Neteller Nedir? Neteller Nasıl Çalışır? Neteller Para Çekme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Neteller Nedir? Neteller Nasıl Çalışır? Neteller Para Çekme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda Neteller, Skrill vb. Uygulamalar popüler hale geldi. Bu yazımızda hızlı para transferine imkan veren uygulamalar olan Neteller’in detaylı açıklamalarını yapmaya çalışacağız.

Neteller, işletmelere, kurumlara ve kişilere çevrimiçi para transferi için hızlı, kolay ve güvenilir bir yöntem sunar. Dünyanın en büyük ve en güvenilir bağımsız para transfer şirketi şirketi olarak, her yıl milyarlarca dolar değerinde işlem gerçekleştirmektedir.

Neteller Tarafından Sunulan Hizmetler Nelerdir?

Neteller hesabı, 250’den fazla ülkede milyonlarca kişi tarafından Neteller satıcıları ve Neteller müşterileri arasında para eklemek, çekmek ve aktarmak için kullanılan çevrimiçi bir değer yükleme hesabıdır. Bir hesaba kaydolarak, çok çeşitli hizmetler mevcuttur. Dünyadaki satıcılar ve bireyler için güvenilir para transferi yöntemi sağlamak için mevcut uluslararası bankacılık yöntemini kullanan ve genişleten alternatif ödeme yöntemini ve finansal şirketler grubunu yönetirler.

Satıcılar, Netbank ödeme hizmetini doğrudan bankadan ve kartla nakit ödemeleri kabul etmeyi ve yapmayı kolaylaştırmak için kullanır. Neteller hesabı, müşterilerin nakit ekleme ve çekmenin yanı sıra Neteller satıcıları ve diğer Neteller müşterileri arasında nakit akışı ve aktarımı yapmasına olanak tanır.

Neteller Kayıt İşlemi

Her e-cüzdan uygulamasında olduğu gibi, Neteller’de oturum açarken de ilk kayıt gereklidir. Neteller’ın kendi web sitesini ziyaret ederek ve ücretsiz kayıt butonuna tıklayarak kayıt olabilirsiniz. Kayıt sırasında talep edilen bilgiler arasında ad, soyad, e-posta ve şifre yer almaktadır. Sadece bu 4 bilgiyi girerek bir Neteller hesabına ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Uygulama kaydedildikten sonra işlemlere başlanabilir. 

Neteller Hesabı ile Para Transferi

Para transferi için gereken tek şey alıcının e-posta adresi ve Neteller hesabında paranın olmasıdır. Sadece birkaç saniye içinde paranız gönderilir. Alıcının Neteller hesabı yoksa ne yapmalısınız? Neteller, alıcıya bir e-posta göndererek,  alıcının tercihine göre ödemeyi kendisine gönderir.

Neteller Kartı

Neteller kartı, Neteller uygulamasının sağladığı kolaylıklardan biridir ve Net + olarak da adlandırılan mastercard tipi bir karttır. Bu kart ile müşteriler birçok işlemi sadece elektronik olarak değil fiziksel olarak da gerçekleştirebilmektedir. Örneğin bu kart ile ATM’lerden para çekilebileceği gibi alışveriş yaparken de bu kartı kullanmak mümkündür. ATM’lerden para çekildiğinde elbette bir kesinti ücreti vardır.

Ancak müşteriler acil ihtiyaçlarında veya her durumda ATM’lerden para çekebilirler. Aynı zamanda pos cihazlarında kullanıldıklarında para çekme işlemi yapılırken komisyon ücreti çekme gibi bir kesinti de söz konusu değildir. Ancak girişte tercih edilen para birimi dışında bir para biriminde alışveriş yapılması durumunda müşteriden yaklaşık % 3 oranında ücret alınır.

Neteller, hızlı hareket eden global bir ekiple her zaman profesyonellerle çalışan bir şirkettir. Dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce çalışanıyla, hızla büyüyen ekibi, dünya standartlarına uygun çevrimiçi çözümler ve finansal hizmetler sunacak zeka, bilgi ve becerilere sahiptir.

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

27 + = 33

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat