Ebay ve Amazon’da Dropshipping Yapmak

Ebay ve Amazon’da Dropshipping Yapmak

Öncelikle Dropshipping nedir?   Dropshipping stoğunuz olmadan ürün satarak para kazanmak demektir! Herhangi bir ürünü tedarikçinin sitesinden alıp kendi mağazanızda veya herhangi online platformalarda listeliyorsunuz, tedarikçi 2’ye satıyorsa siz 6’ya satıyorsunuz böylece müşteri sitenize geldiğinde sipariş veriyor, parasını ödüyor ve sizde direk tedarikçiye ödeyip müşterinin bilgilerini ona aktarıyorsunuz ürüne eliniz bile değmeden tedarikçi ürünü müşterinize kargoluyor. Kazancınız 2 alıp 6’ya satmak oldu! Yani herhangi fiyat belirleyebilirsiniz tabii mesela 4, 5 veya 7’de satabilirsiniz! Artık size kalmış.

Dropshipping iş modelini her yerde yapabilirsiniz. Kendi online mağazanızda (Shopify veya kendinize özel wordpress sitenizde), Ebay, Amazon, Etsy’de veya herhangi bir yerde bu iş modelini sürdürebilirsiniz. (Dropshipping Eğitimi)

Yani kısacası dropshipping ile ürünü görmeden,paketlemeden ve kargolamadan bile para kazana bilirsiniz. Sadece bilgisayar, internet, tedarikçi ve satacağınız platforma yeterli olacaktır.

Tedarikçi veya satacağınız ürünleride AliexpressAmazon, Walmart, Ebay, Doba, Worldwidebrands gibi sitelerde veya ABD’de birçok local ve hızlı yolla bu işi sürdürmek için tedarikçiler bulabilirsiniz.

Ancak şu an için Amazon veya Ebay üzerinden dropshipping yapmak daha iyi,karlı ve hızlı geri dönüşü olur. Hızlı geri dönüş derken biliyorsunuz kendi mağazamızda dropshipping yaparsak eğer o zaman reklam maliyetlerinde göz önünde bulundurmalıyız. Basit bir örnek vermek gerekirse diyelimki elinizde A ürünü var ve bu ürünü kendi online mağazanızda listeliyorsunuz (Mesela Shopify’da) tabii listeledikten sonra reklam yapıyorsunuz (Facebook veya Google-da) reklam yaparkende para harcamanız gerekecek. 

Ve ekstra olarak da satar mısınız satmaz mısınız bilinmez. Çünkü sizi tanımıyorlar ve bu konularda insanlar hassazdır. Bilinmeyen siteden neden alsınki,tabii kötülemiyoruz aksine ilerki zamanlarda daha iyi olur nede olsa kendi siteniz ancak başlarda maliyeti çok reklam masraflarını göz önünde bulunduruyorsanız o zaman deneyin. Bide şu an için Türkiyede ödeme alma yöntemleride sorun,yani Paypal ve Stripe Türkiyede çalışmıyor. Bunları da göz önünde bulundurmanız gerek.

Diğer yandan Ebay, Amazon vs. gibi iri platformalar var. Sadece doğru ürün listelemeniz yeter.Amazona giren alıcı sizi değil Amazonu tanır ve ürünü beyenmesi yeter hemen alır. Veya Ebay olsun yine aynı şekilde.

Bakın diyelimki A ürününü hemde Ebay ve Amazonda listeliyorsunuz şimdi kendinize bu soruyu sorun müşteri A ürününü sizin siteden mi daha çabuk alır yoksa Ebay ve Amazon gibi sitelerden mi?

İsterseniz test edebilirsiniz sadece yapmanız gereken bir ürün bulup aynı anda hem kendi sitenizde hemde bu iri platformalarda listelemek bakın hangisinde daha çabuk satılacak.

Ve geçelim kazandığınız paraları almağa. Amazon kazandığınız paraları Payoneer hesabınıza aktarıyor, Ebay’da ürün satmak için ise PayPal hesabınızın olması gerek.

Bu yazımızda Dropshipping iş modelini anlattık ancak bu iş modelinin artıları olduğu gibi eksileride var tabii gelecek yazılarda bu konulardan da bahsedeceğiz. Amazon Dropshipping Eğitimi almak istiyorsanız HEMEN TIKLAYIN!

Okuduğunuz için Teşekkürler!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

    Bir cevap yazın

    − 4 = 4

    WhatsApp chat
    %d blogcu bunu beğendi: