PayPal Kullanmanın 7 Avantajı

PayPal Kullanmanın 7 Avantajı

PayPal, dünyadaki en büyük çevrimiçi ödeme işlemcilerinden biridir. Ebay ile olan ortaklığıyla öne çıktıktan sonra, İnternet’in tamamındaki çevrimiçi tüccarlar PayPal’ı ödeme yöntemlerinden biri olarak kabul ediyorlar.

PayPal’ı hiç kullanmayanlar, neden bu kadar çok kişinin bunu çevrimiçi alışverişlerde ödeme yapmak için tek yolu olarak kullandığını merak edebilir. Çevrimiçi satın almak için PayPal’ı kullanmanın aşağıdaki yedi avantajını inceledikten sonra, muhtemelen PayPal’ı kendiniz de kullanmaya başlamak isteyeceksiniz.

1. Kredi kartı güvenliği

Bir PayPal hesabına kaydolduğunuzda, bir keresinde PayPal güvenli sistemindeki alışverişlerde kullanmak istediğiniz kredi kartlarını ve banka hesaplarını girersiniz. Bunu başardıktan sonra, kredi kartı bilgilerinizi çevrimiçi olarak tekrar açıklamanız gerekmez. PayPal ile ödeme yaparak, kredi kartı bilgilerinizi gizli tutuyorsunuz, yani hesap bilgilerinizi çevrimiçi satıcınızdan ya da mağazadan herhangi bir bilgisayar korsanı hakkında endişelenmeden alışveriş yapabilirsiniz.

2. Esneklik

Yalnızca kredi kartınızın reddedilmesi için çevrimiçi mal ve hizmet satın almaya çalışmaktaki utanç ve zorluklardan kurtulun. PayPal hesabınıza para yatırmak için birden fazla banka hesabı, bankamatik kartı ve kredi kartı ayarlayabildiğiniz için, PayPal alışverişlerinizin her zaman ilk seferden geçtiğinden emin olabilirsiniz. PayPal daha sonra tanımladığınız sıraya göre kaynaklarınızdan para arayacaktır.

3. Para gönderin

İsterseniz kolejdeki bir çocuğa ya da dünya genelinde başını belaya sokan bir arkadaşınıza para göndermeniz gerekebilir, PayPal kullanıcıları bir tıkla anında para aktarabilirler. Her zamankinden daha hızlı göndermek istediğiniz yere para alırken, pahalı Western Union tarzı transferlerde zamandan ve paradan tasarruf edin.

4. iPhone Uygulaması

PayPal iPhone uygulaması, çevrimiçi alışveriş yapmanızı ve bulunduğunuz her yerde para transfer etmenizi kolaylaştırır. Tek yapmanız gereken Apple iTunes mağazasını ziyaret etmek ve PayPal uygulamasını aramak; avukatınızdan para aktarmaya, faturaları ödemeye, işlem geçmişinizi gözden geçirmeye ve alışveriş yapmaya hazır olacaksınız. PayPal sizden bir PIN kodu ile işlemleri onaylamanızı isteyeceğinden, iPhone’unuzun kaybolması veya çalınması durumunda finansmanınızın güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Eğer şehir dışındayken ödemek zorunda olduğunuz birisiyle tanışırsanız, iPhone’lara çarpın ve transferinizi yapın.

5. Çevrimiçi Açık Artırmalar

Birisi eBay’den bahsetmeden PayPal hakkında nasıl konuşabilir? PayPal çevrimiçi açık artırma santraline entegre olduğundan, teklif verebilir ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Alıcı koruması ve yapılandırılmış bir şikayet çözümleme süreci, eBay teklif sahiplerinin, en popüler çevrimiçi alışveriş sitelerinden biri olduğunda, çoğu kredi kartı sahibinden daha fazla korumaya sahip olduğu anlamına gelir.

6. Maliyet

PayPal’ı kullanmanın en iyi sebeplerinden biri bedeli: ücretsiz. Doğru. Yıllık üyelik ücreti yok, işlem ücreti yok, servis ücreti yok. PayPal’ı kullanan müşteriler, hizmetle ilgili tüm güçlü avantajları elde eder ve bir kuruş ödemek zorunda değildir.

7. İndirimler

PayPal, belirli perakendecilerde PayPal ile alışveriş yapan müşterilere özel indirimler sunar. Shopping.paypal.com sitesini ziyaret eden kullanıcılar HP, Barnes & Noble, Wal-Mart, Nike ve benzeri pek çok firmadan özel teklifler bulabilirler. Sonuç olarak, PayPal’ın alışveriş yaptığınız yerlerde ihtiyacınız olan şeylerde tasarruf etmenizi sağlar. Tasarruflardan yararlanmak için tek yapmanız gereken, özel promosyon kodunu PayPal alışveriş Web sayfasından kopyalamak ve PayPal ile ödeme yaptığınızda satıcınızın sitesinde siparişinize yapıştırmaktır.

Online satın almak için PayPal’ı kullanmanın bu yedi avantajı, PayPal’ı denemek istemeniz için yeterlidir. Daha önce hiç PayPal hesabı açmadıysanız, devam edin ve bugün bir tane oluşturun. PayPal’ı yalnızca eBay’de kullandıysanız, şimdi PayPal’ın sizin için açtığı tüm fırsat dünyasını görme zamanı.

Onaylı PayPal hesabı açmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

94 − = 84

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat