Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) Nedir? Satış Ortakığı ile Güzel Paralar Kazanılabilir mi?

Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) Nedir? Satış Ortakığı ile Güzel Paralar Kazanılabilir mi?

Satış Ortaklığı para kazanma modeli uzun zamandır var. Amazon FBA ve Dropshipping yöntemlerinden de eskidir. Güzel bir iş modelidir.

Kısaca anlatmak gerekirse;

Satış Ortaklığı başkalarının ürünlerini pazarlayarak komisyon almak demektir!

Nasıl mı? Öncelikle ürünlerini pazarlayacağınız şirket,tedarikçi veya herhangi  bir website  buluyorsunuz. Ürün veya herhangi bir şey olabilir mesela hizmetler olur, her hangi bir e-kitap olur, kurslar olur yani aklınıza gelecek her bir şey olabilir. 

Örnek verecek olursak;

Mesela: 1. 1. A ürününün sahibi diyor ki ürünümü satan kişilere 30% komisyon ödeyeceğim. Ürün sizin tarafınızdan satılırsa anında 30% komisyon alıyorsunuz! A ürününün fiyatı 10$ ise 10$ x 30%=3$. Böylece 3$ kazancınız oluyor.!

2. Satış Ortaklığı Yöntemi’nde ürün sahipleri bazen yüzdelikle değil de belirledikleri sabit fiyatı ödüyorlar. Mesela ürünümü pazarlayan kişiye 2$ vereceğim diyorlar. Ürünü satmayı başarırsanız kazancınız 2$ oluyor!

Tabii siteden siteye, şirketden şirkete veya üründen ürüne göre değişiyor. Satış başı 10 dolar da alabilirsiniz 5 dolar da veya 100 dolar da alabilirsiniz 150 dolar da yani iyice araştırmanız gerek!

Bazen öyle siteler görüyorsunuz ki, çok küçük komisyon ödüyorlar yani çalışmasına bile deymez! Eğer bu işte uzun vadeli çalışmayı düşünüyorsanız o zaman iyi komisyon ödeyen affiliate ağları ile çalışın. (Satış Ortaklığı Eğitimi)

Bir sürü affiliate marketing siteleri mevcuttur. Aşağıda adlarını görebilirsiniz.

Commission Junction içinde barındırdığı bir sürü iri ve güzel şirketlerle sizlere güzel komisyonlar sunuyor.

Commission Junction

Clickbank Satış Ortaklığı dünyasında yerini iyice sabitlemiştir ve uzun zamandır güzel komisyonlar ödemeğe devam ediyor. Siz de bu güzel satış ortaklığı dünyasından faydalanabilirsiniz.

Clickbank

Hostgator en iyi webshosting şirketlerinden biridir. Ve sizlere çok güzel komisyonlar sunuyor satış başı 50-125 dolar arası kazanabilirsiniz!

Hostgator

Payoneer hakkında çoğumuz biliriz. Sanal bank hizmetleri sunuyor ve ABD’de olmadan bile sanal ABD banka hesabına sahip olabiliyorsunuz. Payoneer sizlere 25 USD satış ortaklığı teklifini sunuyor.

Payoneer

Fiverr’de bir takım hizmetler pazarlayarak güzel komisyonlar alabilirsiniz.

Fiverr

E-ticaret devi Amazon. Evet E-ticaret devinin satış ortaklığı ile ilgilenmiyor musunuz????

Amazon Associates

Ebay Partner Network programı ile kendinize özel sitenizde ürünleri paylaşarak güzel komisyonlar kazanabilirsiniz!

Ebay Partner Network

Arkadaşlar  önemli satış ortaklığı sitelerini paylaştık ancak yine de bir sürü web siteler mevcuttur araştırabilirsiniz.

Ayrıca geniş anlatım ile  affiliate marketinglanında eğitim veriyoruz. Eğer isterseniz Eğitim Kursu sayfamıza giderek inceleyebilirsiniz.

Şirketimizin de sizlere satış ortaklığı teklifi var. Bildiğiniz gibi online olarak  5 in 1 E-ticaret eğitimi veriyoruz ( Amazon FBA, Dropshipping, WordPress,Dijital Pazarlama ve Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı eğitimleri) yani bizim kursumuzu pazarlayarak da satış başı 15%  kazanabilirsiniz. Detaylı incelemek için Hemen Tıklayın.

Tabii bu durumlarda en iyi karar siz verirsiniz. Her şeyi ve tüm bildiklerimizi bu yazımızda anlatmaya çalıştık umarız faydası olmuştur.

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

− 2 = 1

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat