Reddit Nedir Ve Neden Önemsemelisiniz?

Reddit Nedir Ve Neden Önemsemelisiniz?

Manşetleri gördünüz ve arkadaşlarınızın bu konuda uğultu yaptığını duydunuz, ama Reddit’i kontrol ettiniz mi hiç? ABD Başkanı Barak Obama’dan Microsoft’un kurucusu Bill Gates’e kadar herkes soruları yanıtlamak ve girişimleri teşvik etmek için Reddit’i kullanıyor.

Reddit’e aşina değilseniz, kullanıcıların içerikte oy kullandığı çevrimiçi bir sosyal medya topluluğudur. Herhangi bir kullanıcının gönüllülerden oluşan bir ekip tarafından bağımsız ve denetimli olarak oluşturabileceği alt topluluklar veya alt bölümler vardır. Bazı altkümeler daha teknik bir kitleye hitap eder – örneğin r / sysadmin ve r / vmware altkümeleri gibi. Reddit kullanıcıları çevrimiçi içeriğe bağlantılar gönderir ve hangi öykülerin ve tartışmaların önemli olduğuna oy verir. Reddit’e herkes katılabilir.

Reddit bağlı bir teknik kitle ile büyüyen bir platformdur.

En popüler Reddit’lerden biri, bir kullanıcının “AMAs” (“Bana Bir Şey Sor”) gönderebileceği IAmA’dır (“I am a”.  AMA’lar tüm Reddit kullanıcılarına açıktır ve sitenin yorum sistemini hem sorular hem de cevaplar için kullanır.

Kısa bir süre önce, Symantec’in Backup Exec Ürün Yönetimi ve mühendislik sanallaştırma uzmanları Reddit AMA düzenledi. Ekip seyircinin aktif, teknik ve kaygan pazarlama ya da reklam kampanyalarıyla ilgilenmediğini biliyordu – gerçek insanlarla konuşmak, gerçek cevaplar almak ve meşgul olmak istiyorlardı. Reddit bu tür bir etkileşim için tasarlanmıştır. Ekip, Symantec gibi teknik bir marka için, bir Reddit AMA’nın IT geek seçkinleri arasında “marka” ve güvenilirlik kazandıracağına inanıyordu.

Backup Exec’nın Matt Stephenson’una göre, “En önemli şey kullanıcılarımızla doğrudan iletişime geçmektir”. Ürün Pazarlama, mühendislik ve Kalite Güvencesi ile toplantılarda bir konu olmuştur. ”

Diğer sosyal topluluklar gibi, Reddit de bir taahhüt gerektirir ve herkes için değildir. Ancak, onların ihtiyaçlarını, neleri aradıklarını ve nasıl yardımcı olabileceğini anlamak için teknik bir kitleyle bağlantı kurmak istiyorsanız, bir göz atabilirsiniz.

Reddit’in müşterilerinize nasıl bağlanacağıyla ilgili birkaç öneri:

  • Sık Reddit. AMAs’da topluluğa katılın, sorular sorun. Hazır olduğunuzda kendi AMA’nızı başlatın. Reddit’te, diğer sosyal topluluklarda olduğu gibi, ne kadar çok  zaman harcarsanız, deneyiminizde o kadar artar. Ayrıca, kendi AMA’nızı başlatabilmeniz için diğerlerinin AMA’larına katılmanız en iyisidir.
  • Gerçekçi ol. Robot (lar) değil, gerçek bir insanın (veya insanların) AMA’ya katıldığını hissetmek gerekir. Pazarlama konuşması veya jargon kullanmaktan kaçının. Hızlı bir şekilde yanıt verebilecek bilgili kişileri dahil edin. Şirketinizin uzmanlarını bir konferans salonunda toplayın ve sorulara verilen yanıtları birlikte düzenleyin.
  • Hazır ol. Tüm soruları cevaplayabilmeli veya kabul etmelisiniz. Cevabı bilmiyorsanız, sorun değil. Sohbeti, odaklanmak istediğiniz konulara göre değiştirmeye çalışmayın. Bu, yalnızca belirli bir projeyi tanıtmak, geçmiş konular hakkında konuşmamak için birçok kişi ve markanın geri tepmesine neden olmuştur. Bize inanmıyorsanız ABD’li aktör Woody Harrelson’a ne olduğunu kontrol edin. Aşağıdan YouTube kanalımızdaki Reddit videomuzu izleyebilirsiniz

 

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

31 + = 35

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat