Quora Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Quora Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Quora’nın markanızı pazarlamak için değerli bir kanal olup olmadığını hiç merak ettiniz mi?

Quora bir soru-cevap platformudur ve aylık 300 milyondan fazla tekil ziyaretçisi var. Bu, göz ardı etmek istemeyeceğiniz etkileyici bir erişimdir. Quora’yı pazarlama için kullanmanın bir takım faydaları olsa da, bu blog platformun Quora Spaces adlı belirli bir özelliğine odaklanıyor.

Quora Alanları Nedir?

Quora alanları, topluluklar oluşturmanıza ve belirli ilgi alanları etrafında koleksiyonlar oluşturmanıza olanak tanıyan daha yeni bir özelliktir. Facebook Gruplarına benzer, ancak fark, alana ait olan herkesin içeriğe katkıda bulunamamasıdır.

Gruba “sahipseniz”, içeriğe katkıda bulunabilir ve katkıda bulunmasına izin verilen diğer kişileri seçebilirsiniz. Alanı takip edenler Quora yanıtları ve web’den makaleler dahil olmak üzere içeriği paylaşabilir, ancak katkıda bulunamaz.

Alanlar, kendi içeriğinizi dağıtmanın ve web sitenize geri linkler sağlayarak sayfa dışı SEO’yu geliştirmenin değerli bir yoludur. Bununla birlikte, Quora alanının kapsayıcı hedefleri, iyi bir topluluk oluşturmak ve kaliteli içerik paylaşmakdır, işinizi yoğun bir şekilde tanıtmak veya topluluğa linklerle spam göndermek değil.

Pazarlamanız İçin Quora Alanlarını Nasıl Kullanırsınız?

  • Orijinal İçerik Yayınlayın

Alanınız, Alanın konusuyla ilgili olduğu sürece (örneğin, Yemek Pişirme, Egzersiz veya Seyahat) sizin veya markanız tarafından yazılan içeriğe katkıda bulunmak için mükemmel bir yerdir. İster uzun ister kısa olsun, orijinal içerik size bakış açınızı veya uzmanlığınızı toplulukla paylaşma ve uygun olduğunda web sitenize geri link verme fırsatı verir.

Linkleri burada minimumda tutmak istediğinizi unutmayın, çünkü aşırı kullanım, takipçilerinizin Alanınızı tamamen tanıtım amaçlı görmesine neden olabilir, bu da değeri düşürür ve hedef kitlenizi etkileyebilir.

  • Başkalarının İlginç İçeriğini Paylaşın

Quora alanlarında, ilgili makaleleri veya takipçilerin okumakla ilgileneceğini düşündüğünüz Quora yanıtlarını da paylaşabilirsiniz. Bu tür içerikleri iletmeden önce, paylaştığınız şeyin topluluğa değer katıp katmadığını kendinize sorun.

Bu, satış ortaklığı veya arkadaşlarınızın markalarını tanıtmak için doğru bir yer değil, daha çok yardımcı bilgilerle daha fazla hedef kitlenize ulaşmak için bir araç olarak kullanabileceğiniz aktif bir grup ortamıdır. Bu, satışları doğrudan etkilemese de, biraz marka bilinirliği yaratmanıza ve sayfa dışı varlığınızı oluşturmanıza yardımcı olur.

  • Takipçileri İçerik ve Yorum Paylaşmaya Teşvik Edin

Kendi içeriğinize katkıda bulunmak ve başkalarının içeriğini paylaşmak topluluğa değer katarken, takipçileri harekete geçirmek de aynı derecede önemlidir. Topluluğunuzu düzenli olarak makaleleri paylaşmaya teşvik etmek ve paylaşılan makalelere yanıt istemek, Alanınızı bilgilendirici, canlı ve değerli bir ortam olarak oluşturmada uzun bir yol kat eder. Ayrıca, müdahil olan herkes için Alanı zenginleştirerek, takipçileri tartışma başlatma yetkisi verir.

Quora, konuşmayı teşvik eden bir topluluk ortamında çeşitli pazarlama fırsatları sunar, bu nedenle potansiyel müşteriler hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen markalar için de yararlıdır.

Tüm bunlar bir yana, takipçileriniz Quorada satış konuşmanız için değil, bir şeyler öğrenmek, bir şey sormak veya bir başkasının bir şeyi anlamasına yardımcı olmak için geldiğini unutmayın. Bu ilkeler altında çalışın ve Quora Alanınız marka büyümesi için harika bir mekan haline gelebilir.

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

57 + = 64

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat