Pasif Gelir Nedir? Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir? Pasif Gelir ve Online İş Fırsatları

Pasif Gelir Nedir? Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir? Pasif Gelir ve Online İş Fırsatları

İster internetten ürün satmak, ister YouTube kanalıyla para kazanmaya başlayın, isterseniz diğer para kazanma yollarını öğrenin… Önceden biraz çalışmanız gerekeceğini unutmayın.

Pasif Gelir Nedir?

Herkes ek gelirle karışık pasif geliri merak ediyor. Pasif gelir elde etmek için neler yapılabileceği konusunda kafanız karıştıysa gelin hep birlikte pasif gelire ve nasıl elde edileceğine bakalım.

Pasif gelir tıpkı evde çalışarak para kazanmak gibidir, ne kadar çok zaman harcarsanız para kazanma şansınız o kadar artar. Bu iş modelinin güzel yanlarından biri de hiçbir zaman negatife gitmemeniz, projeye ne kadar zaman harcayacağınıza ve dolayısıyla ne kadar kazanacağınıza tamamen siz karar veriyorsunuz.

  • Pasif gelir aslında belli bir emek harcadıktan sonra elde ettiğiniz gelirdir. Yani bir süre sonra emek sermayesinden para kazanmaya başlıyorsunuz.
  • Pasif gelir bazen ek işlerle karıştırılabilir. Ek çalışma, anında kazanabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz bir gelirdir. Pasif gelir ise emek sonrası yatırım yapılarak elde edilen gelirdir.
  • Bir bakıma daha önce kazandığınız paranın avantajını pasif gelir ile değerlendiriyorsunuz. Onu kaybetme durumunuz da var. Yani pasif gelir elde etmek göründüğü kadar kolay değildir.

 

Pasif gelir yöntemleri

Ev satın alıp kiralamak

Pasif gelir denilince akla ilk olarak kira gelir. Örneğin, zamanında çalıştınız ve birkaç ev aldınız. Bu evleri kiraladığınızda elde ettiğiniz gelire pasif gelir denir.

Araba kiralamak

Arabalar çoğu zaman bir ihtiyaç olsa da satın aldığınız arabadan para kazanmanız da mümkün. Üstelik bu yöntem oldukça kolaydır. Örneğin arazi aracı satın aldıysanız aracınızı haftalık olarak kiralayabilirsiniz. Bu sayede pasif gelir elde etmiş olursunuz.

E-ticaret ile Para Kazanın

Amazon, eBay vb. gibi sitelerde çevrimiçi satış yaparak para kazanabilirsiniz. E-ticaret kurslarımızı buradan inceleyebilirsiniz. 

Dropshipping, Amazon FBA vb. gibi farklı iş modelleri ile para kazanabilirsiniz. E-ticaret nedir, nasıl yapılır bilmiyorsanız ve bu konular hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Fotoğraflardan Para Kazanın

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız bu yöntemle online para kazanmanız mümkün. Fotoğraflarınızı doğru bir şekilde etiketleyerek dünyaca ünlü fotoğraf sitelerine koyabilirsiniz. Fotoğraflarınız her satıldığında, pasif gelir elde edeceksiniz. Yani zamanında çektiğiniz fotoğraflar size bir gelir sağlayacaktır.

Udemy’de öğretin 

Udemy, online video eğitimlerinin verildiği bir platformdur. Herhangi bir alandan bir şeyler öğrenmek isteyen herkes platformda eğitim videoları satın alır. Bu sayede eğitmen de para kazanır.

Udemy, son zamanların en hızlı ve en kolay pasif gelir üreticilerinden biri gibi görünüyor. Uzman olduğunuz alanlarda eğitim videoları çekebilir ve Udemy üzerinden satışa sunabilirsiniz.

İster kira geliri olan deneyimli bir yatırımcı olun, ister YouTube kanalınızı büyüten bir genç olun, çevrimiçi para kazanabilir ve pasif gelir elde edebilirsiniz. Bu kolay bir iş değil. Kolay olsaydı herkes istifa dilekçesini patronuna verirdi.

Emek verir ve doğru yolu izlerseniz pasif gelir kaynakları elde etmeniz kaçınılmazdır.

Eğer pasif gelir elde etme yolunda bir kurs arıyorsanız, size uzman ve deneyimli ekibimiz tarafından hazırlanmış E-ticaret kurslarımızı sunuyoruz.  Buraya Tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Eğer internetten para kazanma yolları arıyorsanız YouTube kanalımızı öneriyoruz. Buradan kanalımıza abone olarak videolarımızı izlemeye başlayabilirsiniz. İyi seyirler!

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

84 + = 86

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat