İnternetten Dolar Nasıl Kazanılır? Evden Çevrimiçi Dolar Kazanma Yolları

İnternetten Dolar Nasıl Kazanılır? Evden Çevrimiçi Dolar Kazanma Yolları

Gerçek şu ki, çevrimiçi dolar kazanmanın çok fazla yolları var – her gün milyonlarca insan bunu yapıyor. Serbest dijital göçebelerden bilgili pazarlamacılara ve yükselen girişimcilere kadar, dizüstü bilgisayarınızı ve sağlam bir internet bağlantınızı kullanarak evde deneyebileceğiniz birçok online işletme yolları var. Öyleyse, çevrimiçi olarak nasıl dolar kazanılacağını çözelim.

  • Dropshipping’e başla

Listemize çevrimiçi para kazanmanın en popüler yollarından biriyle başlayalım. Google Trends’e göre, stoksuz satışın popülaritesi hızla artıyor ve online dolar kazanmanın bir yolu olarak uygulanabilirliğini vurguluyor. Bir girişimcinin sekiz haftada nasıl 6000 dolar kazandığına veya bir mağaza sahibinin sadece bir ürün satarak altı rakamı nasıl elde ettiğine dair başarı öyküleriyle birlikte, stoksuz satışın çevrimiçi para kazanmanın gerçek bir yolu olduğuna dair birçok kanıtlar var. (Dropshipping eğitimi için Buraya Tıklayabilirsiniz).

  • Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) ile dolar kazan

Online dolar kazanmanın en popüler yollarından biri de satış ortaklığıdır. Yıllar boyunca popülaritesi arttı ve azaldı, ancak çevrimiçi para kazanmanın istikrarlı bir yolu olduğunu kanıtlamaya devam ediyor. Satış ortaklığının en iyi yanı, Shopify’dan Amazon’a, Uber’den FabFitFun’a kadar neredeyse her şirkete bağlı olmanızdır.

Kısaca, satış ortaklığı (affiliate marketing) diğer markaları tanıtarak geçiminizi sağlamanıza olanak tanır. Deneyimli bir pazarlamacıysanız perakende ürünleri, yazılımları, uygulamaları ve daha fazlasını tanıtarak satışlardan komisyon kazanabilirsiniz. Bir komisyon kazanmak küçük görünse de, birkaç markanın ortağı olabileceğinizi ve tek bir blog gönderisine birkaç bağlı kuruluş bağlantısı ekleyebileceğinizi unutmayın.

Satış ortaklığı yaparak gerçekten internetten dolar kazanmak istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz içerik pazarlamasına odaklanmaktır. Birkaç sayfa yüksek kaliteli içeriğe sahip bir blog oluşturarak, aslında kendinize ait diyebileceğiniz bir varlık yaratırsınız. İçerik pazarlamasına odaklanmanın en iyi yanı, bir ortaklık programı kapanırsa, yan gelirinizi olumsuz etkilemeden satış ortaklığınızı bir rakibe çevirebilmenizdir. (Satış Ortaklığı eğitimi için Buraya Tıklayabilirsiniz).

  • YouTube Kanalına başla

Başkaları YouTube’dan para kazanabiliyorsa, siz de yapabilirsiniz. En yüksek ücretli YouTuber, YouTube kanalında oyuncakları inceleyen 7 yaşındaki Ryan, 2018’de 22 milyon dolar kazanmıştır. Bir başka yüksek kazanan, YouTube’da 18 milyon dolardan fazla kazanan ve yılda yaklaşık 100 milyon dolarlık ürün satan bir kozmetik markasına sahip olan Jeffree Stardır.

Güçlü ve sadık bir kitle oluşturabilmeniz için YouTube kanalınız tek bir alana odaklanmalıdır. Örneğin, makyaj eğitimleri oluşturabilir, video oyunları yayınlayabilir, ürünleri inceleyebilir, becerileri öğretebilir, şaka videoları oluşturabilir veya izleyici kitlesi olacağını düşündüğünüz başka herhangi bir şey yapabilirsiniz.

YouTube’da para kazanmanın sırrı, insanların istediği, eğiten veya eğlendiren içerikler oluşturmaktır. İnsanları izlemeye ikna etmek için esprili bir başlık kullanabilir veya YouTube araması için optimize edilmiş anahtar kelimeler kullanabilirsiniz. 1.000 abonelik ve 4 000 saat izlemelik dönüm noktasına ulaştığınızda, YouTube reklamlarıyla kanalınızdan resmi olarak para kazanabilirsiniz.

  • İnfluencer ol

Kişisel bir marka oluşturmak, çevrimiçi para kazanmanıza da yardımcı olabilir. 2019’da Cristiano Ronaldo’nun sponsor olduğu her Instagram gönderisi için 975.000 dolar kazandığını ve onu en yüksek ücretli influencer yaptığını biliyor muydunuz? Realite yıldızları, şarkıcılar ve sporcular en büyük influencerler gibi görünse de, daha küçük ölçekli influencerlerin bile birkaç yıl öncesine göre bugün daha fazla para kazanabileceğini unutmayın.

İnfluencer olmak için sağlıklı bir takipçiler oluşturmanız gerekir. Bunu yapmanın en kolay platformları: YouTube ve Instagram. Ünlü olmayan en büyük influencerlerden bazıları, genellikle bu platformlardan faydalandılar. Büyük bir Instagram kitlesi oluşturmak istiyorsanız, nasıl daha fazla Instagram takipçisi edinebileceğinize odaklanmalısınız.

  • Serbest Çalışmayı Düşün (Freelancer)

İnternetten dolar kazanmanın en kolay yolu, mevcut işinizi 9’dan 5’e kadar olan rolünüzü almak ve bunun yerine çevrimiçi yapmaktır. Örneğin, bir yazar, yönetici asistanı, grafik tasarımcısı, öğretmen, developer vb. iseniz, bu becerileri pazarlayabilir ve onlar için size ödeme yapmak isteyen çevrimiçi müşteriler bulabilirsiniz.

Her bir serbest meslek sektörü için hiç bitmeyen bir web sitesi listesi var. Örneğin, serbest yazarlar belirli çevrimiçi yazma iş panolarındaki işlere başvurabilir, ancak Fiverr, Freelancer, Upwork ve diğerleri gibi genel serbest web sitelerine de başvurabilir. İşinizin doğrudan çevrimiçi para kazandıran gelir akışlarına sahip olmadığını fark ederseniz, sahip olabileceğiniz diğer aktarılabilir becerilere bakabilirsiniz.

Serbest çalışan olarak çevrimiçi dolar kazanmak için güçlü bir portföy oluşturarak başlamanız gerekir. Bu, başlamak için bazı saygın orta seviye markalarla ücretsiz iş yapmak anlamına gelebilir. Güçlü bir portföy elde ettiğinizde, çevrimiçi olarak daha fazla dolar kazanmak için potansiyel büyük müşterilere ulaşmaya başlayabilirsiniz.

İnternetten dolar kazanmak, ek işlerden biraz daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilir, ancak aynı zamanda 9’dan 5’e kadar olan işinizden kaçmanıza da yardımcı olabilir, böylece tam zamanlı bir girişimci olabilirsiniz. Çevrimiçi iş fikirleri hakkında beyin fırtınası yaparak ve çevrimiçi bir iş kurmayı seçerek, daha fazla finansal özgürlük kazanır, finansal güvenliğinizi artırır ve kendi şartlarınıza göre yaşamaya daha yakın olursunuz. (Freelenacer olmak ve E-ticaret eğitimi için Buraya Tıklayabilirsiniz).

Aşağıdaki ÜCRETSİZ İnternetten para kazanma eğitim videomuzu izleyerek başlayabilirsiniz:

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

80 + = 87

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat