E-ticaret işinizi Daha Karlı Hale Getirmenin 6 Yolu

E-ticaret işinizi Daha Karlı Hale Getirmenin 6 Yolu

Tüketicilerin en ucuz fiyatları bulması hiç bu kadar kolay olmamıştı; Arama motoru çağında,birkaç kuruş, bir satış yapmak veya bir rakibe kaybetmek arasındaki farkı ifade edebilir. Sonuç olarak, ister çevrimiçi isterse tuğla ve harç işiniz olsun, kenar boşlukları ince ve sürekli olarak baskı altındadır.

Bu baskılara rağmen, yeni iş sahiplerinin yaptığı yaygın hatalardan biri, kısa sürede satış yapmaları ve sonuçta sürdürülemez olan fiyatın altına düşüyor olmalarıdır.

E-ticaret veya perakende satış işini yürütürken müşterilerinize bir takım güzellikler yapmanızı, fazla masraflardan  kurtulmalarını sağlamanızı göz önünde bulundurmalısınız. İşte E-ticaret işinizi daha karlı hale getirmenin 6 yolu;

1. Kredi kartı işlem ücretleri

Yakın tarihli bir Amerikan araştırmasına göre, tüm satış noktası işlemlerinin% 66’sı plastik kartlarla yapılır – kredi, borç veya hediye kartları aracılığıyla.

Kredi kartlarını kabul etmek, büyük kredi kartı veren kuruluşlardan satıcılar için ek ücret almaktadır. Kartları reddederseniz, onları kabul etmemek, büyük miktarda satış potansiyelini kaybedeceğinizi gösterir.

Avustralya’da ortalama her bir kişi,her yıl kredi kartı ek ücretlerinde 130 dolardan fazla öder. İşletmelere yönelik kart ödemeleriyle birlikte gelen her bir işlem değerinin% 3’ü (ortalama) ek ücreti başlı başına küçük görünebilir olsa da, zamanla eklenir. (Ücretsiz E-ticaret Eğitimi)

Bu günlerde, bu kadar çok işlem elektronik olarak yapıldığından bu ek ücret sıradan bir hale geldi. Aynı şekilde kâr marjlarınız, bu tür ücretlerin müşterilere aktarılması gerektiğini belirleyebilir. Bu sadece iş yapmanın bedeli.

Müşterilerinize kredi kartı ödemeleri için ek bir ücret ödeyeceklerini açıklığa kavuşturmalısınız. Genellikle bunu anlayacaklar. Çevrimiçi bir iş yapıyorsanız, kullanabileceğiniz bir dizi sağlayıcı var.Bu ücretleri ödeseler bile,sizin yapacağınız kullanım kolaylıkları, mükemmel müşteri hizmetleri ve esneklik, onlara bonus kazandırıyor ve bu taktikler sizin için artı oluyor.

Önemli ipucu: Fazla ücretler ödettirmeyin.

2. Nakliye ve taşıma maliyetleri

Bir e-ticaret işletmesi olarak, web sitenize entegre olan bir kargo şirketi ile kendinizi hizalamaktan büyük ölçüde faydalanacaksınız.

Gönderim ve teslimat maliyetleri müşterilere iletilebilir, ancak maliyetleri “ürün kargolarına” sunabilmeniz için maliyetleri ürününüzde kullanırsanız çok daha iyi görünür. Gönderim masraflarını hesaplarken, kutular, posta gönderenler, ambalaj malzemeleri, teyp vb gibi tüm ek bilgileri dahil etmeyi unutmayın.

Ürünleri belirli müşteri siparişlerine göre bulmak, seçmek ve paketlemek de dahil olmak üzere “teslim alma ve paketleme” maliyetlerini de ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Önemli ipucu: İşinize yararayan uygun bir sipariş yerine getirme şirketi olup olmadığına bakın. Bazı şirketler düşük stok sayısı ve yüksek satış hacmi olan işletmeler için büyük fırsatlar sunmaktadır. Bazıları hacimdeki ağır maddeleri satan şirketler için daha iyidir ve bazıları çok kanallı yerine getirme için mükemmeldir. Sizin için doğru olanı seçtiğinizden emin olun.

3. Artan üretim maliyetleri

 Müşterileri kovalamaktan korkmak için artan sayıda üretim maliyetinin yükünü kaç tane yeni perakende işletmesi alıyor.
Ancak, sadece küçük işletme sahiplerinin gözetimi altında tutması gereken üretim veya malzeme maliyetleri artmıyor. Herhangi bir ürünü ithal ederseniz ya da ihraç ederseniz,  Döviz kurlarına dikkat etmeli ve döviz kuru oynamanızı da göz önünde bulundurmalısınız.
Malzemelerin veya üretimin fiyatındaki artış, taban çizginizi ciddi bir şekilde etkileyebilir. Fiyatların ne kadar yükseldiğine dair açık ve dürüst olun ve neden daha pahalı hale geldiklerine ve fiyat artışını kendi maliyetlerinize nasıl uygulayacağınıza ilişkin nedenleri dahil edin. 

Önemli ipucu: Yabancı para biriminde para ödemeyi ve almayı düşünüyorsanız, kendinizi para biriminden korumak için bir yabancı para hesabı kurmak akıllıca olabilir.
 

4. İadeler ve stok ücretleri

Bazen, ayakkabı ölçüsü ayağımıza uymaz. Müşterilerinizin nakliye ücretlerini karşılamaları beklendiği gibi, iade veya stok ücretlerini de karşılamaları gerekir. İkincisi, belirtilen iade penceresinin ötesinde bir öğenin geri dönüşünü kabul etmeyi seçerseniz, ücretlendirebileceğiniz öğenin fiyatının bir yüzdesidir.

E-ticaret alanında gerçekten bir “iade ücreti” yoktur, ancak ürün iadelerinin gönderilmesi ve ele alınması, müşterinin masrafı olabilir. Sitenizde özel bir iade sistemi ve yolu ayarlayarak tüm iade işlemini daha sorunsuz hale getirebilirsiniz.İade politikası ekleyebilirsiniz.

Önemli ipucu: Yalnızca satış sonrası veya işinizin bir yan ürünü olarak geri dönüş ve stoklamayı düşünmeyin; İade aynen pazarlama ve satış stratejiniz kadar önemlidir. Düzenli tutun. Web sitenizde iade ve yeniden stoklama politikanızı kolaylaştırın ve süreci kendiniz de dahil olmak üzere herkes için kolaylaştırın.

5. Sigortalar ve takip

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, çevrimiçi satın alınan tüm ürünlerin% 28’inin kötü duruma ulaştıkları için iade edildiğini gösterdi. Transit riskler gerçek bir sorundur. Kötü yol koşullarını veya fırtınalı denizleri ya da hırsızlık olaylarını düşünün, korsanlar tarafından kaçırılmasıda olabilir.

Elbette, bu seçeneğe ihtiyacınız olsun ya da olmasın, sattığınız ürüne ve değerine bağlıdır, ancak bir müşterinin sigorta gibi ekstralar için ödeme yapması, huzur içinde olmasını sağlar. Nakliye veya lojistik firmanız için ekstra ücret alıyorsa mutlaka ekleyin.

Önemli ipucu: Bazı gönderim sağlayıcıları, önceden fiyatlandırılmış bir sigortaya sahip olabilir. Bu nedenle, müşterileriniz ürün ücretlerini ödemeden önce mutlaka sigorta durumlarını kontrol etmeye değer.

6. Araştırma veya danışmanlık giderleri

Bir perakende veya e-ticaret işi olarak, araştırma ve danışmanlık işe yaramadığından emin olabilir, ancak ürününüze bağlı olarak, hem satış öncesi hem de satış sonrası pazarlama stratejinizin bir parçası olarak ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmanız gerekebilir. Bu özellikle elektronik veya mücevher gibi birinci sınıf ürünler satıyorsanız geçerlidir. Müşterileriniz de, otomatik olarak paketle birlikte gelen müşteri hizmetinin bir parçası olarak danışmanlığınızı görebilir, ancak bu, belirli bir süre için geçerli olur.

Önemli ipucu: Normal müşteri hizmetleri standartlarının ortalama ve dışında ne kadar zaman harcadığınızı, her bir ürün satışı için danışmanlık veya araştırmaya harcadığını hesaplayın ve bunu fiyat etiketine eklemeyi düşünün.

İşlemlerinizi ve müşteri hizmetleri  çivilemenize başladıktan sonra, bu maliyetleri müşterilerinize nasıl ileteceğiniz konusunda daha iyi bir fikre sahip olacaksınız. Bu küçük maliyetler arttıkça yaptığınız için memnun olacaksınız. Sadece, hareket halindeyken onları netleştirdiğinizden emin olun. Gizli maliyetlerden daha fazla rahatsız edici olan fazla bir şey yok, mutlu ve tatmin edici müşterilere sahip olmanın en iyi yolu ve mutlu, sağlıklı bir iştir.

E-ticaret Eğitimi almak istiyorsanız HEMEN TIKLAYIN!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

− 9 = 1

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat