SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

Arama motoru optimizasyonu, bir web sitesinin organik (‘organik’ veya reklamlarla) arama motoru sonuç sayfaları (SERP’ler) üzerindeki görünürlüğünü iyileştirme sürecidir. Bu hedef, arama motoru dostu web sitesi mimarisi, optimize edilmiş dahili gezinme ve bağlantı manzarasının yanı sıra içeriğin optimizasyonu (minimum düzeyde okunabilirlik ve kullanılabilirlik iyileştirmeleri ve dilbilgisi düzeltmelerinden oluşan) ile gerçekleştirilir. SEO, bilim kadar çok sanattır, ancak özünde, kullanıcı dostu ve kullanışlı içeriğin anlaşılabilir ve arama motorları tarafından kolayca sindirilebilmesini sağlayan disiplindir.

Teknik Optimizasyon

Teknik SEO, arama motorlarının ve kullanıcıların gözünde sağlıklı bir web sitesi yapan araçların temellerini düzeltir.

İçerik Optimizasyonu

İçerik SEO mevcut içeriği daha iyi kullanır ve yeni ilgi çekici ve linke değer metin, grafik ve veri geliştirir.

Link-Profil Optimizasyonu

Geleneksel olarak bağlantı geliştirme olarak bilinen bağlantı profili optimizasyonu, yüksek kaliteli içerikleri çekmek için yüksek kaliteli içerik kullanır.

Dönüşüm Optimizasyonu

Sağlıklı trafik olduğunda, dönüşümler için optimize etme zamanı gelir. Sonuçta, dönüşen trafiği istiyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu Başarısı

Arama motoru optimizasyonu, düzgün bir şekilde yürütüldüğünde karlı ve sürdürülebilir olabilir. Başarılı olmak için, bir SEO hizmetleri, teknik optimizasyon, sayfa optimizasyonu (içerik geliştirme, kullanıcı deneyimi değerlendirmesi ve iyileştirmeleri ve dahili bağlantı optimizasyonu) ve bağlantı erişiminden oluşmalıdır – bağlantı  yalnızca  değerli içerikler olduğunda gerçekleşmelidir (metinsel veya başka türlü) tanımlanmış veya oluşturulmuştur. Kavramsal optimizasyonlu arama motoru optimizasyonu süreci göz korkutucu bir iş olabilir. Ama değil, bu konularla ilgili sizlere yardımcı olabiliriz. Sadece bizimle iletişime geçmeniz yeterli!

Okuduğunuz için teşekkür ederiz..

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

10 + = 16

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat