VPN Nasıl Satın Alınır? En İyi Ücretli, Güvenilir VPN Programı

VPN Nasıl Satın Alınır? En İyi Ücretli, Güvenilir VPN Programı

Muhtemelen bir VPN (Virtual Private Network) ve internette gezinirken gizliliğinizi nasıl koruyabildiğini duymuşsunuzdur. Bilmediğiniz tek şey bir VPN’i nasıl edinip kuracağınızdır. Endişelenmenize gerek yok, doğru yere geldiniz!

Bu makalede, VPN’in temellerini, doğru VPN’i nasıl alacağınızı  ele alacağız. Merak etmenize gerek yok. Düşündüğünüz kadar zor değil ve daha fazla gizlilik ve çevrimiçi güvenliğin avantajlarından hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Neden VPN Kullanmalı?
VPN, internete anonim ve özel olarak göz atmanızı sağlayan bir servistir. Bunu, gerçek IP adresinizi maskelemek ve tüm internet trafiğinizi ortak ağlardan geçerken şifrelemek yoluyla yapar.

Bu iki katlı IP maskeleme ve şifreleme işlemi VPN’lerin üç şeyi çok iyi yapmalarını sağlar:

  1. Kimliğinizi ve konumunuzu gizleyin: IP maskeleme, çevrimiçi etkinliklerinizi, ISS’nizin, arama motorlarının, web sitelerinin ve pazarlamacıların sizi izlemeye yönelik girişimlerini engeller.
  2. Özel verilerinizi herkese açık Wi-Fi üzerinden gizleyin: (Havaalanlarında, kafelerde, kütüphanelerde vb. Bile) Şifreleme, bilgisayar korsanlarının giriş bilgilerinizi veya şifrelerinizi çalmasını veya sohbetlerinizde, e-postalarınızda veya konuşmalarınızda dinlenmelerini engellemenize yardımcı olur.
  3. Başka bir şehir veya ülkedeymişsiniz gibi görünmenizi sağlayın: IP maskeleme, kara listeye alınmış web sitelerine, coğrafi kısıtlı içeriğe ve Skype veya WhatsApp gibi VOIP servislerine erişmek istediğinizde kullanışlıdır.

VPN Nasıl Elde Edilir?
VPN hizmeti almanın birkaç yolu var. (VPN elde etmek için Buraya Tıklayınız!)

  • Çevrimiçi bir VPN sağlayıcısı bulun. Gereksinimlerinize en uygun sağlayıcıyı bulmak için farklı VPN servislerini araştırmaya biraz zaman ayırın. Aralarından seçim yapabileceğiniz ücretsiz, düşük maliyetli ve premium hizmetler sağlayan VPN şirketleri vardır.
  • İşinizden, okulunuzdan veya üniversitenizden bir VPN alın. Her ikisi de, özellikle sık sık evden çalışıyorsanız veya seyahat ederken, sizin için ücretsiz bir VPN sağlayabilir.
  • Hangi seçeneği seçerseniz seçin, kullandığınız VPN servisinin ihtiyaçlarınız için doğru özelliklere, sunucu konumlarına ve hızına sahip olduğundan emin olun.

Doğru VPN Nasıl Seçilir? En İyi Ücretli VPN Programı Hangisi?
Sizin için doğru VPN, interneti nasıl kullanmayı planladığınıza bağlı olacaktır.

  • Evde, işte veya okulda temel çevrimiçi gizlilik: Belki de asıl endişeniz gizlilik taramasıdır. Öyleyse, OpenVPN protokolünü sunan bir bütçe veya premium sağlayıcıyla gitmeyi düşünün.
  • Genel Wi-Fi üzerinden koruma: Genel Wi-Fi kullanırken hassas verileri korumak istiyorsanız, genellikle ücretsiz servislerden kaçınmalı ve birden fazla cihaz için koruma (uygulamalar) sunan bir sağlayıcıyla birlikte yola devam etmelisiniz.
  • Dosya paylaşımı ve Torrent için hızlı: Torrent için bir VPN istiyorsanız  özel P2P sunucuları ve güçlü şifreleme protokolleri sunan premium bir sağlayıcı ile yola çıkmak istersiniz.
  • Coğrafi kısıtlamaların zekâsı. Ana hedefiniz eğlence ve iletişim amaçlı coğrafi kısıtlamaları aşmaksa, hızlı ve sınırsız bant genişliği sunan bir sağlayıcı iyi bir seçimdir.

Bir VPN seçmek söz konusu olduğunda, ücretsiz veya ucuz her zaman daha iyi değildir. Genellikle, hızlı, güvenilir ve ihtiyaçlarınız için en iyi şifreleme ve güvenlik protokollerini sunan bir hizmet için ekstra ödeme yapmaya değer.

Bunları göz önünde bulundurarak sizlerle hem bütçenize uygun hem de yukarıda sıraladığımız özelliklere sahip olan bir VPN sitesi paylaşmak istiyoruz. Buradan veya aşağıdaki resme tıklayarak, bahsettiğimiz VPN sitesine giderek kolayca kayıt olup, gizliliğinizi korumaya ve eğlenmeye başlayabilirsiniz.

                                         

Ayrıca site Türkçe dil desteği de sunuyor. Değerli okurumuz umarız bu yazımızın sizler için faydası olmuştur. Teşekkürler! 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

95 − 86 =

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat