Mobil Uygulamadan Nasıl Para Kazanılır? Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanmak

Mobil Uygulamadan Nasıl Para Kazanılır? Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanmak

İOS ve Android uygulamalarından para kazanmak için yedi ipucunu okuyunuz.

1. iPad ve iPhone Uygulamalarını Ayrı Geliştirin

Her ne kadar Apple, Android’in parçalanma ile sarsıldığı fikrini yaymaya devam etse de, bu kendi cihazlarının daha az problemi olduğu anlamına gelmez. İPad’in iPhone’dan beş kat daha büyük bir ekranı var, bu nedenle her cihazın alandan en iyi şekilde yararlanmak için kendi sürümüne ihtiyacı var. Aslında, geliştiricilerin artık yalnızca farklı fiziksel boyutlarda ve çözünürlüklerde değil, aynı zamanda bir dizi en boy oranıyla da mücadele etmeleri gerekir, oysa çoğu Android cihazı ortak bir en boy oranını paylaşır.

2. Yorumları Takip Etmek

Tek bir yorum almanın bile, hem uygulama mağazası arama sonuçlarındaki sıralamanız hem de dönüşüm oranınız üzerinde büyük bir etkisi olur. Kendi uygulamalarınızı geliştirirseniz, yorumları en baştan etiketlemek yerine, en başından itibaren incelemeye teşvik etmek için bir strateji oluşturmanız gerekir.

3. Düzenli Güncellemeler Yayınlayın

Bir uygulamayı her güncellediğinizde satışlarda büyük bir sıçrama görürsünüz. Özellikle Apple, muhtemelen aktif olarak geliştirilen bir uygulamanın kullanıcıları memnun etme ihtimalinin daha yüksek olduğu varsayımıyla, arama motorlarındaki sıralamalarını artırarak güncellenmiş uygulamaları ödüllendirmektedir.

4. Nişleri Tanımlamak

Yayımlanan uygulamaların çoğu oyunlardır ve iş açısından bakıldığında, bu piyasayı hedefleyen bir çekiliş. Uzmanlığınız olan bir kategori bulmanızı ve özellikle mevcut bir hizmetle bütünleşebiliyorsanız, ondan nasıl para kazanacağınızı düşünmenizi öneririz.

5. Ücretsiz Uygulamalar vs Freemium

Freemium modeli oldukça iyi çalışıyor ve kesinlikle tek bir gelir kaynağının reklam olduğu tamamen ücretsiz bir uygulama geliştirmek için hiçbir iş durumu görmüyoruz. Hem ücretsiz hem de ücretli sürümleriniz varsa, reklamları ücretsiz olana eklemenizi önermiyoruz – bu, potansiyel müşterileri, onları yükseltmeye teşvik etmekten daha fazla rahatsız eder. Özelliklerini kesinlikle sınırlandırın, ancak bundan para kazanmayı düşünmeyin!

6. Para Android’de

Her iki platformda da aynı uygulamaları test ederek alınan sonuçlara göre diyebiliriz ki – – Android sürümü iOS’tan beş kat daha fazla kar etti.

Ancak, ister inanın ister inanmayın, bazı insanlar aslında daha iyi uygulamalar için ödeme yapmayı tercih ediyorlar. Tahmin ettiğimiz gibi, Google Play’in piyasaya sürülmesi, daha fazla kullanıcının telefonlarına etkin bir ödeme yöntemi eklemesini sağladı ve satın almaya istekli olduklarını kanıtladılar.

7. Bir Web Servisi ile Entegrasyon

Satışların çoğu, satıcıların uygulama mağazalarından ziyade web sitemlerinden de sağlanıyor. Web servisine abone olmaktan (günümüz gençliği için giderek artan bir yabancı kavramı) ve bu hizmetin bir bölümünü uygulama olarak satın alma yönünde kesin bir eğilim var.

Genel olarak, uygulama geliştirmede kazanılacak para olduğunu düşünüyoruz ve son zamanlarda yüksek kaliteli Android tabletlerin çoğalması sadece bunu teşvik edecektir. 

Eğer internetten para kazanma yolları arıyorsanız YouTube kanalımızı öneriyoruz. Buradan kanalımıza abone olarak videolarımızı izlemeye başlayabilirsiniz. İyi seyirler!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

43 − = 34

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat