Affiliate Marketing Nedir? Affiliate Marketing ile Nasıl Para Kazanılır. Affiliate Marketing Eğitim Seti

Affiliate Marketing Nedir? Affiliate Marketing ile Nasıl Para Kazanılır. Affiliate Marketing Eğitim Seti

Affiliate Marketing Nedir?

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) başkalarının ürünlerini pazarlayarak komisyon almak demektir! Türkçe Satış Ortaklığı anlamına geliyor.

Affiliate Marketing ile Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle ürünlerini pazarlayacağınız şirket, tedarikçi veya herhangi bir website  buluyorsunuz. Ürün veya herhangi bir şey olabilir. Örneğin : hizmetler olur, herhangi bir e-kitap olur, kurslar olur yani aklınıza gelecek her bir şey olabilir. 

Örnek verecek olursak;

Mesela: 1. 1. A ürününün sahibi diyor ki ürünümü satan kişilere 30% komisyon ödeyeceğim. Ürün sizin tarafınızdan satılırsa anında 30% komisyon alıyorsunuz! A ürününün fiyatı 10$ ise 10$ x 30%=3$. Böylece 3$ kazancınız oluyor.!

2. Satış Ortaklığı Yöntemi’nde ürün sahipleri bazen yüzdelikle değil de belirledikleri sabit fiyatı ödüyorlar. Mesela ürünümü pazarlayan kişiye 2$ vereceğim diyorlar. Ürünü satmayı başarırsanız kazancınız 2$ oluyor!

Peki, Affiliate Marketing Yapmamız için Websitemizin Olması Şart Mı?

Hayır şart değil. Ücretsiz bloglar oluşturarak veya sosyal medya hesaplarınızda yapabilirsiniz. Burada önemli olan affiliate linkinizi (satış ortaklığı linkinizi) ilgili kişilerle paylaşmanız. Diyelim ki, zayıflama ürünleri pazarlıyorsunuz yapmanız gereken affiliate linkinizi zayıflamak, kilo vermek isteyen kişilerle paylaşmak.  Yine de websitenizin olması daha profesyonel görünücektir.  

Affiliate Marketing ile Ne Kadar Zamanda Para Kazanabiliriz?

Aslında bu sorunun cevabı size bağlı. Biliyorsunuz bu iş için zaman, bilgi, azim, istek ve emek gerekir. Tüm bu faktörleri doğru şekilde bir araya getirebilirseniz o kadar kısa zamanda kazanacaksınızki! Her şeyi zamanla acele etmeden taktiklerle yaparak! Bi de kişiden kişiye değişiyor tabii!

Önemli olan affiliate linkinizi ilgili kişilerle paylaşmak. Belli bir zamandan sonra bu sistemi otomatiğe bağlayabilirsiniz.

Bu İşten Ne Kadar Kazanabilirim? Uğraşmama ve Vaktimi Harcamama Değer Mi?

Bu sorunun kesin bir cevabı maalesef yoktur. Bir kişinin ne kadar kazanabileceği anlatılanları ne kadar prensipli olarak uyguladığına, düzenli olarak çalışıp çalışmadığına ve bu işe ne kadar emek verdiğine göre değişir.Yani bu sorunun cevabını aslında kendinizde aramalısınız. Bi de en önemlisi seçeceğiniz ürüne göre belirlenir. Bu işten günlük 50-100 dolar kazanabileceğiniz gibi günlük 1.000-2.000 dolar gibi büyük rakamlar veya fazlasını da kazanmanız mümkün. Eğer doğru uygulamazsanız ve emek vermezseniz kazanamayabilirsiniz. 

Affiliate Marketing Eğitimi Almam Şart Mı?

HAYIR , ŞART DEĞİL!  Fakat tek başınıza ilerlemeniz çok zaman alacaktır. Bu yüzden en ince detayları ile sıfırdan, basit ve kolay anlaşılır bir dilde hazırladığımız Affiliate Eğitim Paketimiz var. Üstelik biz kursumuzda hataları nasıl en aza indirebileceğinizi ve başarıya kestirme yollardan nasıl ulaşacağınızı öğretiyoruz. Bu işte hata yapma ihtimalini azaltarak yürümek istiyorsanız kurs almanızı öneririz. Yine de karar sizin tabi ki. Kurs almadan da yapabilirsiniz.

Kursu Aldıktan Sonra Nasıl Bir Destek Veriyorsunuz? Takıldığımız Yerlerde Size Danışabiliyor Muyuz?

Ömür boyu erişim sağlıyorsunuz ve takıldığınız noktalarda bizden destek alabiliyorsunuz. Bu işte en önemli şey destektir, biz de bu konuda arkanızdayız merak etmeyin. Kursiyerlerimiz için gizli Facebook grubumuz vardır. Ayrıca kursiyerlerimizle de yardımlaşabilirsiniz. Affiliate Marketing Eğitim Paketimizi Buradan İnceleyebilirsiniz!

Gideceğiniz sayfada çeşitli kurslarımız mevcuttur. (5li ve 10 lu olmak üzere – Bundle halinde kurslar var) Hangisini isterseniz üzerine tıklayıp kurs içeriğini görebilirsiniz.

 

Üstelik kursumuzda yalnızca Affiliate Marketing eğitimi değil aynı zamanda Amazon, WordPress ve Dijital Pazarlama gibi eğitimler de yer alıyor.

Sizinle Nasıl İletişime Geçebiliriz?

Canlı Destek Hizmeti sunuyoruz. Ayrıca İletişim sayfamızdan da bize 7/24 e-posta gönderebilirsiniz.

Eğer farklı yöntemlerle internetten para kazanma yolları arıyorsanız YouTube kanalımızı öneriyoruz. Buradan kanalımıza abone olarak videolarımızı izlemeye başlayabilirsiniz. İyi seyirler!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

65 − = 60

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat