En Çok Talep Gören 4 E-ticaret Becerisi

En Çok Talep Gören 4 E-ticaret Becerisi

Şirketler gittikçe artan bir dijital pazarda rekabet güçlerini artırmaya çalışıyorlar ve e-ticaret becerilerine yönelik bu artan talep, bir avuç niteliğin kalıcılığa yardımcı olacağı anlamına geliyor.

Birçok tuğla ve harç mağazası satışları ve artan kiraları ile mücadele ederken, e-ticaret hem neden hem de çözümdür. İnternet üzerinden yapılan işlemlerin artması nedeniyle, online deneyimlerini kurumsal düzeydeki şirketlere ve perakende satış gelirlerini artırmaya yönelik girişimlere dönüştüren perakende zincirlerinden kurulu e-ticaret becerilerine artan bir talep var. Giderek artan dijital pazarda rekabet güçlerini artırmak için, şirketler bu e-ticaret becerilerini işe alıyor.

1. Yazılım geliştirme

Yazılım geliştirme, e-ticaret başarısının anahtarıdır. Yeni e-ticaret çözümleri, otomasyon, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), web sitesi tasarımı, müşteri hizmetleri, pazarlama ile ilgili işlevsellik ve daha fazlası gibi yeteneklerle patlıyor. Bu, işletmelerin kendi kurumları için en iyi yatırım getirisini sağlayan çözümde akıcı yazılım geliştiricileri bulundurmaları gerektiği anlamına gelir.

SAP Hybris, Magento ve Sitecore, büyüyen kurumsal e-ticaret işletmeleri arasında popüler olan e-ticaret çözümlerinden sadece birkaçı. 2017 yılında kendi BT ve teknoloji iş yerleşimlerimize dayanarak, bu çözümlerde uzmanlaşmış yazılım geliştiricilerine yönelik talep artışını görüyoruz. Bu çözümlerdeki akıcılık, belirli iş gereksinimlerinize bağlı olarak bunların en iyi kullanımlarını belirlemenin anahtarıdır. E-ticaret şirketleri, çevrimiçi tekliflerini rakiplerinden farklılaştırmak ve yeni müşterileri büyük çapta satın almanın yollarını aradıklarından, geliştirme yeteneği, geliştirme yeteneği için yüksek kalacaktır.

2. SEO

E-ticaretteki  gözbebeklerinin yoğun bir şekilde rekabet etmesi ve en iyi SEO uzmanlarına sahip web siteleri, Google’ın SERP’sinde ilk sırada yer alan ve en çok tüketiciyi sitelerine yönlendiren web siteleridir. SEO becerileri, metin yazarlığı, veri analizi, A / B testi ve anahtar kelime kullanımı ve içerik pazarlamasının derinlemesine anlaşılması gibi çeşitli pazarlama becerilerini kapsar.

Bir e-ticaret işletmesinin SEO’sunu güçlendirmek için basit bir hile yoktur. Stratejik düşünme, ayrıntılı planlama, geniş kapsamlı veri analizi ve raporlama, çeşitli pazarlama uzmanlık alanları ve bu çalışmayı Google ve diğer arama motorları çevrimiçi tekliflerinizde yeni değişikliklere yol açmanızı görmeyi sabırla bekler.

Daha fazla e-ticaret web sitesi, bir e-posta oluşturmak kadar kolay bir çevrimiçi mağaza oluşturmayı sağlayan platformlar sayesinde ortaya çıktıkça, SEO e-ticaret siteleri için temel bir gelir-web trafiği olmaya devam edecektir. 2017 yılı yerleşim verilerindeki eğilimlere dayanarak, SEO belirsiz bir gelecek için e-ticarette talep gören bir yetenek olarak belirleniyor.

3. Veri analizi

Veri analizi, bu gerçekten ne anlama geliyor? E-ticaret perakendecilerinin, müşterilerini daha iyi anlamaları ve giderek daha kalabalık bir dijital pazarda onlara nasıl ulaşacaklarına ihtiyaçları vardır. Ayrıca tedarik zincirlerini optimize etmeli, operasyonları iyileştirmeli ve daha fazla kar elde etmek için çeşitli tesisleri yönetmelidirler. Veri analitiği burada devreye giriyor.

Birçok kuruluş, ne yapacağını bildiğinden daha fazla veri ile mücadele ediyor. Veri analizinde uzmanlar bu bilgileri alabilir ve işletmelerin eksik olduğu işlem yapılabilir bilgileri ortaya çıkarabilir. Artık daha fazla şirket iş kararlarını bildirmek için veriye güvenirken, e-ticarette veri analizi rolleri patladı. Veri analitiği, teknoloji profesyonelleri için gelecek yıllarda en çok talep gören e-ticaret becerilerinden biri olmaya devam edecektir, çünkü tüketici kitle depolarının analizi ve dahili altyapı verileri AI büyütme yoluyla geliştirilmeye devam etmektedir.

4. Yapay zeka (AI)

Herkesin AI hakkında bir sonraki büyük şey olarak konuştuğu ve e-ticaretin AI teknolojisi tarafından en çok bozulan sektörlerden biri olacağı görünüyor. Yapay Zeka odaklı teknoloji, e-ticaret şirketlerinin iş yapma şeklini bozmaya devam edecek – sadece sektördeki chatbotların son zamanlardaki yükselişine bakarsak  bu tür araçlar, müşteri hizmetleri sektöründekiler gibi belirli e-ticaret rollerinin yerini alacak olsa da, en iyi şekilde nasıl entegre edilebilecekleri ve bunları nasıl kullanacakları konusunda uzman olan uzmanlar için yeni roller de sağlayacaktır.

2017 yerleştirme verilerinde, daha genel bir rol olduğunu AI uzmanlar için talepte artış görüyoruz. AI çözümleri rafine edilmeye devam ettikçe ve daha fazla kullanım keşfedildikçe, e-ticaret endüstrisi teknolojinin en erken benimseyenlerinden biri olmaya devam edecek ve bu da AI tabanlı becerilere olan talebi daha da artıracaktır.

Sonuç olarak, çevrimiçi satışların hızla artması ve bu dijital işlemlerin her boyuttaki işletmeler için büyük bir gelir üreteci olduğunu kanıtlamasıyla, bu özel e-ticaret becerilerine sahip profesyoneller için güçlü ve istikrarlı bir talep olacaktır.

E-ticaret eğitimi için Hemen Tıklayınız!

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

6 + 1 =

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat