Mobil Uygulama Nasıl Yapılır? Kodlama Bilmeden Uygulama Geliştirme. Android ve iOS için Mobil Uygulama Hazırlamak

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır? Kodlama Bilmeden Uygulama Geliştirme. Android ve iOS için Mobil Uygulama Hazırlamak

Eminim pek çok kişi metrobüste, otobüste, arabada, spor yaparken, yemek yerken vb.mobil uygulamalar oluşturmayı düşünmüştür. 

Mobil uygulama oluşturmak yapacağınız uygulama ile ilgili tek taraflı bir iş değil tabi ki, ancak burada örnek alacağımız uygulama web servisleri ile iletişim kuran, kullanıcı logolu bir uygulama olacaktır. Yorumlar yapılabilir ve her iki platformda da (iOS-Android) yayınlanır.

Android ve iOS için mobil uygulama nasıl yapılır.

Bir web siteniz olsun ya da olmasın, birden bire bir mobil uygulama yapmayı düşündünüz ya da ona ihtiyaç duydunuz ancak kodlama bilmiyorsunuz ve haliyle nasıl yapılacağını da bilmiyorsunuz. Bu makaleyi sizin için yazıyoruz, hadi başlayalım…

Mobil uygulama nasıl yapılır sorusunun asıl cevabı çok basit çünkü günümüzde mobil uygulama yapmak çok kolay, internette bu hizmeti sunan onlarca web sitesi var, herhangi birine gidin ve başvurunuzu yapmaya başlayınız . Bu arada Appy Pie’yi şiddetle tavsiye ediyoruz.

İyi haber şu ki, modern çağımızda mobil uygulama geliştirmek için herhangi bir kod bilmenize gerek yoktur. Çünkü bu web siteleri programlama bilmeyenler için kodlama yapmadan mobil uygulamalar tasarlamak için yapılmıştır. Başlamak için tek yapmanız gereken, nereye giderseniz gidin bir hesap oluşturmaktır. (Appy Pie ile Hesap Oluşturmak İçin Buraya Tıklayınız.)

Appy Pie nedir?

Appy Pie’nin tescilli kodsuz mobil uygulama geliştirme yazılımı, mobil uygulama geliştirme hizmetleri arayan herkes için mükemmel bir çözümdür.

Appy Pie ile mobil uygulama geliştirme basittir ve inanılmaz derecede sezgiseldir. Appy Pie, mobil uygulama geliştirmeyi çocuk oyuncağı haline getiriyor! Bu, bir sonraki mobil uygulama geliştirme projeniz için kod yazmak, hatalar veya sözdizimi hataları hakkında endişelenmek için saatler harcamanıza gerek kalmadığı anlamına gelir. Sadece bir uygulama fikrine sahip olmanız, bir renk teması seçmeniz, doğru özellikleri seçmeniz yeterli ve uygulamanız dakikalar içinde yayınlanmaya hazır!

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır

Cevap verdim ama birkaç ayrıntı daha eklemek istiyorum. Bir web sitesi için başvuru yapıyorsanız özellikle e-ticaret için kodlayarak yapmanızı öneririm. Nasıl yapılacağına gelince, yapmanız gerekenler aşağıdaki basit adımları izleyerek başlayabilir. Aşağıdaki listeye göre gitmeniz daha planlı olur diye düşündüm.

 • Kullanacağınız siteyi belirleyin
 • Kategorinizi seçin (e-ticaret, haberler, blog…)
 • Tasarım için bir taslak hazırlayın
 • Kullanacağınız tasarımı ve özelliklerini belirleyin
 • Başvuruyu hazırlayın ve bitirin
 • Ve sonda APK dosyasını elde edin!

Bu adımlar kulağa basit gelse de uzun zaman alabilir, mobil uygulama nasıl yapılır hakkında bir özet yazmak istedik, umarız işinizi kolaylaştırır. Appy Pie ile Yeni Bir Hesap Açmak İçin Buraya Tıklayınız.

Hayal gücü veya planladığınız biçim. Bu adımlarda site size nasıl yapılacağını anlatacak ve size yol gösterecektir.

Kodlamadan Mobil Uygulama Nasıl Yapılır

Sıfırdan mobil uygulama geliştirme çok uzun sürüyor ve en büyük uygulama fikirlerinden bazılarını (daha düşük iş getirileriyle) arka plana itiyor. Düşük kod ve kod geliştirme olmaması, mobil uygulama geliştirmeyi 10 kat daha hızlı hale getirmeye yardımcı olur.

Kodlama yapmadan bir uygulama oluşturmak, işimizi en kolay hale getirecek şeylerden biridir. Konuya geri dönecek olursak, sorunun cevabı basit, kodlama bilmiyorsanız, gideceğimiz web sitesinde sadece sürükle bırak veya seçme gibi basit işlemlerle başvurunuzu yapabilirsiniz. İşaretleme, uygulamanın örnek gösterimi size zaten gösterilecektir. Appy Pie ile istediğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Android ve IOS’ta mı yayınlıyorsunuz?

Google Play Store veya AppStore’da yayınlamak aslında ücretlidir, bu nedenle önce belirli bir miktar para ödeyerek bunu yapabilirsiniz. Veya APK ile kullanıcılara bir indirme sayfasına bağlantı gönderebilirsiniz. Google Play Store’dan başlayarak, Play Store’da bir uygulama sunmak size 25 dolara mal olacak. IOS kullanıcıları için bu kullanıcılar  APK kullanamaz.

AppStore sizden Google’dan 4 kat daha pahalı olan 100 dolarlık bir kayıt ücreti istiyor. Bu fiyatlar tek bir uygulama değil, onlarca uygulamayı tek bir hesaptan tek bir hesap için yükleyebilirsiniz. Aynı zamanda burada yayınlayacağınız uygulamalar kontrol edildikten sonra onaylanacak ve bundan sonra yayınlanacaktır. Bunu bir not olarak ekleyelim.

Kısacası mobil uygulamanızı sosyal medyada kullanıcılarınıza APK olarak sunabilir ve ardından Playstore veya AppStore gibi yerlerde yayınlayabilirsiniz.

Appy Pie ile Hemen Uygulama Yapmaya Başla!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

  Bir cevap yazın

  6 + 2 =

  E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
  WhatsApp chat