VPN Nasıl Kurulur? Güvenli VPN Önerisi. Namecheap’ten VPN Satın Almak

VPN Nasıl Kurulur? Güvenli VPN Önerisi. Namecheap’ten VPN Satın Almak

VPN nedir? VPN ne işe yarıyor?

VPN sayesinde internetteki yavaşlama ve kısıtlamalar  nedeniyle erişilemeyen sitelere ulaşabilirsiniz.
VPN (Virtual Private Network- Sanal Özel Ağ) özellikle internet yavaşladığında, erişim engellendiğinde veya zaman zaman ortaya çıkan ağ sorunlarında kullanılan bir teknolojidir. Bu teknolojinin iki farklı kullanımı vardır. Birincisi, şirketler tarafından kullanılan ve başkalarının ağlarına erişmesini engellemek için tasarlanmış VPN çözümleridir. Diğeri, herkesin kullanabileceği genel VPN çözümleridir.

VPN, iki istemci arasında özel bir erişim oluşturan sistemlere verilen genel addır. VPN kurulduğunda, kullanıcı internete başka bir yerden bağlanıyormuş gibi davranabilir. Bu, özellikle erişimin engellenmesi ve internetin yavaşlatılması gibi durumlarda kullanıcıların internette rahatça gezinmesine olanak tanır.

VPN birçok farklı protokol ve teknoloji kullanmasına rağmen, temelde kullandığınız cihazın fiziksel konumu ile karşı ağ arasında şifreli (kripto) bir tünel oluşturur. Bu tünelden iletilen bilgiler şifreli olduğu için dışarıdan görülemez. VPN, bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza özel bir ağ sürücüsü yükler ve bu noktada sanal bir ağ bağdaştırıcısı gibi davranır ve size karşı ağdan bir IP numarası verir. Bu şekilde, izin verilen uygulamalara veya yerel adreslere erişebilirsiniz.

VPN nasıl kurulur?

Bir VPN kurmanın farklı yöntemleri vardır. Cep telefonunuzda veya bilgisayarınızda VPN kurabilir ve cihazınızdan internete erişebilirsiniz . Bu tür çözümleri bir VPN kurmadan da tarayıcı üzerinden kullanabilirsiniz. Birçok kullanıcının bildiği ve kullandığı Zenmate çözümü, bu tarayıcı tabanlı VPN çözümlerine önemli bir alternatiftir.

Bazı VPN kurulumları karmaşık ayarlar, mesaj düzeyinde teknik bilgi gerektirir. Ayrıca her cihazda ve her ağda VPN kullanmak mümkün değildir. VPN kullanmanın en kolay yollarından biri, TOR gibi tarayıcıları kullanmaktır. Bu tarayıcı, herhangi bir ayar yapmadan, yavaşlamanıza ve engellenmenize izin vermez.

VPN kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Herhangi bir cihaza bir VPN uygulaması yüklediğinizde, başkası tarafdan sağlanan bir hizmeti kullanıyorsanız (bir mobil uygulamadan veya hazır bir çözümden bahsediyoruz), bilgilerinizin başkaları tarafından görülme olasılığı vardır. (ancak küçük bir olasılıktır). Bu nedenle kişisel verilerinizi yüzde 100 güvenli bir şekilde paylaşmadan önce dikkatli olmanızda fayda var.

Namecheap VPN Hakkında

Cihazınız için Hızlı, Güvenilir ve Güçlü VPN
Namecheap VPN, IP adresinizi gizler ve trafiğinizi şifreler ve hassas verilerinizi halka açık Wi-Fi üzerinde korur. … İnternet trafiğinizi şifreli bir tünel üzerinden göndererek PC’nizi güvende tutar, böylece bilgisayarınız ve diğer cihazlarınız korunur.

Namecheap’de ucuz fiyata VPN hizmetine erişebilirsiniz. Ayrıca 30 gün ücretsiz kullanım süresi sunuyor. Wi-Fi ağınızı korurken İnternett’e güvenli ve özel erişimin keyfini çıkarmak, çalışmak, canlı yayın yapmak ve oyun oynamak vs. sınırlama olmaksızın çevrimiçi gezinmek için tüm cihazlarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Best secure VPN service

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

56 − = 51

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat