Dropshipping Nedir, Nasıl Başlanılır ve Nasıl Üye Olunur?

Dropshipping Nedir, Nasıl Başlanılır ve Nasıl Üye Olunur?

Dropshipping  Nedir?

Dropshipping stoğunuz olmadan, ürünü kargolamadan, maliyetiniz az olsa bile başka sitelerden kendi sitenize her hangi bir ürün ekleyip satarak bu yol ile para kazanma iş modelidir.

Her hangi bir ürünü tedarikçinin sitesinden alıp kendi mağazanızda veya herhangi bir online platformalarda listeliyorsunuz, (Amazon, Ebay, Etsy, Walmart, Shopify vs.) tedarikçi 2’ye satıyorsa siz 6’ya satıyorsunuz  ?  böylece müşteri sitenize geldiğinde sipariş veriyor, parasını ödüyor ve siz de direk tedarikçi’ye ödeyip müşterinin bilgilerini ona aktarıyorsunuz ürüne eliniz bile değmeden tedarikçi ürünü müşterinize kargoluyor. Kazancınız 2’ye alıp 6’ya satmak oldu! Yani herhangi bir fiyat belirleyebilirsiniz mesela 4, 5 veya 7’de satabilirsiniz!

Öncelikle Dropshipping ile internetten para kazanmak için ihtiyacınız olmayan şeyleri sizinle paylaşalım;

  • Yüksek rakamlar harcamak zorunda değilsiniz,
  • Özellikle web sitesi kurmak için site tasarımcılarına para harcamak zorunda değilsiniz.

Çoğu kişi bilgi eksikliği nedeniyle acemilik döneminde bazı harcamalar yapabiliyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu harcamalara ihtiyacınız yok.

İhtiyacınız olan şeyler;

  • Drop shipping’de doğru ilerlemek için 2 yolunuz var. Araştırmak veya Eğitim Almak ( ücretsiz veya eğitim için biraz para harcamanız gerekecek).
  • Sitenize içerik oluşturmak/Bedava veya Amazon’da satacaksanız Amazon ücreti

Dropshipping Nasıl Başlanır?

Üye olma aşamasına geçmeden önce yapmanız gereken ilk şey; Size sıfırdan anlatılan rehberlik yapacak olan Dropshipping eğitim setini edinmektir. Zaten bunun dışında yapacağınız başka bir harcama da olmayacak çünkü bu eğitim sizi gereksiz harcamaların tamamından koruyacak.

Bu eğitimi edinmezseniz, ücretsiz ve daha ucuz, local ve hızlı dropshipping sunan sitelerin hangileri olduğunu bulmanız hayli zaman alacaktır. Ayrıca kursumuzdaki eğitimle size gerekli olan belgeleri (fatura ve yetki belgesini) bulmanız da öğretiliyor.  Bu siteleri bulmuş olsanız bile, hangi ürünü seçeceğinizin püf noktalarını bilemeyeceksiniz.

Bu gibi durumlar size çok zaman kaybettirecektir. Eğitimin tek avantajı bunlar da değil. Dropshipping alanına dair yapılması gereken tüm pratikleri (Amazon’da hesap açma-mağaza oluşturma, web sayfası kurma, içerik oluşturma, WordPress dropshipping sitesi oluşturma,  SEO bakımı…) adım adım öğrenebilmenizin tek yolu bu eğitimledir.  Eğitimsiz de yapabilirsiniz fakat eğitim yoksa, başarıya da geç ulaşacaksınız demektir.

Dropshipping Nasıl Üye Olunur?

Eğitimde size tavsiye edilen ücretsiz  dropshipping sitelerinde tıpkı bir Facebook hesabı açar gibi hesabınızı oluşturabilirsiniz. Amazon’a üye olup hesabınızı doğrulamak ve ürün yüklemek ise beklediğinizden daha kolay olacaktır. Kimi sitelerin ara yüzü çok daha anlaşılır, kolaydır ama ara yüzü en karışık olanı bile inanın hiç zor değildir. Eğitim ile yalnızca Dropshipping değil aynı zamanda WordPress Dijital pazarlama vb gibi eğitimlerini de öğreneceksiniz.

Dropshipping nasıl başlanır”, nasıl yapılır, nasıl üye olunur ile ilgili her detayı eksizsizce bu eğitimden edinebilirsiniz. Eğitime ulaşmak için Buraya Tıklayıp istediğiniz E-ticaret paketimizi seçip katılabilirsiniz. 

Aşağıdaki YouTube kanalımızı da takip ederek bu konularla ilgili ön bilgi edinebilirsiniz:

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

85 + = 87

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat