Google Play’Den Nasıl Para Kazanılır?

Google Play’Den Nasıl Para Kazanılır?

Bu makalede, Google Play Store’dan nasıl para kazanılacağı kısaca açıklanmaktadır.

Bugün her sektörde kullanılan mobil uygulamalar, şirketlere farklı şekillerde gelir sağlayabilir. Uygulama mağazalarında popüler ve üst sıralarda yer alan mobil uygulamalar, gelir düzeylerini önemli miktarda artırabilir. Bu, esas olarak reklam gelirleri ve oluşturdukları uygulama içi satışlardan kaynaklanıyor.

Önde gelen mobil uygulama platformu, Android kullanıcıları için iOS kullanıcılarından üç kat fazla olan ve güvenli bir şekilde uygulama satın almak için bir platform olarak her geçen gün büyüyor. Yani Google Play Store’dan nasıl para kazanacağınızı öğrenmek mi istiyorsunuz? Aşağıdaki farklı para kazanma tekniklerine göz atın!

Google Play Store’da ücretli uygulama satışları

Şüphesiz, Google Play’de para kazanmanın en doğrudan yolu ücretli bir uygulama oluşturmak ve satmaktır. Ücretli uygulamalar, hizmet kullanıcılarının ücretsiz alternatiflerden daha iyi olmasını sağlayabilirlerse ve bunlar üzerinden tercih edilirse, bu, gelir elde etmek için daha kolay olabilir. Tabii ki, ücretli uygulamanın ücretsiz alternatifler üzerinde tercih edilmesini sağlamak için ek özelliklere sahip olması gerekiyor.

Uygulama içi satın alımlardan para kazanmak

Ücretsiz uygulamalarla gelir oluşturmanın en yaygın yolu olan uygulama içi satın almalar, en yaygın olarak oyunlarda görünüyor. Kullanıcı, fiyatını ödeyerek oyun parası, yeni karakterler, karakter kıyafetleri gibi arzu edilen özelliklere sahip olabilir. Bu yöntemle, gelirinizi artırmak için ücretsiz uygulamalarınızı Google Play Store’da yapabilirsiniz.

Uygulama içi reklamlardan para kazanın

Ankete sorğulara göre, uygulama pazarlarındaki mobil uygulamaların yüzde 49’u uygulama içi reklamları içeriyor. Reklam gelirleri uygulama içi satın alma işlemleriyle elde edilen seviyelere henüz ulaşmamış olsa da, yine de ücretsiz uygulamalarınızda gelir elde etmek için ek çözümler olarak düşünülebilir. Bununla birlikte, reklamların aşırı kullanımıyla olumsuz bir kullanıcı deneyimine yol açmamak için dikkat etmek iyidir.

Sponsorluk yoluyla gelir elde etmek

Uygulamanızın gelişimi veya pazarlaması sırasında güvenceye alabileceğiniz bir sponsorluk anlaşması, bununla birlikte biraz para kazanmanıza da yardımcı olabilir. Uygulamanızın oluşturulmasından Google Play Store’da yayınlanmasına kadar geliştirme ve promosyon maliyetlerinizi karşılayacak bir veya daha fazla sponsor şirket ile uygulamanızla önemli gelirler oluşturabilirsiniz.

Abonelik sistemi ile para kazanmak

Uygulamanızın işlevine uygun bir abonelik sistemi de para kazanmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, küçük bir aylık ücret karşılığında aboneler için kampanya, kupon veya indirim sağlayan bir uygulamada, abone sayıyla öngörülebilir ve paralel bir gelir oluşturabilirsiniz.

Sonuç olarak

Mobil uygulamaların günlük büyüyen dünyasında, bu yöntemler Google Play Store’da para kazanmak için en çok seçilen yöntemler arasında görünüyor. Mobil uygulama dünyasının fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız, bir kaç internet sitesi ile online şekilde kendinize mobil uygulamalar veya oyunlar üretebilirsiniz.

Ücretsiz mobil uygulamalar veya oyunlar oluşturabileceğiniz siteler:

  1. Appsgeyser
  2. Mobiroller
  3. Appsbar
  4. Appypie
  5. Appmakr

Eğer farklı internetten para kazanma yolları arıyorsanız YouTube kanalımızı öneriyoruz. Buradan kanalımıza abone olarak videolarımızı izlemeye başlayabilirsiniz. İyi seyirler!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

32 − = 22

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat