Öğrenci Olarak Nasıl Para Kazanılır? Öğrenciyken Yapılabilecek İşler

Öğrenci Olarak Nasıl Para Kazanılır? Öğrenciyken Yapılabilecek İşler

Üniversiteye gitmek pahalıdır, aynı zamanda daha iyi  bir üniversite hayatı yaşamak için kendi paranızı da kazanmalısınız. Teknolojinin gücü online olabilme sayesinde yarı zamanlı bir işe ihtiyaç duymadan evden para kazanabilir ve borcunuzu azaltabilirsiniz. Öğreniminizi tamamlarken öğrenci olarak para kazanmanın en iyi 5 yolu aşağıdadır. Hepsini yapmak zorunda değilsiniz, ancak bir veya iki tanesini yapmak, finansal açıdan çılgınca zaman geçirmenize gerçekten yardımcı olabilir.

1) İstenmeyen eşyalarınızı nakit olarak satın

Eşyalarınızı düzenlemek ve yaşam alanınızı düzene sokmak için bundan iyi bir zaman bulamazsınız. Artık ürünleri güvenle satabileceğiniz pek çok platform var. İster Facebook Marketplace’i kullanarak yerel olarak satış yapıyor olun, ister Ebay, artık ihtiyacınız olmayan şeylerden kurtulmanın ve bundan biraz para kazanmanın size yararı olur.

2) Blog yazarak para kazanın

Yazmak sizin becerinizse, blog yazarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu genellikle reklam yoluyla olur veya satış ortaklığı teriminin kullanıldığını duymuşsunuzdur. Yani blogunuza Google AdSense tarafından yerleştirilen reklamlardan para kazanabilirsiniz. Veya okuyucularınız makalenizdeki linklere tıklayıp bir ürünü veya bir hizmeti satın alırlarsa, marka tarafından bu satışlardan komisyonlar alırsınız.

Kendi blogunuzu yöneten bir öğrenciyseniz, nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, kendi sitenizi nasıl yöneteceğinizi, insanları sitenize nasıl çekeceğinizi ve markalarla kurduğunuz ilişkileri nasıl yöneteceğinizi kendinize öğretmeniz gerekir.

3) Yaratıcı yeteneklerinizi para kazanmak için kullanın

Yazar, tasarımcı, içerik yaratıcısı veya kameraman olabilirsiniz. Beceri ne olursa olsun, muhtemelen onu arayan birileri vardır. Başlamak zor olabilir – özellikle ticaretinizde çok fazla rekabet varsa. Halihazırda sahip olduğunuz mevcut kişileri kullanarak başlayın.

Hizmetlerinizi sunmanıza izin veren belirli serbest web siteler de (Fiverr gibi) vardır. Ücretinizin bir kısmını web sitesinin kendisine ödeyeceksiniz, ancak bu, portföyünüzü oluşturmaya başlamak için iyi bir yol olabilir.

4) Anketlerden para kazanın

Kitle araştırmasına katılabileceğiniz ve üstlendiğiniz her anket için ödeme alabileceğiniz birkaç site var. Öncelikle, bu konuda araştırma yapmaya değer, ancak çevrimiçi anketler için en popüler kuruluşlardan biri YouGov. Bu platforma çok fazla ilgi olmasına rağmen, bu nedenle bir bekleme listesine girmeniz gerekebilir.

5) Ekstra para için fotoğraf satmak

İnsanların, fotoğrafçıların kişisel/ticari kullanım için yüklediği görselleri satın aldığı birçok çevrimiçi stok görsel sitesi (Shutterstock gibi) vardır. Kamera arkasında yetenekliyseniz, başkalarının kullanması için kendi fotoğraflarınızı yüklemeyi düşünebilirsiniz.

Eğer internetten para kazanma yolları arıyorsanız YouTube kanalımızı öneriyoruz. Buradan kanalımıza abone olarak videolarımızı izlemeye başlayabilirsiniz. 

(ÜCRETSİZ İnternetten Para Kazanma Eğitim Serimiz için Hemen Tıklayın)

İyi seyirler!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

2 + 4 =

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat