ITIN(Individual Taxpayer identification Number) Nedir? ITIN Numarası Nasıl Alınır?

ITIN(Individual Taxpayer identification Number) Nedir? ITIN Numarası Nasıl Alınır?

ITIN Bireysel Kimlik Numarası anlamına gelir. IRS, vergi beyannamesi gereken ancak Sosyal Güvenlik numaralarına (SSN’ler için uygun olmayan) kişilere Bireysel Vergi Mükellefi Kimlik Numaraları (ITIN) vermektedir. SSN almak yeterliliğine sahip değilseniz o zaman ITIN elde ederek ABD vergi işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Yanlızca vergi beyanında değil, bu numarayla kendinize ABD’de banka hesabı da açabilirsiniz.

 ITIN Numarası Nasıl Alınır?  – Başvuru

ITIN, SSN’ye benzer şekilde biçimlendirilmiş dokuz basamaklı bir sayıdır. Bir ITIN başvurusu yapmak için IRS Form W-7, IRS Individual Taxpayer Identification Number için Başvuru formunu doldurmalısınız. Bu tek sayfalık uygulama şunları gerektirir:

  • İsim ve doğum adı, (eğer farklıysa)
  • Doğum tarihi ve doğum yeri
  • Pasaport, ehliyet veya devlet tarafından verilmiş kimlik gibi başvuruya eşlik edecek kimlik belgeleri
  • Orijinal formda veya tasdikli kopyalarda yabancı statü veya göçmenlik belgeleri

Geçmişte bir ITIN kullandıysanız, başvurunuzda önceden tanımlanmış bir kimlik numarası vermeniz gerekir.

ITIN başvurunuzun onaylanması için pasaportunuzu direk olarak IRS’e göndermeniz gerekir. Eğer kopyasını gönderirseniz veya IRS agent olmayan kişilerle çalışırsanız ITIN alma şansınız çok az olacak. Bu yüzden gerekli araştırma yaparak sizin için güzel bir site bulduk. Paylaşacağımız site 100% iade garantisi veriyor. Yani ITIN alamayacağınız durumda paranızı iade edecektir. ITIN almanıza 100% garanti veren bu siteye gitmek için BURAYA TIKLAYINIZ.

Web sitelerine gittikten sonra formdaki soruları doğru bir şekilde yanıtlayınız. Ardından ödeme yaptıktan sonra sizinle e-posta ile iletişime geçerek işlemlere başlayacaklar.

ITIN Başvuru Formu

NOT: ITIN alamadığınız taktirde IRS agent paranızı iade ediyor.

Başvuru süreci

IRS agent sizinle görüntülü konuşacak ve pasaportunuzun doğruluğunu kontrol ettikten sonra belgenize imza atarak IRS’e gönderecek. ITIN alma süreciniz 1-3 hafta sürebilir.

Yirmi haftadan fazla bir süre geçmedikten sonra onay durumunuz hakkında IRS’den geri dönmeyi beklemelisiniz; başvurunuz onaylandığında ITIN’inizle birlikte bir mektup gelecektir.

Bol Şanslar!

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

6 + 4 =

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat