İnternetten Nasıl İngilizce Öğrenebilirim? Cambly ile Evden İngilizce Öğren

İnternetten Nasıl İngilizce Öğrenebilirim? Cambly ile Evden İngilizce Öğren

İngilizce Konuşma Öğrenme Programı Cambly

Teknoloji çağında her şey hızla değişirken, yabancı dil öğretimi anlayışında köklü değişiklikler yapma zamanı gelmişti; Tıpkı konuşarak İngilizce öğrenme programı olan Cambly gibi,

Cambly Nedir?

Karşınızdakiyle İngilizce konuşmanızı sağlayan bu sistem, karşınızdaki kişiyi dinlemenizi, ne dinlediğinizi anlamanızı ve karşınızdakine kendinizi ifade etmenizi zorunlu kılar. Bu zorunluluk, bir dili öğrenmek için en önemli motivasyon kaynağıdır. Tıpkı bebeklerin sorunlarını anlatmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için ana dillerini öğrenmek için konuşmak zorunda kalmaları veya yurtdışında yaşayanların günlük işlerini idare edebilmek için o dili öğrenmeleri gibi.

Cambly’yi Benzer Alternatiflerinden Farklı Kılan Özellikler

Bir yabancı dil öğrenmek istediğinizde ücretli veya ücretsiz yüzlerce farklı program ve uygulama ile karşılaşacaksınız. İlk başta hepsi size bu dili sel gibi öğretiyor gibi görünüyor, ancak sonuç pek de vaat edildiği gibi değil. Cambly ise temel eğitim yaklaşımı, uygulama yöntemi ve diğer ayrıcalıklı özellikleriyle başarıyı kaçınılmaz kılıyor. İşte markayı özel ve başarılı kılan ayrıcalıklar.

1) 10 dakikalık ücretsiz deneme dersi

Para ödeyecekseniz ve bir sisteme üye olacaksanız, önce o sistemi bilmek istemeniz çok normaldir. Sonuçta, ne için ödeme yapacağınızı bilmek en doğal hakkınızdır. Cambly size bu hakkı veriyor. Öncelikle ücretsiz Cambly uygulamasını geçerli bir e-posta adresinden indirmeniz gerekir. Ardından, “İngilizce Pratik Yap” düğmesini tıklayarak, “-” kodlu 10 dakikalık ücretsiz bir deneme dersine katılabilirsiniz.

Bu ders sadece ücretsiz olmakla kalmaz hem de sistem hakkında farkındalık kazanmanıza olanak saglar.  Programı tanımak, sürecin nasıl işlediğini görmek, eğitmenin kalitesini aşağı yukarı anlamak ve kendi seviyemizi görmek için harika bir fırsat. Memnun kalırsanız, tereddüt etmeden güvenle kayıt olabilirsiniz.

2) Eğitmeninizi seçebilirsiniz

Sistemde çok sayıda eğitmen var. Öğretim elemanlarının isimlerinin hemen altında diğer öğrenciler tarafından 5 üzerinden değerlendirilerek aldıkları puanlar, meşgul olup olmadıkları ve kaç dakika meşgul olacakları ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Eğitmenlere tıkladığınızda her biri hakkında bilgiler, profil videoları, öğretim deneyimleri, aldıkları eğitimler, ilgi alanları, konuşulan diller ve çalışma saatleri ekranınızda görüntülenir. Bu bilgilere bir tıklama ile daha detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

“Bu kadar eğitmen arasından kendime en uygun olanı nasıl seçerim?” Diye endişeleniyorsanız endişelenmeyin, bir çözümü var. Dilerseniz size en uygun öğretmenlerin filtrelenmiş listesi sistemdeki filtreler ile anında ekranınızda düzenlenir.

Eğitmeninizi seçerken aşağıdaki kategorilere göre filtreleme yapabilirsiniz.

Öğretim Stili
Nazik ve sabırlı
Eğlenceli ve girişken
Bilimsel ve bilgili
Ders Türü
Telaffuz dersleri
Grammer dersleri
Çocuklar için dersler
İş ingilizcesi
TOEFL için hazırlık
IELTS için hazırlık
TOEIC için hazırlık
Aksan
ABD / Kanada
Birleşik Krallık
Avustralya / Yeni Zelanda

3) Kendi kişisel programınızı oluşturabilirsiniz

Bir öğretmen seçtikten sonra, derslere başlamak için önce bir program oluşturmalısınız. Geleneksel yabancı dil kurslarında olduğu gibi dersler kendilerinin belirlediği gün ve saatlerde değildir. Burada patron sensin. Hocanız planlamayı size göre yapar; Dersleri istediğiniz zamana, müsait olduğunuz güne ve saate göre düzenlersiniz.
Cambly sizin için esnek bir haftalık program düzenler. Haftada 2, 3, 5, 7 gün ve günlük 15, 30, 60, 120 dakikalık dersler sunar. Tek yapmanız gereken, müsait olduğunuz günlerde ihtiyacınız olanı seçmek.

4) Seviyenize ve ihtiyaçlarınıza en iyi yanıt verir

İster sıfırdan başlayın ister üst gramer seviyesinde olun ve sadece aksanınızı geliştirmek isteyin, bu uygulamada her seviyeye uygun ve eğitim ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan öğretmenlere ulaşacaksınız. TOEFL, IELTS, TOEIC gibi sınavlara hazırlanabilir, iş İngilizcesi okuyabilir veya eğitmeninizle gündem hakkında günlük konuşmalar yapabilirsiniz.

Eğitmeninizle ne konuşacağınızı önceden planlayabilir, Cambly’nin sizin için oluşturduğu aşağıdaki kategorilerden konuları seçebilirsiniz.

İş
Dünyadaki gelişmeler
Eğlence ve hayat
Bilim ve Teknoloji
Spor
Dil ve kültür

5) Derslerinizi kaydedin ve defalarca izleyin

Eğitmeninizi seçtikten ve programınızı oluşturduktan sonra, görüntülü sohbet ile çevrimiçi İngilizce pratik yapabilirsiniz. Derslerin videoları sisteme kaydedilir ve istediğiniz zaman erişip tekrar tekrar izleyerek konuyu pekiştirebilirsiniz.

6) Sohbet ederken anında çeviri yapabilirsiniz.

Çevrimiçi görüşmelerde anadili İngilizce olan bir konuşmacınız var. Bu durumda konuşma sırasında duyduğunuz ancak anlamını bilmediğiniz veya söylemek istediğiniz ancak hatırlamadığınız kelimelerin olması çok normaldir. Ancak konuşma sırasında sözlüğün karıştırılması işin doğallığını bozacaktır.

Cambly bu duruma anında çeviri ile profesyonel bir çözüm getirmiştir. Sohbetin doğallığını bozmadan ve zaten açık olan sohbet ekranından çıkmadan anında çeviri ile istediğiniz kelimenin anlamını arayabilirsiniz.

7) Size bir eğitim sertifikası verir

İngilizce yeterliliğinizi belgelemek için bir sertifikaya ihtiyacınız mı var? Bu da kolaydır. Cambly’de 10 saatlik özel dersin ardından, her öğrenci bir Özel İngilizce Öğrenim Sertifikası alabilir.

8) Farklı üyelik seçenekleri mevcuttur

İhtiyaçlara göre 1 aylık, 3 aylık ve 12 aylık farklı abonelik seçenekleri bulunmaktadır. 1 aylık üyelik aldıktan sonra uzun süreli eğitim almak isteyen ve memnun olanlar ile 3 aylık aralıklarla periyodik olarak ders almak isteyenler 12 aylık ekonomik paketi tercih ediyor.

İngilizce öğrenmek için yurtdışına çıkmayı mı bekliyorsunuz yoksa yurtdışına gitmek için para mı biriktiriyorsunuz? Daha uzun süre bekleyebilir veya bunun yerine hem paradan hem de zamandan tasarruf edebilir ve İngilizce öğrenme programı Cambly’nin bir üyesi olabilirsiniz.

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

    Bir cevap yazın

    9 + 1 =

    E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
    WhatsApp chat