Upwork Nedir? Upwork ile Nasıl Para Kazanılır?

Upwork Nedir? Upwork ile Nasıl Para Kazanılır?

Upwork.com, sadece bir internet bağlantısıyla evde para kazanmanızı sağlayan serbest çalışan bir işe alım sitesidir.

Upwork’ün Faydaları:

Upwork, işleri çeşitli nişlerde yayınlar: İlk önce “Yazma ve Düzenleme” yi seçiyoruz, ancak tonlarca “Programlama” ve “Veri Girişi” ve muhtemelen nasıl yapacağınızı bildiğiniz ve ya bilmediğiniz başka şeyler var. İşler tüm gün yayınlanır. Düşük trafikli nişinde bile, saatte bir gönderi oluyor.

Upwork’ü Craiglist’ten ayıran şey, her müşterinin ödemesini almanızı sağlamalarıdır. Bu cok büyük bir hizmet ve Upwork’te dolandırılmak zor. (henüz). Bir müşteri bir serbest çalışan tuttuğunda, tüm parayı Upwork’e yatırır; Upwork, müşteri işi tamamladığınızı söyleyene kadar bu parayı tutar. Serbest çalışan, işi bitirdikten bir hafta sonra ödemeyi alır.

Çalışmayı gönderirseniz, ödemeyi alırsınız. Müşteri size ödeme yapmayı reddederse, “Help Ticket” tıklayın ve onlara durumu bildirin. Üzerinde mutabık kalınan sözleşmeyi tamamladığınız sürece Upwork yanınızda olacaktır.

Peki Amaç Ne? YaptığınızTüm İşlerden Komisyon Alıyorlar

Siz paranızı almadan önce Upwork o paranın bir yüzdesini alır. Yüzde, anlaşmalı taraf ile ne kadar kazandığınıza bağlı olarak hesaplanır. Kazandığınız ilk 500$ için Upwork %20 komisyon alır. Ardından, 501$-9,999$ arasında Upwork %10 komisyon alır. Bir müşteriye 10 bin dolarlık fatura kestikten sonra Upwork yalnızca %5 komisyon alır.

Upwork, serbest çalışanları aynı anlaşmalı taraflarla tekrar tekrar çalışmaya teşvik eder, böylece diğer serbest çalışanlar yeni işler bulma fırsatlarına sahip olur. Sorun şu ki, düşük faturalı gigler için 500 dolara ulaşması biraz zaman alabilir. Bunun gibi işler serbest çalışanlar için mükemmeldir, ancak bazen bir müşteriyle tüm yıl boyunca 500 dolar kazanamazsınız. Belki bu sorunu çözerler.

Upwork’te Ghostwriting İşleri Nasıl Gidilir?

Birinci adım, bir hesap yapmak. Bunu yaptıktan sonra, tüm ayrıntıları doldurun. Klipleri takın. Güzel bir profil yaratın. Ardından temel beceri sınavlarına girin. İnanılmaz derecede kolaylar ama başarılılar, yüksek puanlar ala bilirsiniz ve bu sınavlar hızlı çalışıyorlar.

Yanıtlayıcıların doğruluğu, hızı ve yüzdelik dilimlerinin tümü değerlendirilir. Bu testler olmadan iş alma imkanınız neredeyse yok çünkü testleri almayan insanları elemek için bir geçiş var.

Hangisinde iyi olduğunuzu düşündüğünüzü anladıktan sonra, onlar için arama motorunu araştırın. Nişiniz için en iyi arama terimleriyle aramaları kaydedin.

Teklifler

Bir iş bulduğunuzda, her iş için bir teklif ve bid vermelisiniz. Otomatik uygulama seçeneği yoktur.

Teklifler esasen daha önce ne yaptığınızı ve mevcut iş için neden çok uygun olduğunuzu söyleyen bir ön yazıdır.

Bidler

İlk işiniz için alabileceğiniz herhangi bir hızlı işi almanızı öneririm. Nişiniz olarak yazmayı seçiyorsanız, “inceleme” yi arayın ve bazen 5 yıldızlı bir Amazon incelemesi yayınlamak için 5 $ kazanabilirsiniz – ve karşılığında kendiniz için 5 yıldızlı bir inceleme alın. Işlerinizin gözükmesi için ilk başta düşük ücret almak sorun değil – iyi işleriniz olduğunda, fiyatınızı yükseltin.

Umarız bir müşteri sizinle ilgilenir ve bir teklifte bulunur. Teklifi kabul edin ve işi yapın. Zamanında teslim edin ve müşteriye daha fazla parayı hak ettiğinizi söyleyin. İyi bir iş çıkardıysanız, muhtemelen kabul edeceklerdir – ve yapmazlarsa ve çalışmak eğlenceli değilse, bırakın.

“Finansal Özgürlüğe Giden Yol: Freelancer Olmak İstiyorum. Freelancer Nasıl Olunur?” videomuzu izlemenizi öneririz:

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

− 1 = 1

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat