Programlama Nasıl Öğrenilir? Evde Programlama Öğrenmek. Yazılımcı Olmak İçin Ne Gerekir?

Programlama Nasıl Öğrenilir? Evde Programlama Öğrenmek. Yazılımcı Olmak İçin Ne Gerekir?

Programlamayı öğrenmek artık eskisi kadar zor değil.Bildiğiniz gibi internette birçok kaynak var. Ancak kaynakların ötesinde, doğrudan kodlayarak ve videolarla destekleyerek öğreten platformların varlığı; programlamayı kendi başına öğrenmek isteyenler için kolaylaştırır. İşte bunun için en iyi web siteleri.

Programlama dünyasına hızlı bir giriş yapmak için istekli, ancak öğrenme stratejinizin nasıl olması gerektiği konusunda kararsız mısınız? Veya işinize ek olarak programlamayı bir hobi olarak mı öğrenmek istiyorsunuz? Programlamayı nasıl öğreneceğinizi merak ediyorsanız, Programlama Okulu’nu sizin için öneriyoruz!

Bu kılavuzda evde programlamayı nasıl öğreneceğinizi keşfedeceksiniz, “Önce hangi programlama dili öğrenilmeli?” gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Her şeyden önce şunu unutmayın: Öğrendiğiniz her yeni şey gibi, programlama öğrenmek de sabır ve zaman gerektirir. Ayrıca IT’de tam zamanlı çalışmak istemeyebilirsiniz. Unutmayın, belirli bir işe bağlı kalmadan, çevrimiçi para kazanmak için serbest (freelance) işler yapmak da iyi bir seçimdir.

Kodlamanın Tanımı

“Programlama” kelimesi bir tıklama tuzağına dönüştü, herkes onu kullanıyor. Peki programlama nasıl öğrenilir? Yazılımcı olmak ne demektir? Programlamayı öğrenmek ne kadar sürer? Hedefleriniz, sorumluluklarınız ve görevleriniz nelerdir?

En genel anlamda, programlama, bilgisayara belirli komutları gerçekleştirmesi talimatını vermektir. Eğlence açısından bakıldığında, programlama masaüstü veya mobil oyunlar yapmanıza olanak tanır. Programlamayı nasıl öğreneceğiniz hedefine başarıyla ulaşırsanız, iyi bir fikri milyon dolarlık bir uygulamaya dönüştürebilirsiniz.

Peki kodlamayı öğrenmek ne kadar sürer? Boş zamanlarınızda programlama kavramlarını öğrenmeyi düşünüyorsanız, en heyecan verici ve tatmin edici seçeneği aramalısınız.

Öğrenme süreci iki ana bölümden oluşur: Teknik bilgileri öğrenmek ve kodlama pratiği yapmak. Bu nedenle, orijinal projelere başlayacak  ve kendinize güvenene kadar kitaplarla ve kod editörleriyle zaman geçirmelisiniz.

Tüm bunlara ek olarak, programlama konusunda uzmanlaşmak için harcadığınız zaman, öğrenmeye karar verdiğiniz dile bağlı olarak değişebilir. Bu çok normal bir durum. Bazı programlama dillerinin daha kapsamlı kavramları varken, diğerleri yeni başlayanlar için daha uygundur.

Programlama Nasıl Öğrenilir? Programlama Okulu size yardımcı olacak

Boş zamanlarınızda programlamayı öğrenmek istediğiniz için, muhtemelen en verimli eğitim yolunu arıyorsunuz. Derslere veya diğer öğrenme materyallerine geçmeden önce, neyi başarmak istediğinizi net bir şekilde planlamanız önerilir. İlk olarak hangi programlama dilinin öğrenilmesi gerektiği sorusunun cevabını etkileyecek bazı hedefler şunlardır:

  • Web siteleri geliştirmek ve sürdürmek. Etkileşimli ve dinamik siteler oluşturmak için web mühendisliği ve web içeriği geliştirme kavramlarına aşina olmanız gerekir. Bu, sitelerin ön uç ve arka uç bölümlerini yönetmeyi içerir.
  • Makine öğrenme. Makine öğrenimi algoritmaları tasarlamak için arzularınıza ulaşmanıza yardımcı olacak bir dil seçmelisiniz.
  • İlişkisel veritabanı yönetimi. Veritabanlarının yapısını değiştirmek ve depoladıkları verilerle yakın çalışmak isteyebilirsiniz.
  • Masaüstü, sunucu ve mobil uygulama geliştirme.

Elbette bunlar  “Amacımı biliyorum, ancak ona ulaşmak için programlamayı nasıl öğrenebilirim?” gibi yorumlara yol açar. En kolay programlama dillerinden ustalaşmaya, daha fazla zaman alan programlama dillerine kadar birçok yeni şey öğreneceksiniz.

Önemli Not: İsteklerinize ulaşmanızı kolaylaştıracak bir programlama dili öğrenerek başlamalısınız. Aksi takdirde, öğrenmek bir yük haline gelir ve kendinizi diğer faaliyetlerde boş zaman geçirirken bulacaksınız.

Bu yazımızda evde programlama nasıl öğrenilir ve yazılımcı olmanız için ne yapmanız gerektiğini anlattık. Umarız faydamız dokunmuştur. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

96 − = 94

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat