Amazon FBA Nedir, Nasıl Başlanılır ve Nasıl Üye Olunur?

Amazon FBA Nedir, Nasıl Başlanılır ve Nasıl Üye Olunur?

Amazon FBA Nedir?

Amazon FBA ( Fulfilled By Amazon ) : Kendi ürettiğiniz veya herhangi bir üreticiden – tedarikçiden hazırlattığınız ürünleri Amazon depolarına göndermenizi ve bu ürünlerin fiyatı ile açıklama kısmını ekledikten ( listeledikten ) sonra satılan her ürünün Amazon tarafından müşterilerinize gönderilmesini sağlayan bir iş modelidir. Amazon FBA yaparken Amazon her şeyi üstleniyor! (paketleme, kargolama, müşteri hizmetleri vb) Size sadece ürünlerinizi Amazon depolarına göndermek ve ürünlerinizi Amazon’da listelemek kalıyor!

Öncelikle Amazon FBA  ile internetten para kazanmak için ihtiyacınız olmayan şeyleri sizinle paylaşalım;

  • Paketleme, Kargolama, Müşteri hizmetleri
  • Özellikle web sitesi kurmak için site tasarımcılarına para harcamak zorunda değilsiniz.

Çoğu kişi bilgi eksikliği nedeniyle acemilik döneminde bazı harcamalar yapabiliyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu harcamalara ihtiyacınız yok.

İhtiyacınız olan şeyler;

  • Amazon FBA’de doğru ilerlemek için 2 yolunuz var. Araştırmak veya Eğitim Almak ( ücretsiz veya eğitim için biraz para harcamanız gerekecek,
  • Reklam ücreti (sistemi oturtduktan sonra reklam maliyetine de gerek kalmayacak)
  • Biraz sermaye

Amazon FBA Nasıl Başlanılır?

Üye olma aşamasına geçmeden önce yapmanız gereken ilk şey; Size sıfırdan anlatılan rehberlik yapacak olan Amazon FBA eğitim setini edinmektir. Zaten eğitim seti, ürün siparişi ve reklam ücretleri dışında yapacağınız başka bir harcama da olmayacak çünkü bu eğitim sizi gereksiz harcamaların tamamından koruyacak.

Bu eğitimi edinmezseniz, etkili taktikler, etkili reklam, kampanya,promosyonlar, anahtar kelimeler, listenizi optimize etmek vb. nasıl yapılacağını bulmanız ve araştırmanız hayli zaman alacaktır. Ayrıca kursumuzdaki eğitimle size risk oranını minimuma indirmeyi de öğretiyoruz. Yine de kendi başınıza yol almak istiyorsanız o zaman deneme yanılma yapacağınızı unutmayın. Bu gibi durumlar size çok zaman kaybettirecektir.

Eğitimin tek avantajı bunlar da değil. Amazon FBA alanına dair yapılması gereken tüm pratikleri (Amazon’da hesap açma-mağaza oluşturma,  reklam-prmosyonlar, etkili kampanyalar oluşturma, SEO bakımı…) adım adım öğrenebilmenizin tek yolu bu eğitimledir.  Eğitimsiz de yapabilirsiniz fakat eğitim yoksa, başarıya da geç ulaşacaksınız demektir.  Daha detaylı bilgi etmek için aşağıdaki YouTube videomuzu izleyebilirsiniz.

Amazon FBA Nasıl Üye Olunur?

 Amazon’a üye olup hesabınızı doğrulamak ve ürün yüklemek ise beklediğinizden daha kolay olacaktır. Kimi sitelerin ara yüzü çok daha anlaşılır, kolaydır ama ara yüzü en karışık olanı bile inanın hiç zor değildir. Eğitim ile yalnızca Amazon FBA değil aynı zamanda Dijital pazarlama vb gibi eğitimini de öğreneceksiniz.

Amazon FBA nasıl başlanır”, nasıl yapılır, nasıl üye olunur ile ilgili her detayı eksiksizce bu eğitimden edinebilirsiniz. Amazon FBA ve diğer E-ticaret Eğitimlerine ulaşmak için Buraya Tıklayınız!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

+ 30 = 36

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat