Wix Nedir ve Nasıl Kullanılır? Wix ile Web Sitesi Nasıl Kurulur? Kod Bilmeden Wix ile Web Sitesi Yapmak

Wix Nedir ve Nasıl Kullanılır? Wix ile Web Sitesi Nasıl Kurulur? Kod Bilmeden Wix ile Web Sitesi Yapmak

Wix Nedir?

Wix, bir siteyi ücretsiz açabileceğiniz bir hizmettir. Şu anda 190 ülkede 55 milyondan fazla kullanıcıya bulut tabanlı bir web geliştirme platformu sunuyor ve kullanıcı sayısı hızla artıyor. Wix’ten bir site açmak için herhangi bir programlama bilgisine  sahip olmanıza gerek yoktur. Sahip olduğu teknolojiler ile web sitenizi dakikalar içinde oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz.

Wix Website Builder’ın Faydaları

Wix’te herkes için bir şeyler vardır. Bir fotoğrafçı, müzisyen, küçük işletme sahibi, girişimci veya öğrenci olun, harika bir çevrimiçi web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçlar ve özellikler vardır. Wix’ten bir site açmak için herhangi bir programlama bilgisine sahip olmanıza gerek yoktur. Wix, karmaşık teknolojik süreçleri perde arkasında tutar ve sürükle ve bırak kadar kolay web siteleri oluşturmanıza olanak tanır. Wix Web Sitesine Gitmek için Buraya Tıklayınız.

Şablonlar (Templates)

Wix şu anda 70’den fazla şablon kategorisinde 100 şablona sahiptir. Ticari, kişisel, çevrimiçi mağaza, portföy sayfası gibi ne tür bir web sitesine ihtiyacınız olursa olsun, tüm kategoriler için şablonlar mevcuttur. Sitenizi oluştururken bu şablonlardan biriyle başlayabilir ve istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

İnternette harika görünmenizi sağlayacak en yeni tasarım trendleri ve özellikleriyle birlikte, çekici, tamamen özelleştirilebilir şablonlardan oluşan zengin bir koleksiyon arasından seçim yapabilirsiniz. Bu zengin koleksiyon şablonuna  Wix sitesine giderek göz atabilirsiniz.

Bununla birlikte, tasarımınızı düzenlerken, 50’den fazla önceden oluşturulmuş renk paleti de sistemde mevcuttur. Bu renk paletlerinden birini seçerek sitenizi benzersiz hale getirebilirsiniz.

Wix’in Harika Kullanıcı Deneyimi. Wix Nasıl Kullanılır?

Wix, kullanıcı dostu  sürükle ve bırak site kurucu sistemine sahiptir. Bu sayede sitenizi dilediğiniz gibi kolayca özelleştirme imkanına sahip olursunuz. Resimler, videolar, metin ve düzen gibi istediğiniz her şeyi değiştirebilirsiniz ve hepsinden önemlisi herhangi bir kodlama bilgisine sahip olmanıza gerek yoktur. Böylece kod bilmeden de harika web siteleri hazırlayabilirsiniz.

Wix’ten açtığınız siteniz mobil cihazlarda en uygun şekilde görüntülenir. Bu sayede ziyaretçilerinizin web sitenizin tüm cihazlarında aynı tasarım ve içeriği görmesi sağlanır.

Wix Kullanarak Kendinize Özel Bir Web Sitesi Oluşturmak İçin Buraya Tıklayınız!

Wix’in Çevrimiçi Mağazası Var

Wix’ten bir çevrimiçi mağaza açmak da mümkündür. Açtığınız web sitesine tamamen özelleştirilebilir bir çevrimiçi mağaza ekleyebilirsiniz. Çevrimiçi mağazanızın tamamını Facebook sayfanıza aktarabilir ve gerçek zamanlı güncellemeler gönderebilirsiniz. Bu şekilde Wix, sosyal medyayı aktif olarak kullanmanıza izin verir.

Çevrimiçi mağazanızda promosyonlar ve kuponlar da oluşturabilirsiniz. Vergiler ve nakliye de büyük ölçüde kolaylaştırılmıştır. Birkaç tıklamayla gönderim kurallarınızı ve vergi oranlarınızı ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Wix’in yapılan satışlardan komisyon almaması, gelirinizi tamamen size bırakması en güzel yanıdır. (Hemen Bir Wix Hesabı Oluştur)

Wix Aracılığıyla Bloglama

Wix ile blog yazmak çok kolay hale getirildi. Birkaç tıklama ile Wix sitenize güzel bir blog ekleyebilir ve hemen blog yazmaya başlayabilirsiniz. Facebook beğen düğmesi ve Facebook yorumlarını tek bir tıklama ile blogunuza entegre edebilirsiniz.

Ayrıca tek bir tıklama ile sayfanıza Twitter düğmesini de ekleyebilirsiniz. Bu sayede sosyal medyayı en aktif şekilde kullanabilirsiniz. Arama motorlarının içeriğinizi ve web sitenizi kolayca bulabilmesi için blog yazılarınıza etiketler ekleyebilirsiniz.

Bu site, trafiğinizi hızlı bir şekilde artırmanıza olanak sağlayacaktır. Blogunuz eklendikten sonra, sitenizde, tümü özelleştirilebilir olan, öne çıkan galeriler, listeler, etiket bulutları ve sosyal mesaj beslemeleri ile donatılmış ayrı bir sayfada görünecektir. Wix ile blog yazmak bu kadar kolay.

Hepsine ek olarak dilerseniz web sitenizi daha profesyonel hale getirebilir, ayrıca bir alan adı (domain) bağlayabilirsiniz. Bunun için paketler halinde premium planlar oluşturulmuştur. Fiyatlar oldukça makul ve herhangi bir hosting şirketinden alacağınız fiyatlara eşdeğerdir.

Daha Fazla Bilgi Edinmek ve Wix’ten Bir Site Sahibi Olmak için Buraya Tıklayınız!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

90 − = 86

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat