Amazon Go: Geleceğin Mağazası. Amazon Go Nedir?

Amazon Go: Geleceğin Mağazası. Amazon Go Nedir?

Amazon’un bildiğimiz gibi yeniden alışveriş yapma girişimi, halkın Amazon Go marketinde alışveriş yapma fırsatını yakalamak için 2016’da büyük bir adım atdı.  2016’dan bu yana Amazon çalışanlarına açık olan mağaza, müşterilerin alışveriş yapabilmeleri, raftan istediklerini almaları ve daha sonra bir kasiyer için beklemeden ayrılmaları için ileri teknoloji kullanmaktadır.

Alışverişçiler, bir akıllı telefon uygulamasını kullanarak Amazon şehir merkezindeki Amazon ofislerinin altında bulunan Amazon Go mağazasına giriş kazanır. Ardından kameraların, sensörlerin ve yapay zekanın bir karışımı, raflardan ne çıkardıklarını takip eder. Alışveriş yapanlar satın alma işlemleriyle yürürlerse, sistem bunları otomatik olarak ücretlendirir. Mağaza, market ve sandviç gibi paket servisli yiyecekler, ev hazırlığı için yemek takımları ve bir dizi içecek sunan bir markette modellenmiştir.

Kameralar ve sensörler ön hatları çalıştırsa da, Recode, insan personelinin sistem mükemmelleştirildikçe sahnelerin arkasındaki şeylere hala göz kulak olduklarını bildiriyor. 

[Güncelleme]  22 Ocak 2018, Seattle, Washingtonda, ABD – Amazon Go mağazası resmen kuruldu. 

 

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

+ 89 = 96

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat