99Designs Nasıl Çalışır? 99Designs.com ile Nasıl Para Kazanılır?

99Designs Nasıl Çalışır? 99Designs.com ile Nasıl Para Kazanılır?

Grafik tasarımcı mısınız? Kimliğinizi oluşturmak için bir platform mu arıyorsunuz? Kendi yarattığınız tasarımlardan para kazanmak ister misiniz?

Hiç merak etmeyin, grafik tasarımcılardan ve onların farklı tasarım tarzlarından bahsettiğimizde aklımıza ilk gelen isim 99designs.com oluyor. Mevcut rekabetçi dünyada, tasarım endüstrilerinde rekabet gittikçe artıyor.

Tasarımcılar için tasarımlarını hem fayda görebilecekleri hem de büyümek için iyi fırsatlara sahip olabilecekleri bir yerde yayınlamak zorlaşıyor. Ve bu küresel pazarda mevcut olan en yeni tasarımları arayan insanlar için en son güncellemeleri tek bir güvenilir kaynaktan almak aynı derecede zordur.

İnternet Üzerinden Tasarımlarla Nasıl Para Kazanılır? 99Designs Nasıl Çalışır? 

Böyle bir kaynağın adı “99designs.com” dur. Bu, birkaç tasarımcı tarafından sunulan tasarımlar arasında çeşitli yarışmalar düzenleyen bir web sitesidir. Müşterinin tasarım özetine veya gereksinimlerine uyan tasarımlar kazanan olarak seçilir ve kazananlara çalışmaları için ödeme yapılır.

Buradaki tasarımlar belirli kategorilerle sınırlı değil, farklı kategorilerdeki tüm son tasarımları bulabileceğiniz bir yer burası. Bu kategoriler logo tasarımları, web sayfası tasarımları, banner reklam tasarımları, kitap kapağı tasarımları, mobil uygulama tasarımları ve daha fazlasını içerir.

Web sitesi sadece yarışmalar düzenlemekle kalmıyor, aynı zamanda hazır logoları küresel pazarda satıyor ve bu sayede tasarımcılar iyi bir miktar para kazanıyor ve bunun da ötesinde çalışmaları için dünya çapında takdir görüyorlar.

Bir işten tek ihtiyacımız olan iyi bir gelir ve işimizin takdir edilmesi, bu organizasyonla işbirliği size her ikisini de veriyor. Eğer bir tasarımcı profiliniz yoksa ancak bu alanda bir şeyler yapmak istiyorsanız, belli niteliklere sahipseniz bu çok zor bir iş değil. Aşağıdaki bilgiler size ilginç gelebilir.

Kısaca Grafik Tasarımcılar

Genel olarak, BT sektöründe iki geniş tasarımcı kategorisi vardır. Ve onlar:

En İyi Grafik Tasarımcılar. Bu kategorideki tasarımcıların adını, Apple için özgün bir Tasarımcı olan Andy Hertzfeld, “New York’u seviyorum” logosuyla tanınan Milton Glaser ve IBM, UPS logolarıyla tanınan Paul Rand gibi birçok büyük isim takip ediyor. Ve bircok digerleri. Bu son değil; listede başka isimler de var.

Yazılım ve Oyun Tasarımcıları. Bu işin eğlenceli olduğu iştir. Bu kategorideki tasarımcılar sadece işlerinden zevk almakla kalmıyor, aynı zamanda iyi miktarda para kazanıyorlar. Yapmaları gereken, masaüstü, web veya mobil uygulama olabilecek herhangi bir uygulama için bir oyun veya kullanıcı arayüzü tasarlamaktır.

99Designs.com, Daha Taze Olanların Tasarımlardan Para Kazanmasına Nasıl Yardımcı Olabilir?

Bu sektörde daha tazeyseniz, başlangıçta oldukça zorlayıcı hissedebilirsiniz ve bunun arkasında, bu tür sektörlerde geleneksel bilginizden ziyade deneyim önemlidir.

Bu aşamada kendimizi keşfedebileceğimiz bir platforma ihtiyacımız var. Ve 99designes.com, tasarımcının (daha taze veya deneyimli olması fark etmeksizin) yarışmaya kaydolabileceği ve yarışmaya katılabileceği ve müşterilerin tasarım özetini veya gereksinimlerini karşılarsa logolarını satabileceği böyle bir platformdur.

Yarışma dışında, web sitesi tasarımcılara kendilerini keşfetmeleri için daha iyi fırsatlar sunuyor. Tasarımcılar, bu web sitesiyle işbirliği yaptıktan sonra serbest tasarımcı olarak bir iş veya stajyer olarak veya başka pozisyonlarda çalışabilirler.

Bu web sitesinin iyi bilinen bir ürünü 1’e 1 projelerdir. Bu ürünün yardımıyla, birçok müşteri, çalışmaları için serbest grafik tasarımcıları kiralayabilir. Aynı ürün, tasarımcıların çalışmalarını ve ücretlerini de yönetir.

 

Tasarımlardan Para Kazanmada 1’e 1 Projeler Nasıl Çalışır? (Sosyal Medya Para Kazanma Rehberi – Evden Çalışarak Para Kazan. Tecrübe Gerekmez – Buraya Tıklayarak Detaylı Bilgi Alın)

  • Müşteriler önce kendi ihtiyaçlarına ve çalışmaları için tasarımcı profiline göre serbest grafik tasarımcıyı işe alırlar.
  • Müşteri ve tasarımcılar, gereksinimler, ödemeler ve benzeri diğer konular üzerinde anlaşırlar.
  • Hem tasarımcı hem de müşteri, 99designs.com tarafından sağlanan aynı portal üzerinden iletişim kurabilir. Tüm iletişim güvenli tutulur, böylece her iki taraf da fikirleri, tasarımları ve yanıtı özgürce paylaşabilir.
  • Ödeme transferi, telif hakkı transferi gibi tüm süreçler, hiçbir müşteri ve tasarımcının zarar görmemesi için güvenli bir şekilde tutulmaktadır.

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

23 − 16 =

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat