Affiliate Marketing Nedir, Nasıl Başlanır ve Nasıl Üye Olunur?

Affiliate Marketing Nedir, Nasıl Başlanır ve Nasıl Üye Olunur?

Affiliate Marketing Nedir?

Başkalarının ürünlerini pazarlayarak komisyon almak demektir! Örneğin: 1. A ürününün sahibi diyor ki ürünümü satan kişilere 30% komisyon ödeyeceğim. Ürün sizin tarafınızdan satılırsa anında 30% komisyon alıyorsunuz! A ürününün fiyatı 10$ ise 10$ x 30%=3$. Böylece 3$ kazancınız oluyor.! 2. Satış Ortaklığı Yöntemi’nde ürün sahipleri bazen yüzdelikle değil de belirledikleri sabit fiyatı ödüyorlar. Mesela ürünümü pazarlayan kişiye 2$ vereceğim diyorlar. Ürünü satmayı başarırsanız kazancınız 2$ oluyor!

Öncelikle Affiliate Marketing ile internetten para kazanmak için ihtiyacınız olmayan şeyleri sizinle paylaşalım;

  • Yüksek rakamlar harcamak zorunda değilsiniz,
  • Özellikle web sitesi kurmak için site tasarımcılarına para harcamak zorunda değilsiniz,
  • Müşteriler ile direk temasa geçmek zorunda değilsiniz.

Çoğu kişi bilgi eksikliği nedeniyle acemilik döneminde bazı harcamalar yapabiliyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu harcamalara ihtiyacınız yok.

İhtiyacınız olan şeyler;

  • Affiliate Marketing’de doğru ilerlemek için 2 yolunuz var. Araştırmak veya Eğitim Almak ( ücretsiz veya eğitim için biraz para harcamanız gerekecek.
  • Sitenize içerik oluşturmak/Bedava

Affiliate Marketing Nasıl Başlanır?

Üye olma aşamasına geçmeden önce yapmanız gereken ilk şey; Size sıfırdan anlatılan rehberlik yapacak olan Affiliate marketing eğitim setini edinmektir. Zaten bunun dışında yapacağınız başka bir harcama da olmayacak çünkü bu eğitim sizi gereksiz harcamaların tamamından koruyacak.

Bu eğitimi edinmezseniz, ücretsiz ve daha çok komisyon veren satış ortaklığı sitelerinin hangileri olduğunu bulmanız hayli zaman alacaktır. Bu siteleri bulmuş olsanız bile, hangi ürünü seçeceğinizin püf noktalarını bilemeyeceksiniz.

Bu gibi durumlar size çok zaman kaybettirecektir. Eğitimin tek avantajı bunlar da değil. Affiliate Marketing alanına dair yapılması gereken tüm pratikleri (web sayfası kurma, içerik oluşturma, SEO bakımı, WordPress…) adım adım öğrenebilmenizin tek yolu bu rehberlerdir. Eğitim yoksa, başarıya da geç ulaşacaksınız demektir.

Affiliate Marketing Nasıl Üye Olunur?

Eğitimde size tavsiye edilen ücretsiz satış ortaklığı sitelerinde tıpkı bir Facebook hesabı açar gibi hesabınızı oluşturabilirsiniz. Kimi sitelerin ara yüzü çok daha anlaşılır, kolaydır ama ara yüzü en karışık olanı bile inanın hiç zor değildir. Eğitim ile yalnızca affiliate marketing değil aynı zamanda wordpress dijital pazarlama vb gibi eğitimlerini de öğreneceksiniz.

Affiliate Marketing nasıl başlanır”, nasıl yapılır, nasıl üye olunur ile ilgili her detayı eksizsizce bu eğitimden edinebilirsiniz.

Affiliate Marketing ve diğer E-ticaret Eğitimlerine ulaşmak Affiliate Marketing olan kurslarımız üzerine tıklayabilir ve inceleyebilirsiniz > ➜ Affiliate Marketing E-ticaret Eğitimleri

Yeni sayfa açıldığında tüm kurs içeriğini görebilirsiniz! Eğer kurs anlatımı nasıl diye merak ediyorsanız Buradan YouTube kanalımıza abone olarak ücretsiz paylaştığımız videolarımızı izleyebilirsiniz.

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

− 4 = 1

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat