Amazon Barkod Sistemi: Barkod Nedir? UPC Kodu Alma. UPC Kodu Satın Al

Amazon Barkod Sistemi: Barkod Nedir? UPC Kodu Alma. UPC Kodu Satın Al

Amazon’da manuel ürün listelememiz için barkod numaralarına ihtiyac duyuyoruz. Her bir ürün için farklı barkod numarası kullanmamız gerekiyor. 

Peki Barkod Nedir?

Barkod bir ürünü veya ürünü tanımlamak için kullanılan benzersiz bir rakam dizisidir. Perakende ürünlerdeki çoğu barkod, EAN (13 haneli) veya UPC (12 haneli) biçimindedir. Barkod numarası bir barkod görüntüsüne dönüştürülebilir (dikey siyah çubuklar gibi). Barkod görüntüleri bir kontrol sayacında tarandığında, ödeme ekranında ürün bilgileri görünecektir.  

 UPC nedir?

Universal Product Code (UPC) – Amerika Birleşik Devletleri’nde perakende ambalaj için yaygın olarak kullanılan 12 basamaklı bir barkoddur. Birkaç farklı barkod türü olmasına rağmen, UPC sembolü, ABD’deki neredeyse her perakende ürün üzerinde görünür ve bu, dünyanın bu bölgesinde en çok yönlü ve kabul edilebilir ürün kodu türüdür. Altında GTIN-12 numarası bulunan bir barkoddan oluşur. (GS1 Destekli UPC  kodu almak için HEMEN TIKLAYIN)

UPC ve EAN arasındaki fark nedir?

UPC’ler, ABD’deki en yaygın kullanılan barkodlardır. EAN’lar (The European Article Number’) uluslararası olarak kullanılmaktadır. Bugünlerde, ürünlerinizi Birleşik Devletler dışında satmayı planlıyor olsanız da, çoğu yerde ürün UPC kodları ve EAN kodları kabul edilecektir, ancak bir EAN kodu sizin için en iyi olabilir. EAN formatındaki barkodlar, standart GTIN-12 haneli UPC kodunun önünde “0” ile başlayan 13 rakam içerir. Bununla birlikte, her iki barkod aynıdır.

Nereden UPC kodu satın alabilirim? Hangi siteler güvenilir? Güvenilir olduğunu nasıl öğrenebilirim?

UPC kodu almanız için birçok site mevcut fakat doğru ve GS1 destekli barkod bulmanız biraz zor. Bunun için Google’da arama yaparak barkod sitelerine göz atabilirsiniz. Uygun fiyata barkod satın almanız için size önerebileceğimiz birkaç site var.

BuyBarcodesCheap : tanesi 2,50 dolara barkod satın alabilirsiniz. Ayrıca barkod sayısını yüksek tuttuğunuz sürece gerçekten iyi bir indirim alabiliyorsunuz ek olarak size hediye barkod bile sunuyorlar. Güvenilir bir site.

Diyelimki, 100 barkod satın aldınız 10 tane hediye barkod alabiliyorsunuz veya 1000 barkod aldınızsa 100 barkod gibi miktarlar hediye veriyorlar. Güvenilir bir site. Kesinlikle öneriyoruz. Yukarıda belirttiğimiz siteden gönül rahatlığıyla barkod satın alabilirsiniz. UPC kodunuzu satın almak için Buraya Tıklayınız! 

Buradaki kupon kodunu kullanarak 5% indirim elde edebilirsiniz:  Kupon kodu – “a5vpert”

Barkodlarınızın doğruluğunu ve GS1 destekli olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki siteye giderek barkodunuzu girip arama yapabilirsiniz: (Gs1 Check). Error almadınızsa sıkıntı yok demektir.

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

+ 17 = 22

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat