İnternetten Para Kazanmak İstiyorum. Microworkers ile İnternetten Para Kazanmak. Ek Gelir Elde Etmek

İnternetten Para Kazanmak İstiyorum. Microworkers ile İnternetten Para Kazanmak. Ek Gelir Elde Etmek

Bu yazımızda, Microworkers ile ne kadar para kazanabileceğinizi ve vaktinizi harcamaya değer olup olmadığını okuyacaksınız.

Microworkers, çevrimiçi olarak fazladan bir gelir elde etmek isteyen ve tamamlanacak özel görevleri arayan insanlar veya şirketler için bir web sitesidir.

Microworkers 2009’dan beri online ve birçok üye bu platformu uzun yıllardır başarıyla kullandı. Tüm bu yıllar boyunca platformda para kazanmış olan insan sayısından, Microworkers’ın yasal bir site olduğunu varsayabiliriz.

Ödeme kanıtları ve bunun hakkında forumlarda, sosyal medyada ve bloglarda konuşan insanlar var.

Bir çalışan olarak mesleğiniz platformdaki mevcut görevleri bulmak ve bunları tamamlamaktır. Takip edilecek bazı talimatlar vardır, ancak genellikle basittir. Görevler basit ve kolaydır, böylece herkes bir bilgisayar ile kolayca yapabilir.

Ancak, görevlerin kolay olması ve birçok işçinin mevcut olması, pek çok işe ve düşük ödüle neden olmamaktadır.

Genellikle, iş başına ödeme yaklaşık on senttir, ancak bazen daha büyük ödemeleri (0.40-0.50 sent) bulabilirsiniz.

Bir işin tamamlanması için ortalama süre standart değildir. Zaman harcayan görevler (on dakikaya kadar) ve sosyal medyada retweet, beğeni ve takip gibi anında tamamlanabilen görevler vardır.

Sorun, ödemenin, işi talep eden kişiye ve sitenin standart politikasına bağlı olmamasıdır. Dolayısıyla, web sitesinin içinde bir strateji geliştirmeli ve sizin için en iyi işleri seçmelisiniz.

Microworkers ile Ne Kadar Kazanabilirsiniz

Mikro işleri tamamlamak için ödeme alma fikri yeni değil. Neobux ve ClixSense gibi PTC sitelerini veya Amazon Mechanical Turk ve Clickworkers gibi benzer siteleri inceledik.

Hepsinde, birkaç sent için görevleri tamamlayabilirsiniz.

Onlar hakkında daha önceki yazılarımı okuduysanız, onların sorunlarına rağmen yasal siteler olduklarına inandığımızı ancak potansiyel kazançların sınırlı olduğunu görebilirsiniz.

Hızlı çalışmak ve görevleri iyi bir şekilde yapmak için günde 1-2 saat çalışan kişiler 1- $ 2 $ kazanabilirler. Daha fazla para kazanmak için daha fazla saat çalışması gerekir.

Bu arada Aşağıdan Microworkers ile ilgili YouTube videomuzu izleyebilirsiniz:

Microworkers Şikayetleri

1. Ödemelerle ilgili sorun

9 ABD doları tutarına ulaştığınızda, PayPal hesabınıza, belirli ülkelerdeki banka hesabına, Moneybookers (Skrill) veya Payoneer’a ödeme alabilirsiniz.

Kazançlarınızı talep ettikten sonra sorunlar başlıyor. Bilmediğimiz bir sebepten dolayı, şirket size işlemi tamamlamanız için gereken bir pini gönderiyor.

Para çekmek isteyen işçilere  pin kodu göndermek genellikle birkaç hafta sürer.

Bir kaç insanın birkaç dolar almak için çalıştıkları ve çok uzun süre beklemek zorunda kaldıklarında birçok insanın hayal kırıklığına uğrayacağı anlaşılıyor. Birçok insan ilk para biriktirdikten sonra asla geri dönmez. (Affiliate Marketing ile Nasıl Para Kazanılır)

2. Fazla iş yok

Çok fazla işçi var ve çok fazla iş yok. Birçok benzer sitelerde de aynı. En çok kullanılan mikro işlere sahip olan sitenin Amazon Mechanical Turk olduğunu düşünüyorum.

3. Spam İşler

Herkesin web sitesinden onay almadan bir iş listesi oluşturabileceği anlaşılıyor. Microworker’larda spam olmak yaygındır. Spam, takip eden sosyal medya hesapları olabilir, forumlarda yorum yapabilir, e-posta listelerine katılma, vb.

Vakit Harcamaya Değer mi?

Bu siteye ilk katıldığımda görevleri tamamlamaya çalıştım ve sonuçları günün sonunda kontrol ettim.

Diğer sitelerde daha önce mikro işler yaptım, burada biraz farklıydı.

Microworkers’da spam veya spam olup olmadığından emin olamazsınız. Çoğu görev beğeni, retweet, takip, yorum vb.

Bu görevleri gerçek hesabınızla yapamayacağınız açıktır, çünkü arkadaşlarınızı ve takipçilerinizi kızdırırsınız. Siteye başlamak için yeni sosyal medya hesaplar oluşturmanız sizin için daha iyi ve güvenli olur. (Çoğu görevlerde sosyal medya hesap bilgilerine gerek yok)

Microworkers’ı çevrimiçi çalışmanın en iyi yolu olarak seçemeğiz. Çünkü Neobux veya ClixSense gibi alternatiflerde, Amazon Mechanical Turk üzerinde veri girişi işlerini yapabilir, transkripsiyon işleri, yazma, veri girişi işleri ve daha fazlası var.

Ancak, Microworkers sitesine katılmak istiyorsanız, hesap oluşturmak ücretsizdir. Negatiflere rağmen, paranızı almak için biraz zaman geçse bile minimum paraya ulaştığınızda ödeme alacaksınız. 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

6 + 3 =

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat