Drop Servicing (Online Arbitraj) Nedir ve Nasıl Yapılır? Drop Service ile Para Kazanmak. Drop Service Hizmeti Veren Web Sitesi

Drop Servicing (Online Arbitraj) Nedir ve Nasıl Yapılır? Drop Service ile Para Kazanmak. Drop Service Hizmeti Veren Web Sitesi

Birkaç yıl önce, girişimciler, daha az giderlerle drop shippingden yararalanarak işletmelerini büyütebileceklerini fark ettiler. Kendi fabrikalarını çalıştırmaları ya da ürünlerini saklamak için bir depoda kira ödemek zorunda değillerdi.

Yapmaları gereken sadece başkalarının ürünleriyle ilgilenen potansiyel müşterileri bulmaktı. Böylece ürünlerin bahsedilen potansiyel müşterilerin kapılarına doğru teslim edilmesini sağlayabilirlerdi.

Gittikçe internetin büyüsü daha da zincirlerini kırdı ve aklagelmez hale geldi. Şimdi, girişimciler hizmetler için de aynı şeyi yapabileceklerini fark ediyorlar. Tıpkı Drop Shipping’le tüketicilere ürün satdığınız gibi, drop service’nin de gücünden diğer işletmelere hizmetler satmak için yararlanabilirsiniz.

Drop Servicing aynı zamanda “Servis Arbitrajı (Online Arbitraj)” olarak da bilinir. Drop Servicing, kendiniz yerine getirmediğiniz veya yapmadığınız hizmetleri sattığınız bir iş modelidir, bunun yerine işi bir serbest çalışana (freelancer) veya bir projeyi tamamlayan bir ajansa, hizmeti yalnızca bir müşteriye satmaktan sorumluyken dış kaynak sağlarsınız. Makalemizi okumaya devam ederek daha detaylı öğrenebilirsiniz…

Bir drop service işletmesinin sahibi olarak, çalışanlar hizmetleri yerine getirirken işin lojistiğini yöneteceksiniz. Müşterileriniz pazarlama, SEO veya Facebook reklam hizmetleri için ödeme yapacak ve siz “fabrika” ve “ürün” arasında bir aracı olarak hareket edeceksiniz. Bu durumda, fabrika bu hizmette uzmanlaşmış işe alınan çalışanlarınızdır. Ürününüzse, onların uzmanlaştıkları hizmettir.

Bahsedilen hizmetler bu gibi şeyler olabilir:

 • Pazarlama
 • SEO
 • Facebook reklamları
 • Reklam metin yazarlığı
 • İçerik yazma
 • Web kurma
 • Backlinkler
 • Blog yazıları
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • Reklam metin yazarlığı
 • Video oluşturma veya animasyon
 • Video düzenleme
 • Grafik dizayn vs.

Neden Drop Servicing İş Modeline Başlamalısınız?

Drop servicing işletmeleri ajanslar olarak adlandırılabilir. Ajans modeli, belirli hizmetlerde harika olan şirketlerdir. Onlar bu hizmetlerde harika olmalarına rağmen yetenekli girişimciler değillerdir. Aynı şekilde bu bahsedilen girişimciler işte yetenekli olsa da, SEO veya metin yazarlığı gibi belirli bir uzmanlık alanında mutlaka yetenekli değillerdir.

İçerik pazarlama eğilimlerini takip etmiyorlar ya da çok yetenekli bir metin yazarı olmaya odaklanmıyorlar. Dolayısıyla bunun yerine, işlerini daha sorunsuz bir şekilde yerine getirebilen şirketler arıyorlar. Bu yüzden girişimciler drop service iş modeliyle ilgileniyorlar.

Drop Servicing’e Nasıl Başlayabiliriz?

Drop Service ile ilgilenen bir girişimci olarak yapacağınız ilk şey, nişinizi seçmektir. Müşterilerinizi ne sunuyorsunuz? Onlara çok çeşitli hizmetler veya belirli bir hizmet sunabilirsiniz. Örneğin, onlara A-Z’den pazarlama yardımı sunabilir, marka mesajlarını tüm e-posta kampanyalarına yönlendirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Veya onlara web sitesi sayfaları için metin yazarlığı gibi belirli bir hizmet sunabilirsiniz. Hangi hizmetin talepte olduğunu incelemeniz gerekir. Bu yeni bir konsept olduğundan, bu konuda size verileri gösterebilecek kaynakları bulamazsınız. Bu durumda, en iyi seçeneğiniz Google trendlerini kullanmaktır. 

Servisinizin ne olacağını biliyorsanız, ekibinizi bulmaya başlayacaksınız. (Drop Servicing Hizmetleri Bulmak İçin Hemen Tıklayınız). Ardından, müşterileri aramaya başlamanız gerekir. Müşterileriniz her yerdedir ve bir pazarlamacı olarak yapmanız gereken şey onların zorluklarını bulmak ve onlarla anlayabilecekleri bir dilde konuşmakdır. Buna ağrı noktaları (pain points) diyoruz. Başlamaya hazır olduğunuzda, tanımlamanız gereken birkaç şey var.

İnternetten Para Kazanmak için Drop Servicing hizmeti veren web sitelerini nasıl bulabilirim? Web sitelerini/serbest çalışanları/hizmetleri bulmak için google veya freelancer web sitelerini kullanabilirsiniz.

Bununla ilgili daha fazla bilgiyi NM Digital Team’in web sitesinde bulabilirsiniz. NM Digital Team çok çeşitli dijital hizmetler sunar ve çok sayıda sertifikaya sahiptir.

Sonuç olarak, hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Drop servicing hizmeti bu web sitesinde de mevcuttur. Sadece NM Digital Team web sitesine gitmeniz, satmak istediğiniz hizmetleri bulmanız, biraz kâr marjı eklemeniz ve fiyat farkından kazanç sağlamanız yeterlidir. Bu Web Sitesini Buraya Tıklayarak Ziyaret Edebilirsiniz.

Başlamaya hazır olduğunuzda, tanımlamanız gereken birkaç adım var…

 • Drop servicing yapacağınız hizmeti seçin
 • İdeal Müşterinizi Tanımlayın
 • Bu hizmetlerin onlar için nasıl yararlı olduğuna onları ikna edin.

Hangi hizmetin talepte olduğunu incelemeniz gerekir. Bu yeni bir konsept olduğundan, bu konuda size verileri gösterebilecek kaynakları bulamazsınız. Bu durumda, en iyi seçeneğiniz Google trendlerini kullanmaktır.

Drop servicing (Online Arbitraj) bir sonraki etkili bir şey olabilir. Uygulaması ve kazanılması kolaydır. Drop Servicing’in en etkili tarafı, hiçbir fiziksel malın dahil olmamasıdır.

Drop Servicing iş modeli ile bu şekilde para kazanabilirsiniz. Drop Servicing kursu almak istiyorsanız Fiverr Drop Servicing eğitimimizi inceleyebilirsiniz. Aşağıdan YouTube kanalımızda paylaşmış olduğumuz Drop servicing ile ilgili videomuzu izleyebilirsiniz:

Umarız makalemiz faydalı olmuştur. Okuduğunuz için teşekkürler!

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

+ 36 = 43

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat