Ebay ve Amazon’da Dropshipping Yapmak

Ebay ve Amazon’da Dropshipping Yapmak

Öncelikle Dropshipping nedir?  

Dropshipping stoğunuz olmadan ürün satarak para kazanmak demektir! Herhangi bir ürünü tedarikçinin sitesinden alıp kendi mağazanızda veya herhangi online platformlarda listeliyorsunuz, tedarikçi 2’ye satıyorsa siz 6’ya satıyorsunuz böylece müşteri sitenize geldiğinde sipariş veriyor, parasını ödüyor ve sizde direk tedarikçiye ödeyip müşterinin bilgilerini ona aktarıyorsunuz ürüne eliniz bile değmeden tedarikçi ürünü müşterinize kargoluyor. Kazancınız 2 alıp 6’ya satmak oldu! Yani herhangi fiyat belirleyebilirsiniz. Mesela 4, 5 veya 7’de satabilirsiniz! Artık size kalmış.

Dropshipping iş modelini her yerde yapabilirsiniz. Kendi online mağazanızda (Shopify veya kendinize özel wordpress sitenizde), Ebay, Amazon, Etsy’de veya herhangi bir yerde bu iş modelini sürdürebilirsiniz. (Dropshipping Eğitimi)

Yani kısacası dropshipping ile ürünü görmeden,paketlemeden ve kargolamadan bile para kazanabilirsiniz. Sadece bilgisayar, internet, tedarikçi ve satacağınız platforma yeterli olacaktır.

Bu işi sürdürmek için AliexpressAmazon, Walmart, Ebay, Doba, Worldwidebrands gibi sitelerde veya ABD’de birçok lokal ve hızlı yolla bu işi sürdürmek için tedarikçiler bulabilirsiniz.

Ancak şu an için Amazon veya Ebay üzerinden dropshipping yapmak daha iyi,karlı ve hızlı geri dönüşü olur. Hızlı geri dönüş derken biliyorsunuz kendi mağazamızda dropshipping yaparsak eğer o zaman reklam maliyetlerinde göz önünde bulundurmalıyız. Basit bir örnek vermek gerekirse diyelimki elinizde A ürünü var ve bu ürünü kendi online mağazanızda listeliyorsunuz (Mesela Shopify’da) tabii listeledikten sonra reklam yapıyorsunuz (Facebook veya Google-da) reklam yaparkende para harcamanız gerekecek. 

Ve ekstra olarak da satar mısınız satmaz mısınız bilinmez. Çünkü sizi tanımıyorlar ve bu konularda insanlar hassazdır. Bilinmeyen sitelerden neden alsınlar ki – kötülemiyoruz aksine ilerki zamanlarda daha iyi olur nede olsa kendi siteniz ancak başlarda maliyeti çok fazla.

Reklam masraflarını göz önünde bulunduruyorsanız o zaman deneyin. Bir de şu an için Türkiye’de ödeme alma yöntemleri de ayrı bir sorun, yani Paypal ve Stripe Türkiye’de çalışmıyor. Bunun için şirket açmanız gerekir.  Bunları da göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunları da göz önünde bulundurmanız gerek.

Öte yandan Ebay, Amazon vs. gibi büyük platformlar var. Sadece doğru ürün listelemeniz yeter.Amazon’a giren alıcı sizi değil, Amazon’u tanır ve ürünü beyenmesi yeter hemen alır. Veya Ebay olsun yine aynı şekilde.

Bakın diyelim ki, A ürününü hem Ebay hem de Amazon’da listeliyorsunuz. Şimdi kendinize şu soruyu sorun müşteri A ürününü sizin siteden mi daha çabuk alır yoksa Ebay ve Amazon gibi sitelerden mi?

İsterseniz test edebilirsiniz sadece yapmanız gereken bir ürün bulup aynı anda hem kendi sitenizde. hem de bu iri platformlarda listelemek – bakın hangisinde daha çabuk satılacak.

Ve geçelim kazandığınız paraları almaya. Amazon kazandığınız paraları Payoneer veya herhangi bir yabancı banka hesabınıza aktarabilir. Ebay’da da yine aynı şekilde. Ürün satmak için ise Payoneer veya Wise hesabınızı kullanabilirsiniz. Bu yazımızda Dropshipping iş modelini anlattık ancak bu iş modelinin artıları olduğu gibi eksileri de var. Gelecek yazılarda bu konulardan da bahsedeceğiz.

Bu yazımızda Dropshipping iş modelini anlattık ancak bu iş modelinin artıları olduğu gibi eksileride var tabii gelecek yazılarda bu konulardan da bahsedeceğiz. Amazon Dropshipping Eğitimi almak istiyorsanız HEMEN TIKLAYIN!

Okuduğunuz için Teşekkürler!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

+ 46 = 55

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat