Amazon Go: Geleceğin Mağazası. Amazon Go Nedir?

Amazon Go: Geleceğin Mağazası. Amazon Go Nedir?

Amazon’un bildiğimiz gibi yeniden alışveriş yapma girişimi, halkın Amazon Go marketinde alışveriş yapma fırsatını yakalamak için 2016’da büyük bir adım atdı.  2016’dan bu yana Amazon çalışanlarına açık olan mağaza, müşterilerin alışveriş yapabilmeleri, raftan istediklerini almaları ve daha sonra bir kasiyer için beklemeden ayrılmaları için ileri teknoloji kullanmaktadır.

Alışverişçiler, bir akıllı telefon uygulamasını kullanarak Amazon şehir merkezindeki Amazon ofislerinin altında bulunan Amazon Go mağazasına giriş kazanır. Ardından kameraların, sensörlerin ve yapay zekanın bir karışımı, raflardan ne çıkardıklarını takip eder. Alışveriş yapanlar satın alma işlemleriyle yürürlerse, sistem bunları otomatik olarak ücretlendirir. Mağaza, market ve sandviç gibi paket servisli yiyecekler, ev hazırlığı için yemek takımları ve bir dizi içecek sunan bir markette modellenmiştir.

Kameralar ve sensörler ön hatları çalıştırsa da, Recode, insan personelinin sistem mükemmelleştirildikçe sahnelerin arkasındaki şeylere hala göz kulak olduklarını bildiriyor. 

Eğer ilkinin kamuya açık olması iyi olursa, Amazon’un daha fazla Go mağaza kurması bekleniyor. 

 

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

    Bir cevap yazın

    4 + 3 =

    Amazon FBA, Dropshipping, Affiliate Marketing, WordPress ve Dijital Pazarlama- Tüm Kurslar Dahil SADECE 65 DOLAR!
    WhatsApp chat
    %d blogcu bunu beğendi: