Dropshipping Nedir ve Nasıl Yapılır? Amazon Dropshipping Eğitimi

Dropshipping Nedir ve Nasıl Yapılır? Amazon Dropshipping Eğitimi

Arkadaşlar bildiğiniz gibi son zamanlarda Dropshipping iş modeli geniş şekilde yayılmışdır. Ve bu yolla para kazanmak cazip görünüyor tabii. Hem kolay bir o kadarda maliyeti az bir şekilde bu iş modelini sürdürebiliyoruz. Bakın sıfır maliyetle değil sakın yanlış anlamayın az maliyetle sürdürebiliriz.

 Zaten videolarımızda ve diğer yazılarımızda da dropshipping nedir kısaca anlatmıştık bu yazımızda geniş bahsedeceğiz.

Dropshipping nedir sorusuna cevap verecek olursak; 

Dropshipping stoğunuz olmadan, ürünü kargolamadan, maliyetiniz az olsa bile başka sitelerden kendi sitenize her hangi bir ürün ekleyip satarak bu yol ile para kazanma iş modelidir.

Her hangi bir ürünü tedarikçinin sitesinden alıp kendi mağazanızda veya herhangi bir online platformalarda listeliyorsunuz, (Amazon, Ebay, Etsy, Walmart, Shopify vs.) tedarikçi 2’e satıyorsa siz 6’a satıyorsunuz  😉  böylece müşteri sitenize geldiğinde sipariş veriyor, parasını ödüyor ve siz de direk tedarikçi’ye ödeyip müşterinin bilgilerini ona aktarıyorsunuz ürüne eliniz bile değmeden tedarikçi ürünü müşterinize kargoluyor. Kazancınız 2’ye alıp 6’ya satmak oldu! Yani herhangi bir fiyat belirleyebilirsiniz mesela 4, 5 veya 7’de satabilirsiniz!

Dropshipping iş modelini her yerde yapabilirsiniz. Kendi online mağazanızda (Shopify veya kendinize özel WordPress sitenizde), Ebay, Amazon, Etsyde veya herhangi bir yerde bu iş modelini sürdürebilirsiniz.

(Sıfırdan Dropshipping eğitimi almak ister misin? – Evet mi? o zaman HEMEN KURSA KAYDOL!!!)

Yani kısacası dropshipping ile ürünü görmeden, paketlemeden ve kargolamadan bile para kazana bilirsiniz. Sadece bilgisayar, internet, tedarikçi ve satacağınız platforma yeterli olacaktır.

Bildiğiniz üzere çoğu kişi Dropshipping’i Shopify gibi biliyor veya Shopify dediğimiz an hemen akla Dropshipping geliyor ancak böyle değil,evet çoğu kişi Shopify’ı Dropshipping için kullanıyor ancak kendi ürünlerinizide Shopify’da pekala satabilirsiniz.

Genelde aşağı maliyetle kendi sitenizi kurup mesela WordPress(Woocommerce,Magento,Bigcommerce vs) gibi platformlar ekleyerek çalıştırmanızı öneriyoruz. Hem aşağı maliyetle yönetirsiniz hemde bir sürü tema, eklenti vs. bulabilirsiniz.

Şimdi ucuza ürün bulup biraz üzerine para ekleyip satmamız gerekecek. Bu yüzden ürünlerin ucuz ve bizim için uygun olmasına göre Aliexpress ön planda gözüküyor. Hele shopify+oberlo kullanırsanız daha hızlı ve işi otomatike dökebiliyorsunuz.Fakat eksi tarafları hem Shopify’a aylık 29 dolar ödemek zorundasınız diğer yandan ise kargo süresinin çok uzun olması böylede olduğunda müşteri için sorun olarak gözüküyor, biliyorsunuz müşteri beklemek istemez. Bide pahalı satacağımız için kargo süresinide uzun dedik mi işimiz zor gibi gözüküyor hele ek olarak reklam maliyetleride var tabii. (Facebook, Google Adwords vs).

Bu yüzden söylüyoruz kendi sitenizde Dropshipping yapacak olursanız az maliyetden çok maliyete yükseliyor.

Şimdi yazı başında az maliyet demişdik evet fakat Amazon, Ebay ve Etsy gibi siteler için geçerlidir, çünkü en önemli konu müşteri kitlesidir ve bu siteler de bizlere zengin trafiklerini sunuyorlar.

Dropshipping eğitimi almak istiyorsanız Eğitim Kursu sayfamızdan içeriklere erişebilirsiniz!

Kendi sitenizde ve Amazon gibi platformalarda satma farklılıklarını bir önceki  (Amazon ve Ebay da Dropshipping Yapmak ) yazımızda anlattık, isterseniz göz atabilirsiniz.

Tabii local ve hızlı dropshipping yolları da var. İngiltere’den dropshipping, ABD içi dropshipping, Kanada’dan ABD’ye veya ABD’den Kanada’ya dropshipping, Amazon’dan Ebay’a- Ebay’dan Amazon’a, Amazon’dan Amazon’a vs. bu şekilde de local yollarla dropshipping yapabilirsiniz. Bu da sizin için artı olacak çünkü hem kargo süresi az hemde local ve hızlı yollarla yapmış olursunuz.

Amazon’un dropshipping için bir takım kuralları var kendi sitelerinden de erişebiliyorsunuz bakın arkadaşlar Amazon dropshipping’i yasaklamıyor sadece ürünlerinizde logonuzun olmasını istiyor bunuda tedarikçimizden sağlayabiliyoruz. Yani ürünü satın aldığınızda tedarikçinizden ürününüze logo eklemesini  ve fatura koymamasını söyleyin. Amazon stock faturası talep eder ise o zaman tedarikçinizden isteyin.

Normalde ürünlerinizi Amazon’da listelemeden önce tedarikçinizden stock faturanızı hazır bulundurmanızdan yanayız.  Stock faturası Amazonla sizin aranızda olacak ancak normal ürün faturasını ise tedarikçinize ürünü müşterinize kargoladığı zaman içerisine koymamasını söylüyorsunuz. Sakın unutmayın!

Örnek olarak (Doba, inventorysource gibi sitelerde de  hızlı ve local yollarla dropshipping yapabilir ve otomatik olarak istediğiniz platformalara ürününüzü ekleyebilirsiniz!

Evet arkadaşlar Dropshipping’i artıları ve esksilerile anlattık ek olarak bu konu üzerine videomuz da var isterseniz izleyebilirsiniz.  

Kısacası Dropshipping iş modeli iyi ve güzeldir ancak doğru uygulandığında elbette! Doğru uygulandığı zaman inanılmaz satışlar elde edebiliyorsunuz.

Bu yazımızıda okuduğunuz için teşekkür ederiz! 

Dropshipping 3 in 1 eğitimi almak için HEMEN TIKLAYIN!!!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

    Bir cevap yazın

    52 − 42 =

    Amazon FBA, Dropshipping, Affiliate Marketing, WordPress ve Dijital Pazarlama- Tüm Kurslar Dahil SADECE 65 DOLAR!
    WhatsApp chat
    %d blogcu bunu beğendi: