Amazon Affiliate Marketing – Başlangıç Kılavuzu

Amazon Affiliate Marketing – Başlangıç Kılavuzu

Geçen yazılarımızda Affiliate Marketing nedir, nasıl yapılır  ve sitenizden para kazanmanıza yardımcı olacak bazı ortaklık programları hakkında konuştuk. Bugün, Amazon üyelik programı hakkında konuşacağız.

Amazon, dünyanın en büyük pazarlarından biridir. Dünyada pek çok bağlı pazar yeri olmasına rağmen, birçok blogcu ve büyük şirketler ürünlerini satmak için Amazon’u kullanıyor.

Affiliate programı, satış miktarının% 15’ine kadar öder ve ne tür bir satış yaptığınıza bağlı olarak, para kazanmak için iyi bir yoldur.

(Sıfırdan Affiliate Marketing eğitimi almak ister misin? – Evet mi? o zaman HEMEN KURSA KAYDOL!!!)

Bir gadget veya mobil blogger iseniz bu özellikle doğrudur. Bir telefonun tam bir incelemesini yazabilir ve bir Amazon üyelik linki verebilirsiniz. Zamanınızın 15 dakikasını harcayarak ve en iyi mobil anlaşmayı bularak, önemli miktarda ek gelir ekleyebilirsiniz.

Amazon Affiliate programına nasıl üye olunur?

Coğrafi konumunuza veya hedef pazarınıza bağlı olarak, Amazon üyelik programına kaydolmalısınız.

Örneğin, hedef kitlenizin ABD’de olması durumunda, bu bağlantıyı kullanarak Amazon U.S. Associate Programına kaydolmalısınız. Hedef kitleniz Hindistan’dan geliyorsa, Amazon Hindistan programına kaydolmalısınız.

Tüm Amazon coğrafi konumlarından ürünleri tanıtmayı planlıyorsanız, .jp (Japonya), .au (Amazon Avustralya) vb. Gibi tüm ülkeler için Amazon üyelik programına kaydolmalısınız.

Amazon Satış Ortaklığı ile Nasıl Para Kazanılır?

Şimdiye kadar Amazon Associates programına kaydoldunuz mu?  Değilse, şimdi yapabilirsiniz. 

Bir sonraki adım sitenize bağlantılar, afişler veya widget’lar almaktır. Nişinize bağlı olarak farklı bağlantı türleri seçebilirsiniz. Örneğin:

Gadget blog’unuz varsa, “Önerilen Araçlar” adlı bir sayfa oluşturabilirsiniz.
Bir filminiz veya müzik blog’unuz varsa, filmin DVD  bağlantısıyla kenar çubuğuna bir widget ekleyebilirsiniz.
Olasılıklar muazzamdır ve nişinize bağlı olarak, linkleri ekleyebilir ve sitenizi Amazon ürünleri için kullanarak çok büyük bir dereceye kadar para kazanabilirsiniz.

Amazon’daki her ürünün bağlantılarını nasıl alacağınıza ve bunları blogunuza nasıl yerleştireceğinize dair ayrıntılı bir bir şekilde  Affiliate Marketing Eğitim programımıza katılıp, Satış Ortaklığı eğitimi alabilirsiniz. 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

37 + = 43

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat