konusunda utanmazlar; Avustralya’daki tedarikçiler, çubuğun kısa ucunu almak için kullanılır.  Amazon, mallarınızı satmak için yüzdeye dayalı bir ücret talep ediyor ve garip bir sürpriz fiyattan yoksun değiller, ancak her satıştan elde edilen gelirin aslan payı size geri dönüyor. Satış fiyatına karar verirsiniz ve kendi envanterinizi yönetirsiniz.

Birçok tedarikçi için nakit akışı kraldır ve işinizi yapabilir veya kırabilir. Bu sizin için bilindik bir mücadele ise, o zaman kulaklarınızdan Amazon’daki ürünlerinizin satışlarından elde edilen paranın 7 gün içinde hesabınızda olması müthiş olacaktır.

Yeni Bir Pazarlama Kanalı

İster bir SEO sihirbazı hizmetini ister Google Ads’ı kullanıyor olun, isterse bir çeşit Arama Motoru Pazarlaması ile uğraşın ne olduğunu tahmin edin – Amazon da bir arama motoru! Aslında ABD’de yapılan ürün aramalarının% 50’sinden fazlası Amazon’da başlıyor. Amazon Avustralya’nın yaklaşmakta olan tanıtımının tüm hileleriyle, özellikle lansman döneminde birçok ürünü arayan pek çok insanı görmeyi bekleyebilirsiniz. Ürünlerinizi tüm bu göz kürelerinin önüne çıkarma şansını kaçırmayın.

İnsanların alışveriş davranışları değişmeye devam ediyor ve çevrimiçi araştırmalar, birçok insanın satın alma yolculukları için standart ücret haline geldi. Ürünlerinizin Amazon’da listelenmesi, marka bilinirliğinin artmasına yardımcı olur ve giderek daha fazla bilgiye sahip tüketici daha fazla bilgi aradığı için çevrimiçi mağazanızın trafiğini artırmaya yardımcı olabilir.

Erken Gelme Şansı

Amazon’da aklınıza gelmeyecek yüksek miktarlar kazanabilirsiniz, ancak ABD ve İngiltere pazarlarında turtanın en büyük payını alan satıcılar. Başarılarının sırrı – rakipleri ile çok kalabalık olmadan önce, erken başlamaları idi. Amazon Avustralya’nın büyük bir lansmanla başlamasıyla, rakiplerinize üstünlük sağlamak ve markanızı bir Amazon santrali olarak kurmak için çok çabuk girmeniz gerekiyor. 

Amazon Dropshipping eğitimimizi içeren kurslarımızda Amazon ABD ve Avustralya’da Dropshipping yapma yollarından bahsettik. Kurs içeriğini görmek için HEMEN TIKLAYINIZ! 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

1 + 3 =

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat