Udemy Nedir Ve Nasıl Kullanılır? Udemy’de Eğitmen Olmak

Udemy Nedir Ve Nasıl Kullanılır? Udemy’de Eğitmen Olmak

Udemy Nedir? Udemy Nasıl Çalışır?

Son zamanlarda adını her yerde duyduğumuz “Udemy” Eğitim Platformundan bahsedeceğiz.

Udemy, dünyanın öğrencilerin dünyanın her yerinden en iyi eğitimi almalarını sağlayan, öğretim ve öğrenim için gerçekten benzersiz bir küresel pazar yeridir. Burada bağımsız eğitmenler kendi çevrimdışı eğitimlerini sunar. Her öğretmen veya eğitimci kendi kursunu ücretli veya ücretsiz olarak öğrencilere sunabilir.

Bugün itibarıyla Udemy’de 50 farklı dil konuşan 30 milyondan fazla öğrenci, 100 binin üzerinde kurs ve 42 bin eğitimci bulunmaktadır.

Burada da çeşitli kategorilerde çok çeşitli eğitimler bulunmaktadır. Matematikten web tasarımına, fırınlamadan AutoCAD çizim programına kadar her türlü eğitimi burada bulabilirsiniz. Udemy’de öğretmen olabilirsiniz, öğrenci olmak da size kalmış. Önemli olan yetenekli ve bilgili olduğunuz konuyu bulmaktır.

Eğitmenler için Udemy

Herhangi bir konuda uzman olduğunu düşünen herkes Udemy’de eğitmen olabilir. Uzman olduğunuz konudaki belirli kurallar ışığında videolarınızı hazırlar ve Udemy’ye yüklersiniz, eğitiminiz Udemy’de listelenir, denetim ve kontrolden geçtikten sonra öğrencilere sunulur.

Eğitiminizi izledikten sonra ihtiyacı olan ve satın alan her öğrenci eğitmene 5 notu verir ve yorum yapar. Verilen bu puanlar, bu eğitimi daha sonra almak isteyenlere rehberlik etmektedir.

Kursunuzun fiyatını belirleme hakkına sahipsiniz veya ücretsiz olarak sunabilirsiniz. Örneğin, çok emek verdiğiniz, aylarca video hazırladığınız ve birçok eğitim materyali (pdf, görsel, soru, test vb.) Hazırladığınız bir kurs için 300 USD ücret belirleyebilirsiniz.

Bu ücretin belirli bir kısmını (% 97) alıyorsunuz. Eğitiminizi çok sayıda öğrenci satın almışsa ve puanınız oldukça yüksekse, “En Çok Satanlar” bölümünde görünürsünüz. Ek olarak, Udemy eğitiminizin reklamını başka medyada yaparsa, bu eğitimden aldığınız pay biraz daha azalabilir. Udemy, çok iyi puanlara sahip eğitimlerin reklamını yapar.

Ücretli kurslarınız için indirim kuponu oluşturabilirsiniz. Birçok eğitimci, yılın başında veya tatillerde indirim kuponları dağıtır, bu indirim kuponları, eğitimcinin hem daha fazla satış yapmasını hem de adını daha fazla duyurmasını sağlar.

Udemy, yetenek ve bilgisi olanlar için iyi bir gelir kaynağıdır, hazırladığınız kurs çok popüler bir alan değilse, tüm yaşam masraflarınızı karşılamak için yeterli olmayabilir, ancak iyi bir yan gelir olabilir.

Udemy’de eğitmen olmak istiyorsanız Buraya Tıklayabilirsiniz!

Başlamak için hangi onaya ihtiyacım var? Udemy’de nasıl eğitmen olunur?

Başlamak için hiçbir onay gerekmez. Kolayca kursunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ücretli kurslar oluşturmak için aktif bir PayPal veya Payoneer hesabına ihtiyacınız olduğunu lütfen unutmayın.

Eğitmen olmak için herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Udemy’de eğitmen olmanın herhangi bir ücreti yoktur. Eğitmenlere, burada özetlenen bir gelir paylaşımı modeline göre ödeme yapılır. Bir öğrenci kursunuzu Udemy’den satın aldığında, gelir paylaşımı modelimize göre gelir sizinle Udemy arasında paylaşılır.

UDEMY’DE EĞİTMEN OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Öğrenciler için Udemy

Udemy kurslarından yararlanmak için herhangi bir okula kayıt olmanıza gerek yoktur, sadece bu konu hakkında bilgi edinmek istersiniz. Bir ev hanımı istediği kursu alabilir veya bir iş adamı. Makine Mühendisliği okuyan bir üniversite öğrencisi kendisi için gerekli olan her türlü CAD programı dersini alabilir.

Örneğin, sağlıklı beslenme konusunda bir eğitim (kurs) almak istiyorum. Udemy ana sayfasından arama yaptım veya ilgili kategoriye girerek belirlediğim başlıkta listelenen kursları gördüm.

Öncelikle dersin içeriğinde neler var, kaç videodan oluşuyor, toplam kaç dakika sürüyor ve benden önce kaç kişi bu kursu satın almış. Ayrıca bu kursta öğreneceklerinizi, bu kursa katılmak için ihtiyacınız olan şeyleri ve varsa bu kursun açıklamalarını okuyabilirsiniz.

Ve önemli soru eğitimci kim? Öğreticinin kendini tanıttığını görebiliyorum. Kaç yıldır bu konuda uzman, şu ana kadar neler yaptı vb. Kontrol edebilirim Sonra bu eğitimi alan öğrencilerin verdiği puanları ve yorumları okuyabilirim. Eğitimi 150 kişi satın aldı, 100 kişi yorum yaptı ve puan verdi.

Öğretim elemanının notu 5 üzerinden 4,8 ancak aynı konudaki diğer derslerin puanları 3,5 – 4,2 ve 4,4 ise daha yüksek puanlı yani 4.8 olan dersi tercih ederim. Aynı zamanda herkes tüm kursların ilk 2-3 videosunu izleyebilir, bu sayede size satın almadan önce bir tahminde bulunma fırsatı verir.

Udemy’deki en iyi kursları almak için BURAYA TIKLAYIN.

YouTube’dan veya Diğer Ücretsiz Platformlardan Farkı Nedir?

En büyük fark, bu platformun daha ciddi olması ve eğitimcilerin çoğunun gerçekten sizinle ilgileniyor olmasıdır. Eğitimciye istediğiniz yerde soru sorabilir, kursu satın alan diğer öğrencilerden gelen sorularınızı cevaplayabilir ve elbette başkalarının sorularını da cevaplayabilirsiniz.

Cevaptan memnun kalmazsanız aynı yerde tekrar tekrar soru sorabilirsiniz. Böylece etkileşim kurabilirsiniz. Ayrıca, birçok kursun indirilebilir belgeleri / kaynakları vardır. Tavsiye web siteleri veya hizmetleri sunarlar.

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

    Bir cevap yazın

    97 − 92 =

    E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
    WhatsApp chat