Etsy Hesabım Kapatıldı. Etsy Dükkanımı Kapattı Ne Yapmalıyım?

Etsy Hesabım Kapatıldı. Etsy Dükkanımı Kapattı Ne Yapmalıyım?

Etsy gibi bir platformda bir iş kurmak, işletmek ve büyütmek mutlak bir heyecan olabilir. Ama bir gün uyandığınızda Etsy satıcı hesabınızın askıya alındığını görürseniz, bu heyecan hızla korku, umutsuzluk ve öfkeye dönüşebilir.

Etsy hesabının devre dışı bırakılmasıyla karşı karşıya kalırsanız, muhtemelen yaptığınız yanlışın ne olduğu, bunu önlemek için neler yapabileceğiniz ve ileriye dönük seçenekleriniz için beyninizi zorluyorsunuz.

Bu makalede, Etsy hesabınız askıya alındığında sahip olduğunuz seçeneklere ve bundan sonra ne yapmanız gerektiğine bakacağız. Başlamadan önce, derin bir nefes alın, nefes verin ve başlayalım!

Etsy Mağazanız Askıya Alınırsa Ne Yaparsınız?

Askıya alınma / devre dışı bırakılma e-postasını hemen yanıtlayın

E-postayı olabildiğince sakin bir şekilde inceleyin ve Etsy Dürüstlük Departmanının sizden özellikle bir şey yapmanızı isteyip istemediğini görün. Bir şey istiyorlarsa, istenen bilgilerle hızlı bir şekilde yanıt verin. Etsy personelinin istediği her şeyin ayrıntılarını uzun soluklu bir tartışmaya girmeden onlara verdiğinizden emin olun. Kısa ve öz olmak, yalnızca e-postanızı okuyacak kişi tarafından takdir edilmekle kalmaz, aynı zamanda onları kötü bir ruh haline sokmamanızı da sağlar.

Cevabı gönderdikten sonra beklemeniz gerekecek. Hemen cevap vermeyecekler. E-postayı okudukları anda Etsy satıcı hesabınız eski haline getirelecek, ya da hesabınızı geri almak için daha fazla adım atmanız gerekecek.

Mağazanız kapanmış veya askıya alınmış olsa bile siparişleri tamamlayın

Etsy mağazanız yeni kapandıysa veya askıya alındıysa endişeli olduğunuzu ve aklınızdaki tek şeyin bu olduğunu biliyoruz. Ama yine de Etsy, alıcılara tam bir geri ödeme yaparak veya bu alınmış siparişleri yerine getirerek açık siparişleri çözmenizi bekliyor.

Ürünleriniz Etsy’nin yasaklı ürünler politikasını ihlal etmiyorsa, siparişlerinizi yerine getirebileceksiniz. Bunlarla ilgilendiğinizden emin olun, çünkü her sipariş için belirtilen işlem süresine uymazsanız, Etsy sizin adınıza alıcılara geri ödeme yapacaktır.

Etsy Temyiz Süreci

Gönderdiğiniz askıya alma e-postasına aldığınız yanıt Etsy için yeterince iyi değilse, hesabınızı kalıcı olarak askıya alındı olarak işaretlerler ve bu karara itiraz etmek için gerekli adımları atmanız gerekir. Bu adımları kendiniz de atabilirsiniz ama riske girmek istemiyorsanız, e-ticaret uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

Yeni Bir Etsy Mağazası Açabilir miyim?

İnternette, insanların hesabınız kapalı kalırsa yeni bir mağaza açabileceğinize dair bilgiler var. Ancak ne yazık ki bunun cevabı HAYIR. Aynı cihazdan açamazsınız. Yeni bir cihaz, e-posta, ad soyad bulmanız gerek. Ama yine de en önemlisi askıda olan hesaba çözüm bulmak ve yeniden açabilmek.

Etsy, hesabınızın kalıcı olarak askıya alınması durumunda Etsy’de alım satım yapamayacağınızı veya yeni bir hesap oluşturamayacağınızı açıkça belirtir:

Etsy hesabınızın askıdan çıkarılması için uzman e-ticaret takımı NM Digital Team ile iletişime geçin. WhatsApp ve E-posta deteği sunuluyor. 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

    Bir cevap yazın

    17 + = 23

    E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
    WhatsApp chat